Zpět na » Premier League » Red Devils opět vyhráli a nadále vedou ligu

Premier League - Red Devils opět vyhráli a nadále vedou ligu

0

25.02. - V sobotu bylo k vidění díky nedělnímu finále Carling Cupu Chelsea – Arsenal jen 5 utkání, protože oba účastníci závěrečné fáze tohoto poháru budou své zápasy dohrávat později. Charlton si doma překvapivě až příliš snadno poradil s West Hamem a leader soutěže Manchester United nezaváhal ve Fulhamu.

Naše ohlédnutí za zápasy 28. kola Premier League začněme na fulhamském Craven Cottage, kde se představil Manchester United. Do branky domácích se postavil už poněkolikáté za sebou český gólman Jan Laštůvka a splnil si svůj klukovský sen, když si zahrál proti slavnému velkoklubu. Jeho radost byla podpořena již po 17. minutách hry, kdy zazmatkovala defenzíva hostů po srážce van der Saara s Daviesem, balon se následně dostal na kopačky McBridea, který střelou do odkryté brány, otevřel skóre zápasu. Cottagers bojovali s leaderem anglické nejvyšší fotbalové soutěže statečně, ale na vyrovnání Giggse byli krátcí. Těsně před úvodní půlhodinou nacentroval míč do oblasti levé tyče Laštůvkovi brány Rooney a velšský reprezentant výstavním volejem ztotožnil počet branek na ukazatelích skóre. Místy utkání ani zdaleka nepřipomínalo souboj prvního se čtrnáctým celkem výsledkové listiny a vedení Fulhamu málem vrátil krátce po změně stran Radzinski. Jeho hlavička z bezprostřední blízkosti však skončila na břevně a celý stadion Craven Cottage proklel postavení tyčí van der Saarovi svatyně. Defenzíva United nebyla včera tak pevná jako jindy a svěřenci Chrise Colemana se často dostávali do šancí. Jenže ve fotbale více než kdekoliv jinde platí pravidlo „Nedáš, dostaneš“ a dvě minuty před závěrem základní hrací doby přišel zákonitě trest. Portugalská superhvězda Cristiano Ronaldo se nechtěla smířit s dělbou bodů a po uvolnění ve vápně domácích vystřelila pro svůj tým s přispěním obránce Cottagers Philippa Christanvala 3 body.

Charlton rozdrtil Hammers
Přímý souboj o setrvání v Premier League byl k vidění na The Valley. Charlton si to rozdal s West Hamem na ostří nože a už v prvním poločase srazil hosty třikrát do kolen. Addicks udělili Kladivářům lekci z produktivity především v prvním dějství, když zužitkovali prakticky všechny vážnější šance a než se stačili Hammers rozkoukat, byl stav londýnského derby již 3:0 pro domácí. Ale pěkně od počátku. Ve 24. minutě poprvé rozvlnil síť Greenovy brány Darren Ambrose. Lehce prostupná obrana West Hamu poskytovala Charltonu rozmanitou nabídku brankových příležitostí a 10 minut po gólu Ambrosea se nenechal dlouho pobízet ani Jerome Thomas, jenž si v pokutovém území obehrál Davenporta a postaral se o navýšení rozdílu ve skóre. Skvělou práci pro Addicks odváděl především Darren Bent, který po spolupráci s Jimmy Floyd Hasselbainkem dostal domácí do 3brankového vedení. Po přestávce si Charlton už nenechal West Ham s vývojem utkání nic udělat a druhým gólem v zápase pojistil vítězství svému mužstvu Jerome Thomas.

Liverpool se o Žiletky nepořezal
Reds ve středu v Lize Mistrů senzačně udolali Barcelonu a s patřičnou vervou se pustili i do dalšího soupeře, kterým byl tentokrát Sheffield. V prvním poločase byl ve vápně Blades dvakrát faulován Steven Gerrard a tyto prohřešky proti pravidlům dvakrát z penalty potrestal Fowler. I po návratu z kabin byli domácí lepším mužstvem a tento fakt dotvrdili svými góly v 70. respektive 73. minutě Hyypiä s Gerrardem. Hlavně u druhé jmenované branky si oba aktéři úvodních dvou gólu vyměnili role a po nahrávce Fowlera anglický reprezentační záložník zpečetil výhru Liverpoolu na 4:0.

Watford nestačil na Everton
Až příliš jednoznačný průběh mělo utkání Watfordu s Toffees. Hornets se nepovedlo napodobit výkony z minulých domácích zápasů a po zásluze nestačili na liverpoolský tým. Everton si od počátku udržoval mírnou územní převahu a přibližně v polovině první půle udeřil dvakrát v rozmezí pouhých 2 minut. Manuel Fernandes se nejprve první brankou v dresu Karamelek postaral o otevření skóre a jen o chvíli později už to bylo 2:0, když se prosadil z penalty Andy Johnson, který upadl v pokutovém území po kontaktu s DeMeritem. Gólový účet zápasu pak uzavřel v nastaveném čase krásnou ranou z 25 metrů střídající Leon Osman.

Reading po 6 zápasech v Premier League znovu prohrál
Na Riverside se Readingu rozplynula úctyhodná šestizápasová série bez prohry, kterou přerušilo Middlesbrough vítězstvím 2:1. Boro se ujalo vedení již po 7 minutách hry. Emanuel Pogatetz přihrál Vidukovi, který z blízky šikovně překonal Hahnemanna. Royals se snažili vyrovnat, ale domácí podruhé v letošní sezóně porazit nedokázali. Naopak bylo to Middlesbrough, jež přidalo druhou branku. Balon se po ose Arca – Viduka - Yakubu dostal až právě před Nigéríjce, jenž tvrdou střelou ještě více Boro nasměroval za vítězstvím. V prvním kole této sezóny prohrával Reading s Middlesbrough také už 2:0, ale v tomto zápase na rozdíl od toho na Madejski Stadium, stačil diky Osterovi jen zkorigovat výsledek na konečných 2:1.

Pozn. redaktora: Další zápasy 28. kola Tottenham - Bolton, Wigan - Newcastle a Blackburn - Portsmouth jsou na pořadu dnes odpoledne.