Zpět na » Premier League » Alexandre Lacazette v létě odmítl PSG. Chtěl jsem zkusit novou soutěž, ve Francii pro mě existuje pouze Lyon, řekl

Premier League - Alexandre Lacazette v létě odmítl PSG. Chtěl jsem zkusit novou soutěž, ve Francii pro mě existuje pouze Lyon, řekl

Alexandre Lacazette v létě odmítl PSG. Chtěl jsem zkusit novou soutěž, ve Francii pro mě existuje pouze Lyon, řekl © skysports.com - Alexandre Lacazette

2

Líbilo se

04.10. - Alexandre Lacazette se přes léto stal nejdražší posilou Arsenalu. Téměř padesátimilionová posila si v novém působišti rychle zvykla - v Premier League se Lacazette v sedmi zápasech trefil čtyřikrát. Šestadvacetiletý útočník nyní prozradil, že během přestupového období byl v kontaktu i s jiným zájemcem - PSG.

Lacazette byl s Arsenalem spojován i v předchozích letech - manažer Arséne Wenger si ve francouzských hráčích libuje, a proto se očekávalo, že do svého týmu zlanaří i Lacazetteho. Ten se do Anglie přesunul po fenomenální sezoně 2016/17, ve které vstřelil 36 gólů ve čtyřiceti čtyřech zápasech.

Francouzova střelecká forma pochopitelně nelákala pouze Arsenal, ale i další kluby. Jedním z nich bylo PSG, které nakonec po Neymarovi získalo talentovaného Mbappého.

„Byl jsem v kontaktu s PSG, ale ihned jsem věděl, že to není cesta, kterou bych se chtěl vydat. Ve Francii pro mě existuje jedině Lyon. PSG by mi sice mohlo pomoci v rozvoji, protože bych kolem sebe měl řadu světových hvězd, já jsem ale toužil vyzkoušet jinou ligu,“ řekl Lacazette.

V nové a náročnější soutěži se Lacazette rychle aklimatizoval - v sedmi kolech se trefil čtyřikrát. Všechny branky trochu paradoxně trefil na domácí půdě, takže zatím čeká na venkovní gól.

„Z hlediska gólů jsem byl na Emirates pro tým prospěšný. Nyní potřebuji pokračovat ve svých výkonech a navázat na ně i na hřištích soupeřů. Stále na sobě musím pracovat, přestože si v některých ohledech vedu dobře, prostor pro zlepšování je tu pořád. Je potřeba se ještě lépe sehrát se záložní řadou a s obranou. Ve vápně soupeře musím být silný, ustát souboje, protože rozhodčí v Anglii jsou přísnější a nepískají každý zákrok,“ dodal francouzský útočník.

Lacazette se momentálně s reprezentačním týmem Francie připravuje na další kvalifikační utkání o účast na Mistrovství světa v Rusku. Francie je lídrem kvalifikační skupiny A, ovšem pouze o bod před druhým Švédskem.

„Všechno máme ve svých rukách, pokud naši práci dotáhneme do konce, můžeme na finálním turnaji dojít daleko. V týmu máme hráče několika generací - ty, kteří mají zkušenosti s turnajem v Brazílii (2014) a Mistrovstvím Evropy ve Francii (2016). Zároveň tu jsou velmi mladí a talentovaní fotbalisté, kteří v uplynulé sezoně uchvátili Evropu,“ uzavřel Lacazette.

Ondřej Pražák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
denst - 05.10. Odpovědět

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

http://ponetes.blogspot.cz

denst
Reklama
Reklama
Nejnovější články