Zpět na » Premier League » Poslední otázky jsou zodpovězeny, do Ligy mistrů je Liverpool. Na Arsenal zbyla Evropská liga

Premier League - Poslední otázky jsou zodpovězeny, do Ligy mistrů je Liverpool. Na Arsenal zbyla Evropská liga

Poslední otázky jsou zodpovězeny, do Ligy mistrů je Liverpool. Na Arsenal zbyla Evropská liga © fotbalportal.cz - Jürgen Klopp

2

21.05. - REVIEW Jedinou hádankou, kterou zbývalo v posledním kole rozluštit, bylo to, kdo obsadí čtvrté místo slibující Ligu mistrů. Arsenal sice zvítězil nad Evertonem, ale stejně úspěšný byl i Liverpool, který po nervózním začátku opanoval utkání s Middlesbrough. K velkým výsledkům se prostřílely i přední týmy. Harry Kane dalším hattrickem potvrdil roli nejlepšího střelce Premier League.

Arsenal FC - Everton FC 3:1

Góly: 8. Bellerín, 27. Sánchez, 90+1. Ramsey - 58. Lukaku (pk.)

Arsenal FC: Čech - Holding, Koscielny (C), Gabriel (53. Mertesacker) - Bellerín, Ramsey, Xhaka (62. Coquelin), Monreal - Özil, Alexis Sánchez (68. Iwobi) - Welbeck

Everton FC: Robles - Holgate, Jagielka (C), A. Williams, Baines - Gueye (46. Barry), Schneiderlin, Davies (26. Barkley) - E. Valencia (83. Koné), R. Lukaku, Mirallas

Arsenal od úvodních minut křísil naději na účast v Lize mistrů a už osmé minutě se dostal do vedení, křížný centr, který Mesut Özil poslal do malého vápna, sice Danny Welbeck metr před prázdnou bránou minul, v gólovém zakončení jej ale zastoupil Héctor Bellerín.

Dobrý vstup do zápasu z pohledu Arsenalu zakalila čtrnáctá minuta, kdy unikajícího Valenciu tvrdě zastavil Koscielny, za což si vysloužil červenou kartu a zároveň se připravil o finálové utkání FA Cupu, ve kterém se Arsenal utká s Chelsea.

Početní oslabení hru Arsenalu paradoxně příliš neovlivnilo, a domácí dokonce navýšili své vedení. Ve dvacáté sedmé minutě byla Alexisova prudká rána sražena, míč se ale k Chilanovi vrátil díky přihrávce Dannyho Welbecka. Obrana Evertonu včetně brankáře upnula své zraky právě na Welbecka, a proto měl Sánchez dostatek prostoru i času, aby doklepl míč do odkryté brány.

Alespoň snížit se Evertonu podařilo v padesáté osmé minutě. Obránce Arsenalu Rob Holding zahrál ve vlastním vápně rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Penalty se ujal Romelu Lukaku, který bez zaváhání svoji šanci proměnil. Na víc se ale Everton i přes početní převahu nezmohl, a v závěru dokonce potřetí inkasoval. V první minutě nastavení se nádhernou střelou, která si našla cestu do pravého horního rohu brány, prosadil Aaron Ramsey. Arsenal tak sice vyhrál na Evertonem 3:1, kvůli výhře Liverpoolu na něj ale stejně čeká pouze Evropská liga.

zdroj: premierleague.com

Hull City - Tottenham Hotspur 1:7

Góly: 66. Clucas - 11., 14. a 72. Kane, 45+2. Alli, 69. Wanyama, 85. Davies, 88. Alderweireld

Hull City AFC: Marshall - Davies (46. Grosicki), M. Dawson, Ranocchia - Tymon (73. Robertson), N´Diaye, Huddlestone, Elabdellaoui - Clucas, Bowen (73. Elmohamady) - Niasse

Tottenham Hotspur: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies - Dier (74. Dembélé), Wanyama - Son Heung-min, Alli (74. Moussa Sissoko), Eriksen - Kane (79. V. Janssen)

Tottenham si nechtěl nechat zkazit závěr sezony. Harry Kane se uchází o korunu pro krále střelců, což čtyřmi góly potvrdil v minulém zápase s Leicestrem. Své gólové ambice potvrzoval i od úvodu zápasu s Hullem. V desáté minutě Kane otevřel skóre střelou z hranice vápna, o několik minut později doklepl do sítě křížnou přihrávku od Kierrana Trippiera.

Před koncem poločasu Tottenham potvrdil herní pohodu. Hned čtveřice hráčů Spurs se řítila proti trojici obránců Tigers. Na konci rychlého přečíslení stál Dele Alli, který stanovil poločasové skóre 3:0.

