Zpět na » Premier League » Na přestupovém trhu aktivní Manchester City nadále usiluje o Kylea Walkera z Tottenhamu

Premier League - Na přestupovém trhu aktivní Manchester City nadále usiluje o Kylea Walkera z Tottenhamu

Na přestupovém trhu aktivní Manchester City nadále usiluje o Kylea Walkera z Tottenhamu © mirror.co.uk - Kyle Walker

0

Líbilo se

13.06. - Manchester City je na přestupovém trhu velmi aktivní již od května. Citizens již z Monaka získali ofenzivního záložníka Bernarda Silvu, z Benfiky přišel brazilský brankář Ederson. V součtu útrata za devadesát milionů eur. Manchester však stále nemá dost a nyní se intenzivně uchází o krajního obránce Kylea Walkera.

Manchester City potřebuje omladit i stabilizovat své obranné řady a zájem Citizens o pravého obránce Tottenhamu je znám již delší dobu. Před koncem sezony se objevovaly mnohé indicie, které naznačovaly Walkerův přestup. Sedmadvacetiletý obránce v posledních kolech začínal pouze na lavičce Spurs, přestože byl v Premier League nejlepším nahrávačem mezi obránci, nezasáhl do prestižního derby s Arsenalem.

Mezi fanoušky Tottenhamu vzrostlo podezření ohledně Walkerova přestupu poté, co si hráč změnil svoji profilovou fotku na sociálních sítích. Na nové fotografii není v dresu Tottenhamu, nýbrž v dresu anglické reprezentace. Takové závěry však mohou být vzhledem k probíhajícím reprezentačním zápasům unáhlené.

Slovo ve věci přestupu Kylea Walkera bude mít Tottenham, jmenovitě vlastník Daniel Levy, který je znám jako nekompromisní obchodník, který nerad prodává své hvězdné hráče v rámci Premier League. Pokud sám Walker nezačne trucovat a vynucovat si přestup, nemá Tottenham důvod hráče prodávat. Walkerova smlouva jej totiž zavazuje ke spolupráci s Tottenhamem až do roku 2021.

Od délky Walkerova kontraktu se odvíjí i jeho cenovka. Představy Manchesteru City se pohybovaly kolem sumy 40 milionů liber. Tottenham však požaduje mnohem víc, zmiňují se částky pohybující se v rozmezí 50 až 60 milionů liber.

V současném kádru Tottenham disponuje kvalitní náhradou, kterou je Kieran Trippier. Šestadvacetiletý Angličan odehrál poslední kola Premier League a vysloužil si i premiérovou pozvánku do reprezentace. Spekulace se točily i okolo krajního obránce PSG Serge Auriera.

Ondřej Pražák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články