Zpět na » Premier League » Rudí Ďáblové zničili Bolton

Premier League - Rudí Ďáblové zničili Bolton

0

17.03. - Doslova peklo připravil na Old Trafford Manchester United hostujícímu Boltonu. Rozhodnuto bylo již prakticky po prvním poločase, kdy domácí vedli 3:0. V tom druhém pak oba týmy přidaly po gólu a skóre se nakonec zastavilo v poměru 4:1 pro United.

Dá se říci, že hlavní roli v tomto zápase hrála trojice hráčů – Park Ji-Sung, Wayne Rooney a Cristiano Ronaldo, kteří se podíleli na všech brankách.

Zápas sledoval i kouč anglické reprezentace Steve McClaren a už po 8 minutách se mu naskytl ne zrovna příjemný pohled. Gary Speed se nevinně střetl s Gary Nevillem. Kapitán United se kvůli zraněnému kotníku skácel na trávník, pomoc mu museli lékaři Red Devils a o chvíli později ho vystřídal Wes Brown.

Ztráta kapitána může poznamenat leckteré mužstvo, snad kromě Manchesteru United. Tato událost měla na Fergusonovy svěřence přesně opačný účinek než by se dalo čekat a po 5 minutách šli zásluhou Parka do vedení. Medvědí podíl na tomto gólu měl Cristiano Ronaldo, který dokázal najít korejského reprezentanta z těžké pozice.

Další minuty se odehrály zcela v režii domácího mužstva. Bolton po většinu první půle jen bránil a na polovinu soupeře se dostával jen příležitostně. Krátce po čtvrthodině hry ztrestal tuto pasivitu druhou brankou Rudých Ďáblů a zároveň padesátou v jejich dresu Rooney. Do role asistenta se opět pasoval skvěle hrající Ronaldo a předložil bývalému hráči Evertonu skvostnou přihrávku, ze které pak Angličan nádherným lobem nedal Jaaskelainenovi pražádnou šanci.

Wanderers si přáli, aby již byl konec tohoto strašného úseku zápasu, ale jiného názoru byli United, jenž je ještě více dostali pod tlak a ve 25. minutě zaúřadoval opět Park. Portugalská superhvězda Ronaldo vypálila z 20 metrů a finský gólman v bráně hostů nezakročil zrovna šťastným způsobem. S odraženým míčem si pak hravě poradil Korejec a po jeho druhém zásahu to bylo už 3:0.

Po návratu z kabin působil Bolton daleko lepším dojmem a oproti úvodnímu dějství se dostával více do šestnáctky domácích. První vážnější možnost si vytvořil Anelka, jenž střílel z voleje. Projektil jím vyslaný se však minula účinkem.

Potom aktivita Trotters trochu opadla a trávník začali znovu neomylně ovládat Rudí Ďáblové. Ronaldo dokonce mohl přidat čtvrtý gól, jenže špatný centr Heinzeho mu neumožnil dobře zakončit.

Sir Alex Ferguson s vědomím toho, že Manchester v pondělí čeká velice obtížná odveta čtvrtfinále FA Cupu s Middlesbrough, se rozhodl pošetřit hlavní opory mužstva, které momentálně trápí docela solidní marodka. V 56. minutě Giggse nahradil Richardson a o čtvrthodinu později ho napodobil i Ronaldo, když vystřídal za Alana Smithe. Portugalskému záložníkovi se dostalo při odchodu ze hřiště obrovských ovací od vyprodaného hlediště stadionu Old Trafford a sám hráč si mohl poblahopřát k fantastickému výkonu, jenž byl patřičně oceněn.

Smith se okamžitě zapojil do útoku Red Devils a byl u čtvrté branky svého celku. Defenzíva hostí nechala před bránou trestuhodně volného Rooneyho, který nádhernou ranou z jeho smrtící pravačky nedal Jaaskelainenovi sebemenší nárok.

Wanderers se prosadili až v závěru z penalty. Zadostiučinění Boltonu prakticky zajistil Nemanja Vidič, jenž ve vápně United fauloval pronikajícího Abdoulaye Fayeho a hlavní rozhodčí celého zápasu Alan Wiley následně ukázal na značku pokutového kopu. Do role exekutora se postavil veterán Gary Speed a jeho, ne příliš razantní střela, nakonec přece jen prošla Kuszczakovi pod tělem.

Posléze se už nic zásadního nestalo a Manchester si mohl připsat další plný bodový zisk, díky němuž se alespoň do večera oddálí druhé Chelsea na rozdíl 9 bodů. Na druhé straně poražený Bolton se nepředvedl v moc oslnivé formě a po zcela zasloužené prohře 4:1 pokračuje ve špatných výkonech z úvodu tohoto měsíce.