Ve druhém poločase ofenzivní aktivita Tottenhamu lehce opadla, což dalo možnost domácím, aby zaznamenali alespoň dílčí úspěch. Hull se dostal k několika nadějným střelám, většina z nich však byla zásluhou útočníka NIassého nepřesná.

Tottenham se znovu připomněl v šedesáté druhé minutě zásluhou Alliho. Ten se po Kaneově centru prosmýkl kolem domácího obránce, následně se však octl příliš blízko brankáři, který do svých rukavic lapil Alliho lob. Gól nakonec padl na druhé straně. Jan Vertonghen si při rozehrávce na vlastní polovině počínal příliš bohorovně a přišel o balon. Prvotní střelu Niassého ještě dokázala obrana Spurs zblokovat, na následnou dorážku, přesně umístěnou k tyči, ale nestihl reagovat ani gólman Hugo Lloris. Sam Clucas tak snížil na 1:3.

Podobně jako proti Leicesteru zareagovali hráči Tottenhamu na inkasovanou branku dalším ofenzivním - gólovým - výpadem. V šedesáté deváté minutě si na Eriksenův centr ze standardní situace naběhl Victor Wanyama. Keňský záložník se sice nacházel v mírném ofsajdu, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře, a Wanyama tak hlavou zvýšil na 1:4. O tři minuty později Dele Alli zachytil rozehrávku obránců Hullu a vyslal Kane do samostatného úniku. Ten sám před gólmanem Marshallem nezaváhal a vstřelil svůj třetí gól. Z posledních dvou zápasů již sedmý.

V osmdesáté čtvrté minutě Tottenham dorovnal šestigólovou normu, kterou stanovil v předešlém zápase s Leicesterem. Vicotr Wanyama po standardní situaci přiklepl míč na hranici vápna Benu Daviesovi a ten nechytatelnou ranou propálil vše před sebou. 1:6. Ani s tím se hráči Spurs nechtěli spokojit. V osmdesáté sedmé minutě se Daviesův centr dostal k Tobymu Alderweireldovi, který zůstal vysunutý v útoku a zakončením k tyči pečetil na konečných 1:7.

Liverpool FC - Middlesbrough FC 3:0

Góly: 45+1. Wijnaldum, 51. Coutinho, 56. Lallana

Liverpool FC: Mignolet - Clyne, Matip, Lovren, Milner (C) (86. A. Moreno) - Can - Wijnaldum, Coutinho - Lallana, Sturridge (82. Origi), Firmino (79. Lucas Leiva)

Middlesbrough FC: Guzan - Fábio (73. Ayala), Chambers, B. Gibson, Friend - Leadbitter (C), Clayton, Forshaw - Bamford, Gestede (73. Negredo), Downing

Liverpool měl v posledním kole účast v Lize mistrů ve svých rukách. Stačilo porazit sestupující Middlesbrough. Reds si sice rychle vytvořili herní převahu, gól se jim ale vstřelit nedařilo. Většina střel Liverpoolu byla buď zblokovaná, nebo mířila přímo na brankáře. Oddechnout si Liverpoolští fanoušci museli po dvaceti minutách hry, kdy hostující Bamford pelášil vstříc jejich bráně. Po souboji s Dejanem Loverenem hostující útočník upadl v pokutovém území, rozhodčí ale penaltu nenařídil.

Ve třiatřicáté minutě pálil z hranice vápna Coutinho a jeho střela jen těsně minula pravou tyč brány Brada Guzana. S přibývajícím časem byl Jürgen Klopp na lavičce Liverpoolu zadumanější a nervóznější. Z pochyb ho krátce před poločase vyvedl Georgino WIjnaldum. Ten se po Firminově narážečce prohnal obranou Middlesbrough a nechytatelnou ranou k tyči poslal Liverpool do vytouženého vedení.

Šest minut po zahájení druhé půle Liverpool pojistil své vedení, které Reds zaručovalo účast v předkole Ligy mistrů. Z přímého kopu se ranou k tyči prosadil Coutinho. Po tomto gólu jako by se Liverpool konečně uklidnil. Naopak odpor Middlesbrough začal slábnout. V šestapadesáté minutě vedl Liverpool už o tři góly, když se přesnou ranou k tyči prosadil Adam Lallana.

Ve zbytku zápasu se Liverpool bavil svým výkonem, přestože další branka nepadla. To však nemuselo Reds trápit, hlavní cíl byl totiž splněn. Po výhře 3:0 se Liverpool objeví v příští sezoně Ligy mistrů. Minimálně v předkole.

