Zpět na » Premier League » Zásadní zvrat v další velké sáze? Philippe Coutinho po nabídkách Barcelony požádal Liverpool o přestup

Premier League - Zásadní zvrat v další velké sáze? Philippe Coutinho po nabídkách Barcelony požádal Liverpool o přestup

Zásadní zvrat v další velké sáze? Philippe Coutinho po nabídkách Barcelony požádal Liverpool o přestup © thesun.co.uk, fotbalportal.cz - Coutinho chce do Barcelony

5

Líbilo se

11.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Nepustíme ho. Za žádnou cenu. Takové prohlášení vydalo vedení Liverpoolu vzhledem k možnému uvolnění Philippeho Coutinha na přesun do Barcelony. To tvrdil i Jürgen Klopp, který uvedl, že Coutinho je zkrátka neprodejný. Jenomže jen o pár hodin později je všechno jinak. Podle všeho Philippe Coutinho žádá Liverpool o uvolnění k přestupu. Volání Barcelony je až moc lákavé.

Barcelona dosti nečekaně ztratila Neymara, kterého za rekordní sumu vykoupilo Paris Saint-Germain. Za utržených 222 miliónů eur ale míní katalánský gigant přivést náhradu. Vyhlédl si Coutinha z Liverpoolu.

Podle nejrůznějších zdrojů Reds odmítli už dvě nabídky Barcelony. Ta poslední měla být ve výši 90,4 miliónu liber. V pátek ráno vydalo vedení Liverpoolu oficiální prohlášení o tom, že Philippe Coutinho nikam neodchází a zůstane v Liverpoolu.

Brazilský reprezentant na začátku tohoto roku podepsal s Liverpoolem novou dlouhodobou smlouvu. Je největší hvězdou týmu. Fanoušci si mužstvo nedokáží bez něj představit. Sám Coutinho nedávno prohlašoval, že se chce stát legendou Reds.

Jenomže teď nastává zvrat. Lákadlo zahrát si v dresu Barcelony je zřejmě příliš silné. Coutinho žádá o uvolnění k přestupu.

„Philippe se velmi těžce snažil najít řešení této složité situace, ale zatím bez úspěchu. Chová k tomuto klubu obrovskou lásku. I k jeho fanouškům. Ale stejně jako Steven Gerrard a Luis Suárez poukázal na to, že Liverpool nepouští hráče jen tak, jednoduše“ uvedl jeden z rodinných příslušníků Philippeho Coutinha.

Vše se mělo vyjasnit, pokud by mezi Liverpoolem a Barcelonou došlo k dohodě. To se nestalo, a proto nyní Coutinhovi nezbývalo nic jiného, než požádat o přestup. Blaugranas jsou za něj ochotni zaplatit až 110 miliónů liber.

Vedení Liverpoolu popírá zprávy o tom, že by měl Coutinho o přestup požádat. Jeho smlouva neobsahuje výstupní klauzuli. Ovšem podle BBC a SkySports poslal Coutinho po tréninku svou žádost e-mailem.

Liverpool zahájí novou sezónu Premier League v sobotu na půdě Watford. S předstihem oznámil, že kvůli zranění zad Coutinho nenastoupí. Teď je ale otázkou, zda dres Liverpoolu ještě vůbec někdy oblékne.

Harmonogram dnešních událostí ohledně Coutinha:

10.00 - Majitelé Liverpoolu Fenway Sports Group zveřejnili prohlášení o „definitivním postoji“, že „žádné nabídky na Coutinha nebudou projednávány“.

11.00 - Jürgen Klopp na tiskové konferenci před zápasem řekl, že Coutinho má problém se zády a pravděpodobně zmešká následující dva zápasy. Německý kouč tvrdí, že Coutinho se za týden zapojí do plného tréninku.

12.20 - Coutinho podal žádost o přestup. Sky Sports přináší názor člena Coutinhovy rodiny: „Philippe se velice snažil nalézt rozumné řešení této situace, ale bez úspěchu.“

12.30 - Liverpool popírá zprávy o tom, že Coutinho požádal o odchod.

13.50 - Vyplývá na povrch, že Coutinho poslal po tréninku Liverpoolu e-mail a vyjádřil svou touhu odejít.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / bbc.co.uk, skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 11.08. Odpovědět

tak trochu komedie Smajlík 5

Kuzma

Já myslím te komedii z toho zase dělají média jak u přestupu Neymara a jiných

ILOVEBarcelona
Reklama
Reklama
Nejnovější články