Zpět na » Premier League » Manchester United by rád získal Erica Diera. Tottenham si hráče cení minimálně na 50 milionů liber

Premier League - Manchester United by rád získal Erica Diera. Tottenham si hráče cení minimálně na 50 milionů liber

Manchester United by rád získal Erica Diera. Tottenham si hráče cení minimálně na 50 milionů liber © metro.co.uk - Eric Dier

2

Líbilo se

18.06. - BULVÁRNÍK O hráče týmů, které jsou krok od toho, aby byly součástí širší špičky evropských klubů, bývá zpravidla velký zájem. Jedním takovým týmem je Tottenham a jeho mladí a talentovaní hráči. V hledáčku konkurence uvízl Eric Dier, o kterého usiluje Manchester United.

Minulý týden Manchester United oznámil první letní posilu. K týmu se připojí švédský obránce Victor Lindelöf, kterého United získali za 30 milionů liber z portugalské Benfiky. Posilování defenzivy by tím končit nemělo. Manchester se momentálně uchází o Erica Diera z Tottenhamu.

Třiadvacetiletý Angličan přestoupil do Tottenhamu před třemi lety. Dorostenecké roky trávil Dier netradičně mimo Anglii. Podobně jako Lindelöf přišel z portugalské ligy, hrával však za lisabonský Sporting.

Ke Spurs Dier přestoupil jako střední obránce, zpočátku však do zápasů nastupoval i jako pravý obránce. V uplynulé sezoně se manažerovi Mauriciovi Pochettinovi osvědčil jako spolehlivý defenzivní záložník a letos byl neodmyslitelnou součástí tříčlenné defenzivní řady Kohoutů. Dier tak prokázal svoji všestrannost. I jako defenzivní hráč vstřelil za Tottenham v každé ze tří sezon alespoň dvě branky.

Podle představ Manchesteru United a manažera Josého Mourinha by se Eric Dier mohl stát ideální náhradou za Michaela Carricka. I tento pětatřicetiletý Angličan přišel do Manchesteru z Tottenhamu, v roce 2006 za něj United utratili 23 milionů liber. Obchody na trase Tottenham - Manchester United tehdy kvetly, ale posledním hráčem, který opustil Kohouty pro Rudé ďábly, byl Dimitar Berbatov, jehož přestup se uskutečnil v roce 2008.

Od té doby žádný hráč do Manchesteru z Tottenhamu nepřestoupil, přestože zájem ze strany United byl hned v několika případech. Manchester se v průběhu sezon ucházel o Luku Modriće i Garetha Balea. Daniel Levy, vlastník Spurs, se ale v posledních letech zatvrdil a přestupy klíčových hráčů v rámci Premier League zamítá. Diera si prý Levy cení minimálně na 50 milionů liber.

Manchester United by proto čekala velmi náročná jednání, a to i z toho důvodu, že Dierova současná smlouva trvá až do roku 2021.

Ondřej Pražák / telegraph.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články