Zpět na » Premier League » Málokterý tým nás dokáže zastavit ve střílení gólů, říká Chris Smalling

Premier League - Málokterý tým nás dokáže zastavit ve střílení gólů, říká Chris Smalling

Málokterý tým nás dokáže zastavit ve střílení gólů, říká Chris Smalling © dailystar.co.uk - Chris Smalling

2

Líbilo se

21.10. - Manchester United prožívá vydařený vstup do sezony a pouze městský rival Manchester City se může pyšnit lepší fazónou. Přestože United minulý týden v derby s Liverpoolem neskórovali a uhráli bezbrankovou remízu, obránce Chris Smalling je přesvědčen, že jen málokterý soupeř se dokáže manchesterské ofenzivě ubránit.

Manchester United se po osmi kolech tyčí s dvacetibodovým ziskem na druhém místě tabulky Premier League. Na svém střeleckém kontě mají United jednadvacet gólů a obránce Chris Smalling nepochybuje, že v Premier League není moc týmů, které by ofenzivu United udržely na uzdě.

Jedním takovým týmem byl minulý týden Liverpool. Očekáváné North-West Derby skončilo bezgólovou remízou a Manchester United se v tomto zápase do útočení příliš neměl - během devadesáti minut United trefili bránu Liverpoolu pouze jednou.

„Vidíte, že máme ofenzivní hráče, ale i oni se museli zapojovat do obrany, protože útoky Liverpoolu bývají nebezpečné. Víme, že když udržíme čisté konto, v devíti z deseti případů daný zápas vyhrajeme, protože našemu útoku odolá málokterý tým,“ odůvodnil defenzivní taktiku United Smalling.

„Většinou jsme tým, který hraje s míčem v útoku. Vyznáváme kombinační hru a časté zakončování. Když vstřelíme první gól, soupeř musí otevřít svoji hru a pak přidáme i druhou i třetí branku. Proto v této sezoně často rozhodujeme a navyšujeme skóre v posledních dvaceti minutách zápasu,“ řekl obránce United.

Proti Liverpoolu se neprosadil ani Romelu Lukaku, letní posila United, i přes to je se sedmi góly aktuálně nejlepším střelcem Premier League. „Snažíme se ho zásobovat balon. Rád si nabíhá za obranu, má rád souboje s obránci,“ dodal sedmadvacetiletý Smalling.

„Víme, že můžeme soupeře předčít ofenzivní hrou i defenzivnější taktikou. Když se ze zápasu stane bitva o střed pole, o prostory v obraně i útoku, jsme dost silní, abychom to ustáli a uspěli. Tím jsou týmy Josého Mourinha známé, díky tomu se jeho Chelsea mohla měřit s kýmkoliv. I když jsme pod tlakem, umíme soupeři zasadit jediný smrtící úder,“ uzavřel Chris Smalling.

Ondřej Pražák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články