Zpět na » Premier League » Dvougólový Lacazette vybojoval výhru Arsenalu nad West Bromem

Premier League - Dvougólový Lacazette vybojoval výhru Arsenalu nad West Bromem

Dvougólový Lacazette vybojoval výhru Arsenalu nad West Bromem © The Sun - Alexandre Lacazette

1

25.09. - REVIEW Arsenal dokázal zvítězit nad West Bromem, nepříjemným soupeřem pod vedením Tonyho Pulise. West Brom během zápasu nebyl uzavřený pouze do defenzivní ulity a dokázal si vytvořit několik gólových šancí. Hned v úvodu mohli hosté cítit křivdu, když rozhodčí Madley nenařídil v jejich prospěch penaltu. Místo toho se tak prosazoval Arsenal, který dvěma góly rozhodl o svém vítězství.

Arsenal FC - West Bromwich Albion 2:0

Branky: 20. A. Lacazette, 67. A. Lacazette (pen.)

Arsenal FC: Čech - Mustafi, Koscielny (C), Monreal - Bellerín, Xhaka, Elneny, Kolašinac - Ramsey (90+4. Maitland-Niles), Alexis Sánchez (83. Özil) - A. Lacazette (83. Giroud)

West Bromwich Albion: Foster - C. Dawson, Hegazy, J. Evans - Nyom (74. Phillips), Livermore (63. J. Morrison), Krychowiak, Barry (C), Gibbs - Jay Rodriguez, Robson-Kanu (64. Rondón)

Arsenal si brzy vytvořil značnou převahu v držení míče, jeho kombinace však s postupujícím časem upadala do neškodného stereotypu. Do první výrazné šance se tak dostal West Brom. Jay Rodriguez v deváté minutě utekl domácí obraně, v patách mu byl pouze Shkodran Mustafi. Rodriguez si v pokutovém území zasekl balon. Na jeho pohyb zareagoval Mustafi pozdě a nohou jej podtrhl. Rozhodčí Madley však penaltu chybně nenařídil. Rodriguez sice ještě stihl vstát a zakončit, jeho střelu ale Petr Čech konečky prstů vytěsnil na tyč.

Ve dvacáté minutě se na druhé straně prosadil Arsenal. Alexis Sánchez rozehrával přímý kop a jeho střelu mířenou pod břevno gólman Foster vyrazil pouze před sebe. U volného balonu byl jako první Alexandre Lacazette, který pohodlnou dorážkou otevřel skóre zápasu.

Vstřelená branka však neodstartovala dominantní výkon Arsenalu. Před koncem poločasu mohl West Brom dokonce vyrovnat. V osmatřicáté minutě Grzegorz Krychowiak hlavou překonal Petra čecha, za svého gólmana však na brankové čáře zaskočil Monreal, který odkopl míč do bezpečí.

V šedesáté šesté minutě rozhodčí nařídil proti West Bromu pokutový kop. Krajní obránce Nyom tělem vytlačil mimo hřiště k bráně se probíjejícího Ramseyho, který souboj neustál a dal Madleymu podnět k odpískání penalty. Míč si na bílý puntík postavil Lacazette, který přesnou ranou k tyči zvýšil na 2:0. V závěru měl Arsenal několik možností pro přechod do rychlých brejků, třetí gól ale nevstřelil. Ani nemusel. Gunners zvítězili nad West Bromem 2:0.

Nacho Monreal vykopává míč z brankové čáry (zdroj: premierleague.com)