Zpět na » Premier League » Návrat starých dobrých časů? Manchester United je znovu králem ve střílení gólů v posledních minutách

Premier League - Návrat starých dobrých časů? Manchester United je znovu králem ve střílení gólů v posledních minutách

Návrat starých dobrých časů? Manchester United je znovu králem ve střílení gólů v posledních minutách © zimbio.com, fotbalportal.cz - Radost hráčů Manchesteru

4

18.09. - Je v tom trochu cítit symbolika. Pod Alexem Fergusonem byl Manchester United velmi známý tím, že dokázal střílet góly v posledních minutách zápasů. Mnohdy tak rozhodoval o důležitých výhrách, získaných bodech i získaných trofejích. V této sezóně, pod José Mourinhem, se mu v této statistice zatím daří náramně a je nejlepší ze všech klubů Premier League. Takřka všichni ostatní výrazně zaostávají.

V neděli vstřelil Manchester United Evertonu gól už ve čtvrté minutě. Ovšem stav 1:0 vydržel na výsledkové tabuli takřka dalších 80 minut. V 83. minutě skóroval Mchitarjan, o šest minut později Lukaku a v nastaveném čase proměnil Anthony Martial pokutový kop. Red Devils zvítězili jasně 4:0.

Tým Josého Mourinha v této sezóně střílí hromadu gólů v posledních 15 minutách. Nastřílel jich už 9. Nikdo se jim nemůže rovnat. Abychom to uvedli do dalších souvislostí, pouze Manchester City je společně se svým městským rivalem jediným týmem, který v této sezóně dal více než 9 branek celkově. Liverpool skóroval přesně devětkrát, o gól horší je Chelsea, Arsenal a Tottenham mají po sedmi gólech.

sggshd(zdroj: skysports.com)

Jinými slovy, to, co Manchester United dokázal nasázet v posledních 15 minutách úvodních 5 duelů, nezvládlo 18 týmů za celých 90 minut ve všech zápasech.

Jediným, kdo se Manchesteru United ve statistice vstřelených branek v posledních 15 minutách dokázal alespoň přiblížit, je Manchester City. Ten jich dal 6.

„Jsou trpěliví, co se týče ofenzivy. Vzdorují různým obranám. Někdy pomůže střídající hráč. Druhý tým je pak zoufalý. Pak mohou přijít další a další góly. To United už několikrát ukázali,“ říká Gary Neville.

Trpělivost Red Devils je zdůrazněna kontrastem vstřelených gólů na začátku zápasu. V této sezóně vstřelili do 30. minuty pouze jeden gól. Právě teď proti Evertonu. Jsou na tom hůře než Burnley, Huddersfield a další. Na druhou stranu, ani jednou do třicáté minuty neinkasovali.

Více informací o Manchester United naleznete zde.