Zpět na » Premier League » Asmir Begović pochybuje o svých zásluhách na vyhraném titulu

Premier League - Asmir Begović pochybuje o svých zásluhách na vyhraném titulu

Asmir Begović pochybuje o svých zásluhách na vyhraném titulu © sportsmole.co.uk - Asmir Behović

0

Líbilo se

17.05. - V pondělní dohrávce osmadvacátého kola s Watfordem Chelsea s konečnou platností potvrdila zisk ligového titulu. Zápas odehrál i druhý brankář Chelsea, Asmir Begović, který sice třikrát inkasoval, Chelsea přesto v přestřelce vyhrála. Sám Begović však pochybuje o vlastních zásluhách v boji o mistrovský titul.

Proti Watfordu to byl v letošní sezoně pro Begoviče teprve druhý ligový zápas. Kdyby byl hráčem z pole, nemohl by medaili pro vítěze Premier League dostat, jelikož podle pravidel si ji mohou nárokovat jen ti hráči, kteří odehráli alespoň pět utkání. Pro rezervní brankáře ale z povahy jejich role platí výjimka, která znamená, že medaile se dočká i bosenský gólman.

„O pravidle o minimálním počtu zápasu jsem nevěděl, ale asi by se na něj měli podívat znovu. Všichni jsme byli po celý rok součástí týmu, všichni jsme hráli svoji roli, přesto by se pravidlo mělo změnit, protože si nemyslím, že za pět odehraných zápasů si zasloužíte medaili,“ řekl Begović.

Za vítězství v Premier League Chelsea obdrží čtyřicet kusů medailí, které klub přerozdělí jak hráčům, tak členům realizačního týmu. Podle zmíněného pravidla se tak medaile nedočká Nathan Aké, Kenedy nebo Olá Aina. Žádný z těchto hráčů nezasáhl do Premier League v dresu Chelsea více než třikrát. Kdo se naopak medailového ocenění dočká, je Brazilec Oscar. Ten sice v lednu odešel do Číny, ještě před tím ale stihl odehrát devět ligových zápasů.

„Díky výjimce pro brankáře svoji medaili dostanu, ale přesto si myslím, že by se pravidlo mělo upravit,“ zopakoval Begović, který by v létě mohl změnit působiště. O jeho služby se prý uchází především Bournemouth, jehož bránu v této sezoně hájil sedmatřicetiletý Artur Boruc.

Ondřej Pražák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články