Zpět na » Premier League » José Mourinho: Wayne Rooney mi hodně chybí

Premier League - José Mourinho: Wayne Rooney mi hodně chybí

José Mourinho: Wayne Rooney mi hodně chybí © fourfourtwo.com, fotbalportal.cz - Mourinho a Rooney

5

Líbilo se

27.07. - V polovině července získal Manchester United z Evertonu Romelua Lukakua, ale opačným směrem zamířil Wayne Rooney, jenž se na Old Trafford stal legendou. José Mourinho nyní prohlásil, že to pro něj bylo hodně emotivní. Přiznává, že bývalého kapitána Red Devils velmi postrádá. Rooney opustil Manchester United po dlouhých 13 letech. Portugalský trenér uvedl, že bude těžké jej nahradit.

V sezóně 2016/2017 nastoupil Wayne Rooney v zápasech Premier League od první minuty jen patnáctkrát. Začalo se tedy znovu spekulovat o jeho odchodu. José Mourinho během května a června prohlašoval, že by byl rád, kdyby Rooney v Manchesteru zůstal.

Jenomže po příchodu Lukakua odešel Wayne Rooney do Evertonu, kde před lety nastartoval svou hvězdnou kariéru. José Mourinho nyní uvádí, že jednu z vůdčích postav Manchesteru hodně postrádá.

„Chybí mi. Hodně mi chybí. Myslím si, že je to fantastický kluk. Postrádám ho.“

„Nejsem ten typ člověka, který si v práci připouští emoce. Jenomže u Rooneyho jsem to udělal, když odcházel. Jsem si jistý, že pro Everton je to výborný tah a je to také výborný tah pro Rooneyho.“

„Wayne měl pozitivní vliv. Nemůžeme říct, že se náš kádr zlepšil, když odešel Rooney. To v žádném případě.“

„Byl to pro nás velmi důležitý kluk. Zkrátka si myslím, že je to teď nové období bez tváře, bez tohoto vůdce, bez toho dobrého vlivu na nás.“

Rooney byl v Manchesteru od roku 2004. S Evertonem podepsal smlouvu na dva roky. José Mourinho prohlásil, že neměl žádný problém s tím Rooneyho uvolnit.

„To nebylo těžké, protože si to zaslouží. Není to složité. Zaslouží si to. Je třeba k němu chovat respekt. Rozhodl se tak a my to musíme respektovat. Chce hrát každý zápas, každou minutu. Nebyl tady tak šťastný, protože každou minutu nehrál.“

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / fourfourtwo.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Voboon - 27.07. Odpovědět

Kdyby ho United prodal před čtyřmi roky, tak z něj má alespoň peníze, protože už nebyl v žádném případě v ničem rozdilový. Prostě absolutní průměr a to se se mnou tady může hádat kdo chce.

Voboon
Reklama
Reklama
Nejnovější články