Zpět na » Premier League » Philippe Coutinho v duelu proti Leicesteru podtrhl svou důležitost pro Liverpool

Premier League - Philippe Coutinho v duelu proti Leicesteru podtrhl svou důležitost pro Liverpool

Philippe Coutinho v duelu proti Leicesteru podtrhl svou důležitost pro Liverpool © skysports.com, fotbalportal.cz - Coutinho je pro Reds extrémně důležitý

0

24.09. - Přes léto mu Barcelona pořádně zamotala hlavu. Je dost možné, že její volání nakonec vyslyší, ale teď mu nezbývá nic jiného, než se soustředit na své působení v Liverpoolu. Philippe Coutinho ve vítězném zápase na půdě Leicesteru jasně ukázal svou důležitost pro Reds. Jednu branku sám vstřelil, na další přihrál. Stal se mužem zápasu, byl nejlepším hráčem na hřišti.

Liverpoolu se s vypětím všech sil podařila odplata za úterní vyřazení z poháru. Na hřišti Leicesteru zvítězil 2:3. V 15. minutě vedl po gólu Salaha. Na 0:2 zvýšil o 8 minut později Philippe Coutinho. Jenomže v nastavení prvního poločasu snížil Okazaki.

V 68. minutě vrátil Reds dvougólové vedení Henderson. Jen o pár sekund později to ale už bylo znovu o gól. Trefil se Vardy. Ještě hůře mohlo být pro hosty o 4 minuty později. Ale Jamie Vardy pokutový kop neproměnil. Zápas tak skončil 2:3.

Svou extratřídu ukázal Philippe Coutinho. Hráč, po kterém mocně touží Barcelona a i on byl přestupu nakloněn. Leč neuskutečnil se. Teď se musí brazilský reprezentant soustředit na výkony v Liverpoolu. Proti Leicesteru zahrál parádně.

ffg(zdroj: skysports.com)

Nahrál na první gól Salahovi a druhý sám vstřelil. Coutinho byl u všeho. Vytvořil celkem pět gólových šancí pro své spoluhráče. Také měl na svém kontě nejvíce střel, nejvíce pokusů o kličku a také nejvíce centrů.

Leicester se jej snažil udržet na uzdě, ale nešlo to. Coutinho byl hráčem zápasu. Například server whoscored.com jej ohodnotil známkou 9,6. Nejlepší je 10.

Pětadvacetiletý Brazilec od svého příchodu do Premier League v lednu 2013 zaznamenal už 16 gólů z prostoru mimo pokutové území. Za toto období nikdo nevstřelil více branek.

svf(zdroj: skysports.com)

Stále pokračuje to, že obrana Liverpoolu je hodně prostupná. Reds nadále často inkasují a mají v defenzivě velké mezery. I proto je pro něj důležité, aby zkrátka nastříleli více gólů než soupeř. I kdyby měli například třikrát inkasovat. V tom jim Philippe Coutinho hodně pomůže. Jeho vliv na hru je nezpochybnitelný a proti Foxes to ukázal naprosto jasně.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.