Zpět na » Premier League » Nonda porazil Portsmouth

Premier League - Nonda porazil Portsmouth

0

25.02. - I v neděli Premier League pokračovala dalšími třemi zápasy 28. kola. Všechna utkání vyhrála výjimečně domácí mužstva a z hráčů byli vidět zejména blackburnský Nonda a Robbie Keane z Tottenhamu.

Newcastle nedal Wiganu ani gól
První nedělní zápas se odehrál na JJB Stadium, kde Wigan hostil Newcastle. Magpies začali dobře a dostal domácí pod tlak. První brankovou příležitost spálil Onyewu. Jenže jak americký obránce tak ani ostatní hráči Strak nenašli recept na to, jakým způsobem překonat skvělého brankáře Wiganu Johna Filana. Ve 31. minutě zápasu došlo ke klíčovému okamžiku celého zápasu. Ve vápně Latics byl faulován Sibierski a rozhodčí následně ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil zkušený Solano, ale s ranou k pravé tyči si gólman Filan poradil. Hosté snad trochu poznamenaní neproměněnou penaltou poprvé inkasovali ve 40. minutě. Ryan Taylor zahrával přímý kop a proti jeho střele neměl Given nárok. Anglický obránce tak zaznamenal svůj první zásah v Premiership, jenž se záhy po neproměněných brankových příležitostí Magpies, ukázal jako vítězný.

Nonda zajistil Blackburnu 3 body
Rovers na Ewood Parku nezaváhali a Portsmouth rozdrtili v poměru 3:0. David James se na trávníku ještě ani pořádně nerozcvičil a už po 57 sekundách hry lovil ze své sítě první balon. Sol Campbell nedokázal razantně odklidit míč do bezpečí a po slabé hlavičce se z nabídnutého voleje trefil Nonda. Podruhé se Pompey přesvědčili o kvalitách konžského forvarda ve 25. minutě. Agilní útočník domácích využil průchodnosti defenzívy Jihoangličanů a prostřelil Jamese – 2:0. Blackburn si držel mírnou převahu, Portsmouth prakticky k ničemu nepustil a několik minut po přestávce přidal zásluhou Warnocka i třetí branku. Medvědí podíl však na ní měl znovu Nonda, který jej našel přesným pasem. Poté navíc tento hráč dostal šanci na zkompletování hattricku, ale nařízenou desítku po faulu na Mortena Gamst Pedersena nezužitkoval. Do konce zápasu se už nic zajímavého nepřihodilo a Pompey odjeli domů s pořádným výpraskem.

Tottenham zničil Bolton
Začátek utkání musel připadat fotbalistům Wanderers jako ta nejhorší noční můra. Ovšem až příliš pozdě zjistili muži Sama Allardyce, že nejde o sen, nýbrž o skutečnost. Velmi důležitým článkem sestavy Tottenhamu byl Robbie Keane. Irský reprezentant poslal domácí do vedení již po 11 minutách. Za dalších 8 minut to bylo již 2:0 potom, co se trefil i Jermaine Jenas. Wanderers si vzniklou situaci nedokázali vysvětlit a další důvod k zamyšlení jim dal o chvíli později opět Keane - 3:0. Skvělé představení Keanea skončilo s úderem 36. minuty. Dřívější fotbalista Leedsu nečistým zákrokem zastavil ve vápně Hotspur Ivana Campa a hlavní rozhodčí Graham Poll příliš dlouho neváhal, vytáhl červenou kartu a nechal zahrávat penaltu, ze které se nemýlil Garry Speed. I po korekci ze strany Boltonu a s 10 hráči v poli se Tottenham nevzdal a pokračoval ve velice dobrém výkonu. Ve druhém poločase hosté na obranu domácích nevyzráli a Lennon v nastaveném čase pečetil po nahrávce Malbranquea skóre zápasu na 4:1.

Pozn. redaktora: Zbývající zápasy 28. kola Premier League mezi Aston Villou a Arsenalem popřípadě Manchesterem City a Chelsea se dohrávají 14. března.