Zpět na » Premier League » Liverpool se zajímá o Nabyho Keitu z Lipska. Ten by raději hrál za Manchester City

Premier League - Liverpool se zajímá o Nabyho Keitu z Lipska. Ten by raději hrál za Manchester City

Liverpool se zajímá o Nabyho Keitu z Lipska. Ten by raději hrál za Manchester City © goal.com - Naby Keita

0

Líbilo se

28.06. - Liverpool si pro letošní přestupové období dává nemalé cíle. Jedním z nich je i střední záložník Naby Keita. Sám dvaadvacetiletý hráč se vyjádřil, že by se v příštích letech rád posunul na vyšší úroveň. Mezi vysněnými kluby však Liverpool nezmínil.

Guinejský záložník během premiérové sezony v Bundeslize prokázal svůj vysoký potenciál. V jednatřiceti ligových zápasech nastřílel 8 gólů a na dalších 8 nahrál. Už loni ale mohl místo do Německa zamířit do Anglie, zájem měla řada předních klubů Premier League.

„Arsenal, Southampton, Manchester City a Liverpool. Tyto kluby se o mně loni zajímali, přestupová jednání ale nepokročila,“ vyjmenoval anglické zájemce Keita. Guinejec tak nakonec zůstal věrný značce výrobce energetických nápojů a z Red Bullu Salzburg zamířil za necelých 13 milionů liber do Red Bullu Lipsko.

Po úspěšné sezoně v Německu, kdy pomohl Lipsku ke druhému místu a kvalifikaci do Ligy mistrů, se anglické kluby znovu probudily a oživily své snahy Keitu získat. Mezi nejvážnější uchazeče se řadí Liverpool. Lipsko si však svého talentovaného záložníka cení na 70 milionů liber.

Sám Naby Keita ale cítí, že v Lipsku nezůstane po zbytek kariéry. „Věřím, že když se budu neustále zlepšovat, tak za dva tři roky budu mít na to, abych hrál za největší světové kluby. Mezi takové týmy řadím Barcelonu, Real Madrid nebo Manchester City,“ naznačil Keita své plány.

Ondřej Pražák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články