Zpět na » Premier League » Carling Cup skončil!

Premier League - Carling Cup skončil!

0

25.02. - Jistě zajímavým finále mezi londýnskými kluby, Arsenalem a Chelsea. Hrál se velmi atraktivní fotbal, ale celý zápas poznamenala smutná událost, kdy John Terry zůstal po střetu s Diabym ležet bezvládně na trávníku. V nastaveném čase se pak hráči porvali, ale to nic nezměnilo na vítězství Chelsea.

Zápas začala lépe omlazená sestava Arsenalu, nejprve měl šanci Baptista, jehož střelu mu vytáhl Čech. O chvíli později se však Gunners vedení ujali, když se za obranou zjevil Theo Walcott a poslal Arsenal do vedení. To však trvalo pouze 8 minut, když Ballack našel obloučkem Drogba a ten prostřelil Almuniu. Drogba se však nacházel na samé hranici ofsajdu. Hra se vyrovnala, ale v prvním poločase už diváci i přes příležitosti na obou stranách gól neviděli.

Druhou půli poznamenal smutný incident, který se odehrál ve vápně Arsenalu. John Terry šel hlavou do centru, ale vysokou nohou ho trefil Vassiriki Diaby. Terrymu musel být dokonce nasazen umělý kyslík a kapitán Albionu byl ze hřiště odnesen v bezvědomí!

Ještě předtím měl Arsenal tři velmi dobré příležitosti. Nejprve střílel z úhlu Diaby, ale skvěle ho vychytal Čech. Napodruhé trefil Baptista z přímého kopu zeď a střela Fabrgase mířila jen několik centimetrů od brány. Na druhé straně střílel Drogba, ale i Almunia byl úspěšný. I Frank Lampard Gunners zahrozil, jeho střela z dálky skončila na břevně.

Rozhodnutí přišlo v 83. minutě, kdy tlak Chelsea využil hlavou Didier Drogba po centru Robbena. Definitivní verdikt mohl dát zápasu Andriy Shevchenko, ale svůj nájezd na Almuniu zakončil pouze střelou do břevna. Na konci zápasu hráči Arsenalu prohru neunesli a s Blues se porvali, což vyneslo červenou kartu Mikelovi, Touremu a Adebayorovi.

Chelsea tak v zajímavém utkání porazila Arsenal 2:1 a po roce pauzy opět zvedla nad hlavu pohár Carling Cupu.

Chelsea FC – Arsenal FC 2:1 (1:1)
Branky: 20. a 83. Drogba – 12. Walcott
Chelsea: Čech – Diarra, Terry (63. Mikel), Carvalho, Bridge – Essien, Makelele (45. Robben), Lampard, Ballack – Drogba, Ĺ evčenko (90. Kalou)
Arsenal: Almunia – Hoyte, Toure, Senderos, Traore (66. Eboue) – Walcott, Fabregas, Denilson, Diaby (68. Hleb) - Aliadiere (80. Adebayor), Julio Baptista