Zpět na » Premier League » Manchester City smetl Watford, Liverpool znovu ztratil s outsiderem

Premier League - Manchester City smetl Watford, Liverpool znovu ztratil s outsiderem

Manchester City smetl Watford, Liverpool znovu ztratil s outsiderem © premierleague.com - Sergio Agüero

1

16.09. - REVIEW Liverpool nedokázal odčinit vysokou prohru s Manchesterem City z minulého týdne a remízu se Sevillou v Lize mistrů. Vinou chybující obrany Liverpool prohrával i proti Burnley. Reds sice dokázali rychle vyrovnat, vítěznou branku ale vstřelit nedokázali. S produktivitou nemá problém Manchester City, který si proti Watfordu připsal další drtivé vítězství.

Liverpool FC - FC Burnley 1:1

Branky: 30. M. Salah (Can) - 27. Arfield

Liverpool FC: Mignolet - Alexander-Arnold, Matip, Klavan, Robertson - Milner (C), Can, Coutinho (79. Oxlade-Chamberlain) - M. Salah, Sturridge, Firmino (79. Solanke)

Burnley FC: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee (C), S. Ward - Gudmundsson (60. Barnes), Cork, Defour (87. A. Westwood), Brady - Arfield - Wood (87. Vokes)

Jak se dalo očekávat, Burnely se od úvodu soustředilo především na bránění, zatímco Liverpool kombinoval s míčem. Domácí si však často přihrávali pouze ve středu hřiště, a přestože v úvodních dvaceti minutách vypálili na soupeřovu bránu sedmkrát, mezi tři tyče směřoval pouze jediný pokus, se kterým si gólman Pope poradil.

V šestadvacáté minutě přišel pro domácí šok, který opět způsobilo zaváhání liverpoolské obrany. Joel Matip a Ragnar Klavan se oba stáhli k jedinému hráči Burnley a nechali volného Scotta Arfielda, ke kterému se dostal odražený balon a který ranou z hranice vápna otevřel skóre.

Vedení Burnley trvalo pouhé čtyři minuty. Po odehrané půlhodině se Matipův dlouhý nákop snesl k Salahovi, který si na hranici pokutového území míč zpracoval a prudkou ranou srovnal na 1:1.

Ve druhém poločase chtěl Liverpool svůj tlak ještě vystupňovat. V přehuštěném pokutovém území Burnley bylo ale jen málo prostoru pro zakončení. V posledních deseti minutách mohli jít do vedení hosté, po rohovém kopu musel Liverpool na brankové čáře zachraňovat Matip. V osmdesáté páté minutě nebezpečně pálil Alexander-Arnold, o chvíli později krkolomným zakončením z malého vápna Solanke orazítkoval břevno.

zdroj: premierleague.com

Watford FC - Manchester City 0:6

Branky: 28. Agüero (De Bruyne), 31. Agüero (Silva), 38. Jesus (Agüero), 64. Otamendi (Silva), 81. Agüero (Walker), 89. Sterling (pen.)

Watford FC: Gomes (C) - Janmaat, Kabasele, Mariappa, Holebas - Doucouré, Cleverley (66. Pereyra), N. Chalobah (70. Capoue) - Carrillo, Gray (75. Deeney), Richarlison

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Stones, Mendy - Fernandinho - De Bruyne (67. Gündoğan), Silva (C) (78. Sané), Sterling - Jesus (65. B. Silva), Agüero

Minulý týden Manchester City nasázel Liverpoolu pět branek, v týdnu čtyři Feyenoordu a Citizens se nezastavili ani v tomto kole. Markantní převahu hosté poprvé přetavili v gól ve dvacáté osmé minutě. Centr Kevina De Bruyneho ze standardní situace se snesl na hlavu Sergia Agüera, který míč usměrnil nechytatelně k tyči.

O tři minuty později brankář Gomes neudržel v rukavicích křížnou přihrávku Davida Silvy a míč se znovu dostal k Agüerovi, který skóroval pohodlně do odkryté sítě. Ve třicáté sedmé minutě Agüero nabídl gól Gabrielu Jesusovi, který pronikl do vápna a milimetrově přesnou ranou k vzdálenější tyči potvrdil poločasové vedení Manchesteru.

Manchester City pokračoval ve své produktivní hře i ve druhé půli. V šedesáté třetí minutě si na centr Davida Silvy naskočil skórující Otamendi. V jednaosmdesáté minutě se po Walkerově přiťuknutí obranou Watfordu prohnal Sergio Agüero, který střelou k tyči zkompletoval hattrick. Na konečných 6:0 dával chvilku před koncem z penalty Raheem Sterling.