Zpět na » Premier League » Motherwell 0-2 Aberdeen

Premier League - Motherwell 0-2 Aberdeen

0

14.03. -

Včera večer se konala dohrávka 25. kola SPL, kdy se střetly týmy Motherwell a Aberdeen. Dons tímto vítězstvím odskočili Hearts o sedm bodů a přiblížili se k Gers na rozdíl pouhých čtyř bodů a jsou tedy stále ve hře o předkolo Ligy Mistrů.

První poločas se odehrával jasně v režii hostů. Již v 11. minutě se prosadil Brewster, avšak gól nebyl uznán kvůli ofsajdu. První gól přišel v 32. minutě. Centr Chrise Clarka prodloužil hlavou Brewster, míč se dostal k obránci domácích Fitzpatricku, který napadán dvěma útočníky neštěstně z hranice pokutového území přeloboval svého brankáře. Na druhé straně zahrozil Krisztian Vadocz, který pálil na Langfielda, ten však tuto nebezpečnou střelu parádně zlikvidoval. Neschopnost domácích dostat se do vážnějších šancí měli za vinu hlavně útočné duo Scott McDonald a David Clarkson, kteří se jen zřídka kdy dostávali do pokutového území soupeře. V 26. minutě se Aberdeenu zranil Touzani po nepříjemném skluzu Zandera Diamonda. Druhý poločas započali domácí o něco lépe. V 62. minutě se McDonald prokličkoval přes obranu domácích, odcentroval a míč si nejdříve ze všech našel Vadocz, který jej namířil na tyč. Domácí se marně pokoušeli vyrovnat, a tak v 90. minutě se výstavní střelou trefil do šibenice Smithovi brány Ricky Foster. Aberdeen si tedy z Fir Parku odvezl vítězství 0:2.

Tímto vítězstvím se Dons přiblížili k Gers na rozdíl pouhých čtyř bodů a mají tak stále naději na předkolo Ligy Mistrů. V příštím kole se střetnou právě s týmem z Glasgow.

Motherwell: Graeme Smith, Fitzpatrick, Craigan, Reynolds, Murphy, McBride (Molloy 76), Kerr, Vadocz, Paterson, Clarkson (Keegan 66), McDonald.
Náhradníci: Meldrum, McCormack, McGarry, Kinniburgh, Connolly.

Aberdeen: Langfield, Hart, Anderson, Considine, Foster, Jamie Smith, Severin, Touzani (Diamond 26), Clark, Brewster (Miller 79), Lovell (Mackie 65).
Náhradníci: Soutar, Dempsey, Daniel Smith, Maguire.

Žluté karty: Hart, Foster.

Návštěva: 4,530 diváků.

Hlavní rozhodčí zápasu: D. McDonald.