Zpět na » Premier League » Měl jsem několik nabídek z Premier League, ale já chtěl zůstat věrný Juventusu, říká Gianluigi Buffon

Premier League - Měl jsem několik nabídek z Premier League, ale já chtěl zůstat věrný Juventusu, říká Gianluigi Buffon

Měl jsem několik nabídek z Premier League, ale já chtěl zůstat věrný Juventusu, říká Gianluigi Buffon © sportsmole.co.uk - Gianluigi Buffon

2

Líbilo se

03.06. - Dnes večer čeká Juventus velký zápas, finále Ligy mistrů, ve kterém Stará dáma vyzve Bílý balet. Real Madrid má nadosah historický úspěch v podobě obhajoby titulu Ligy mistrů a motivace Juventusu není o nic menší. Zdvihnout nad hlavu Ušatý pohár si přeje i gólman Ginaluigi Buffon, který prozradil, že během kariéry měl několik nabídek na přestup do Anglie.

Gianluigi Buffon s Juventusem Ligu mistrů nikdy nevyhrál. V sezoně 2002/03 Juventus podlehl ve finále AC Milán. Před dvěma lety, v sezoně 2014/15, zmařila sny Juventusu Barcelona. Ani dosud nenaplněné čekání na triumf v Lize mistrů nepodlomilo Buffonovu loajalitu vůči klubu.

Nyní devětatřicetiletý gólman přestoupil do Juventusu v roce 2001. Turínský klub musel vyplatit rekordní částku, která kdy byla za brankáře utracena - 33 milionů liber. Už tehdy ale mohlo být vše jinak a Buffon by dnes hájil barvy některého z klubů Premier League.

„Co vím, tak ve hře byly v různých obdobích nabídky třech týmů z Premier League. Dva z nich o mě projevovaly zájem ještě v době, kdy jsem jako mladý hráč působil v Parmě. Tehdy se na mě ptal Alex Ferguson i Arséne Wenger,“ řekl Buffon.

Tehdejší manažer Manchesteru United se poohlížel po náhradě za Petera Schmeichela, zatímco Arséne Wenger hledal pro svůj tým mladého gólmana, který by převzal brankářské žezlo po Davidu Seamanovi.

„Když Manchester City získal nové vlastníky, kontaktovalo vedení Citizens Juventus, aby vyjednávali o mém případném přestupu,“ doplnil italský brankář.

„Existuje mnoho důvodů, proč se žádný z přestupů do Anglie nezrealizoval. I když je Premier League speciální a atraktivní liga, já chtěl zůstat loajální Juventusu. Vždy jsem byl s tímto týmem úspěšný a nebyl důvod odcházet jinam,“ uzavřel Gianluigi Buffon.

Svoji oddanost klubu Buffon prokázal před deseti lety, kdy Juventus kvůli korupčnímu skandálu sestoupil do Serie B. Na rozdíl od některých jiných hráčů zůstal Buffon věrný, klub neopustil a pomohl okamžitému návratu do nejvyšší italské soutěže. Další odměny za svoji loajalitu se může dočkat dnes večer. Stačí porazit Real Madrid.

Ondřej Pražák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
conts - 03.06. Odpovědět

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

http://timesen.blogspot.cz/

conts

Najepsi brankar poslednych rokov Smajlík 1

TerrysBlueArmy
Reklama
Reklama
Nejnovější články