Zpět na » Premier League » Manchester City na poslední chvíli vydřel výhru nad Bournemouthem. United potřetí vyhráli, aniž by inkasovali

Premier League - Manchester City na poslední chvíli vydřel výhru nad Bournemouthem. United potřetí vyhráli, aniž by inkasovali

Manchester City na poslední chvíli vydřel výhru nad Bournemouthem. United potřetí vyhráli, aniž by inkasovali © premierleague.com - Marcus Rashford

2

26.08. - REVIEW Bournemouth v prvních dvou kolech nebodoval a proti Manchesteru City jej nemělo čekat nic snadného. Domácí fotbalisté však vstoupili zápasu velice aktivně, a dokonce se ujali vedení. Manchester City ale ještě do poločasu vyrovnal a prakticky celou druhou půli svíral soupeře jako ve svěráku. Kýženého gólu se hosté nakonec dočkali až v úplném závěru zápasu.

AFC Bournemouth - Manchester City 1:2

Branky:13. Daniels - 21. Jesus (Silva), 90+7. Sterling (Danilo)

AFC Bournemouth:Begović - A. Smith, S. Cook, Aké, Mings, Daniels - Gosling, Surman (C), Arter - J. King, Defoe (73. Afobe, 90+4. Mousset)

Manchester City:Ederson - Danilo, Kopany (C), Otamendi, Mendy - Fernandinho - B. Silva (66. Agüero), Silva, De Bruyne, Sterling - Jesus (82. Sané)

Bournemouth vstoupil do zápasu se silným Manchesterem City nebojácně a už v páté minutě se mohl dostat do vedení. Pro domácí se otevřel prostor na pravé straně hřiště. Krajní obránce Adam Smith si to namířil do vápna soupeře a zpětnou přihrávkou hledal Joshuu Kinga, jeho zakončení ale obrana Citizens zblokovala.

Za dobrý vstup do zápasu byli Cherries odměněni ve třinácté minutě. Domácí se usadili před vápnem Citizens, což vyústilo v zakončení Charlieho Danielse. Ten se sice na hranici vápna nacházel v úhlu, který volal spíše po centru, jeho ohromující rána ale po odrazu od břevna zapadla do vzdálenějšího horního rohu brány.

V devatenácté minutě mohl Bournemouth udeřit podruhé. Při centru Andrew Surmana zůstala obrana Manchesteru stát, zatímco Jermain Defoe si naběhl do vápna, jeho střelu ale pohotovým zákrokem vyrazil gólman Ederson.

Místo dvoubrankového vedení domácích přišla vyrovnávací branka hostů. Tentokrát to byla obrana Bournemouthu, která nezachytila náběh soupeřova útočníka. David Silva vyslal do vápna Gabriela Jesuse, který střelou po zemi překonal Begoviće a srovnal.

Po vstřelení vyrovnávací branky Bournemouth ztratil rytmus hry a ve zbytku poločasu se převážně bránil. Hosté si vytvořili několik střeleckých příležitostí, gólmana Begoviće ale neprostřelili.

I ve druhém poločase se častěji na míči držel Manchester City. V zakončení však hosté nebyli dostatečně přesní. Po hodině hry mohl jít do vedení znovu Bournemouth, Kingovu střelu bez přípravy ale zastavil tyč Edersonovy brány.

V posledních dvaceti minutách Citizens stupňovali svůj tlak, pětičlenná obrana Bournemouthu však mnohdy byla neprostupným lesem, ve kterém se hosté ztráceli. Blízko gólu byl v sedmdesáté čtvrté minutě, který po rohovém kopu hlavičkoval do tyče.

Vítězné branky se Manchester City přeci jen dočkal. V sedmé minutě pětiminutového nastavení v pokutovém území míč propadl k Raheemu Sterlingovi, jehož střela se snesla do sítě. Sterling si gólovou radost vychutnával v hloučku fanoušků, kvůli tomu ale viděl druhou žlutou, a tedy červenou kartu. Na vítězství Manchesteru to ale nic nezměnilo.

zdroj: premierleague.com

Manchester United - Leicester City 2:0

Branky:70. Rashford (Mchitarjan), 82. Fellaini (Lingard)

Manchester United:de Gea - A. Valencia (C), Bailly, P. Jones, Blind - P. Pogba, N. Matić - Mata (67. Rashford), Mchitarjan (74. Fellaini), Martial (76. Lingard) - R. Lukaku

Leicester City:Schmeichel - Simpson, Morgan (C), Maguire, Fuchs - Mahrez, Ndidi, James, Albrighton (60. Gray) - Okazaki (60. A. King) - Vardy (76. Slimani)

Manchester United si během prvních desítek minut vytvořil převahu v držení míče, zároveň však musel dávat pozor na hrozbu rychlých brejků soupeře, ze kterých Leicester těžil při svém titulovém tažení před dvěma sezonami.

V první výraznější šanci utkání se v devatenácté minutě octl Paul Pogba, který si na zadní tyč nabíhal na centrovaný balon, ve skluzu ale minul bránu. O chvíli později předvedl hostující gólman Kasper Schmeichel efektní zákrok, když na rohový kop vytěsnil střelu United vyslanou z hranice vápna.

Paul Pogba byl i v dalším průběhu nejpilnějším střelcem United - během prvních pětatřiceti minut vypálil celkem šestkrát, mezi tři tyče však mířil pouze jednou, do sítě míč nedopravil ani jednou.

Ve druhém poločase byl Manchester blízko prvnímu gólu v padesáté třetí minutě. Obránce Leicesteru Simpson zahrál ve vlastním vápně rukou, a proto rozhodčí nařídil pokutový kop. Penalty se ujal Romelu Lukaku, jeho nepříliš zdařile realizovaný záměr však Schmeichel vystihl a vytěsnil na roh.

Leicester v dalších minutách hrozil především po pravé straně, kde operoval Ryiad Mahréz. Hosté však trápila finální fáze - poslední přihrávka či zakončení - kvůli které nedokázali své akce zdárně - gólově - završit.

Změnu skóre přinesla sedmdesátá minuta. Mkhitaryanův centr od rohového praporku se snesl na kopačku Marcuse Rashforda, který ranou bez přípravy poslal po třech minutách na hřišti Manchester do vedení.

Jednobrankový náskok domácí ještě posílili v osmdesáté druhé minutě, když střelu Jesseho Lingarda hokejovým způsobem tečoval za Schmeichelova záda střídající Fellaini. Ve čtvrté minutě nastavení potvrdil třetí čisté konto David De Gea, který pohotově zakročil proti střele Andyho Kinga.

United v cestě za vítězstvím nezabránila ani Lukakuova neproměněná penalta (zdroj: premierleague.com)