Watford FC - Manchester City FC 0:5

Góly: 5. Kompany, 23. a 37. Agüero, 41. Fernandinho, 58. Gabriel Jesus

Watford FC: Gomes (C) - Holebas, Mariappa, Janmaat (39. Eleftheriou) - N. Amrabat (59. Deeney), Cleverley, Doucouré, Capoue, Mason - Niang (74. Pereira), Okaka

Manchester City: Caballero - Fernandinho, Kompany (C), Otamendi, Clichy - Y. Touré (62. Sagna), De Bruyne - Jesus, Silva, Sané (62. Navas) - Agüero (71. Iheanacho)

Manchester City se už po pěti minutách zápasu ujal vedení. Po rohovém kopu, který rozehrával Kevin de Bruyne, se hlavou prosadil Vincent Kompany. O čtvrthodiny později to byl znovu de Bruyne, kdo stál u zrodu gólové akce. Po jeho přihrávce se do samostatného úniku dostal Sergio Agüero, který zvýšil vedení Citizens na 2:0. Argentinský útočník se prosadil znovu v šestatřicáté minutě, kdy po Saného přihrávce proměnil rychlé přečíslení Manchesteru. V jednačtyřicáté minutě se Fernandinho prodral skrze obranu Watfordu a upravil na poločasových 0:4.

Ve druhém poločase Manchester pokračoval v demolici soupeře.V padesáté osmé minutě našel Agüerův centr nabíhajícího Gabriela Jesuse. Ten s míčem prožongloval kolem přihlížejících obránců Watfordu a nekompromisním zakončením zvýšil na 0:5. Manchester City se tak se sezonou rozloučil vysokou výhrou.

Chelsea FC - Sunderland AFC 5:1

Góly: 8. Willian, 51. Hazard, 77. Pedro, 90. a 90+2. Batshuayi - 3. Manquillo

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Luiz, Terry (C) (26. Cahill) - Moses, Kanté, Fàbregas, Alonso - Willian, D. Costa (62. Batshuayi), E. Hazard (71. Pedro)

Sunderland AFC:Pickford - Jones, O´Shea (C), Lescott - Manquillo, Seb. Larsson, Cattermole (88. D. Gibson), Rodwell, Oviedo - Januzaj (63. Gooch) - Borini

V úvodu zápasu se zdálo, že by se Sunderland mohl rozloučit s Premier League dobrý důstojným výsledkem proti novopečenému mistrovi. Black Cats se již ve třetí minutě ujali vedení, když po standardní situaci domácí obrana zapomněla na Javiho Manquilla. Chelsea ale přišla s rychlým vyrovnáním. V osmé minutě se po rychlém bagu ve vápně soupeře prosadil Willian.

Emotivní moment přinesla osmadvacátá minuta, kdy byl střídán hráč Chelsea dlouhá léta oblékající dres s číslem šestadvacet. John Terry odehrál poslední zápas v dresu Chelsea. Při jeho loučení mu aplaudovali hráči i tribuny.

Ve druhém poločase Chelsea potvrdila, proč je čerstvým držitelem mistrovského titulu a čtyřmi góly rozhodla o poslední výhře v sezoně. V jednašedesáté minutě se ujala prudká rána Edena Hazarda. V sedmdesáté sedmé minutě se chyby dopustil obránce Joleon Lescott, který chybnou malou domů daroval gól do prázdné brány Pedrovi. Na prahu nastaveného času našla Pedrova kolmice naběhnuvšího Michyho Batshuayie, který nasadil brankáři Pickfordovi jesličky a zvýšil na 4:1. Belgický útočník si vzal slovo i ve druhé minutě nastavení, kdy technickým obstřelem umístěným přesně k tyči završil skóre zápasu. Chelsea zvítězila 5:1.

Manchester United - Crystal Palace 2:0

Góly: 15. Harrop, 19. Pogba

Manchester United: Pereira - Fosu-Mensah, Bailly, P. Jones, Mitchell - McTominay, Tuanzebe, P. Pogba (45. Carrick) - Lingard (45+2. Martial), Rooney (C) (88. Gomes), Harrop

Crystal Palace FC:Hennessey - J. Ward, Kelly, Tomkins, van Aanholt (67. Kaikai) - Milivojević, McArthur (61. Sako) - Zaha (80. Campbell), Puncheon (C), Schlupp - J. Benteke

Manchester se i s obměněnou sestavou dostal v prvním poločase do dvoubrankového vedení. V patnácté minutě se prosadil jednadvacetiletý Joshua Harrop, který prudkou ranou vymetl horní část brány. O čtyři minuty později zvýšil vedení Red Devils Paul Pogba, který využil důrazu ve vápně a překonal Hennesseyho podruhé.

Ve druhém poločase United své dvoubrankové vedení pohlídali a nepřipustili žádnou dramatizaci zápasu, ve kterém prakticky o nic nejde. Do druhé půle tak nezasáhl Pogba ani Lingard, Manchester přesto zvítězil 2:0.