Zpět na » Premier League » Benefice ve prospěch United

Premier League - Benefice ve prospěch United

0

14.03. - Včera hostil Old Trafford benefiční utkání Manchesteru United a výběru Starého kontinentu. Oslavovaly se hned dvě významné události. Ta první byla vznik Evropské Unie před půlstoletím a druhá vstup anglických klubů do evropských pohárů rovněž před 50 lety.

Výběr Evropy vedl trenér úřadujících mistrů světa Marcello Lippi a do týmu pozval opravdu to nejlepší. Pokoušel se kontaktovat i Zinedinea Zidanea, ale ten pro ukončenou kariéru odmítl přijmout pozvánku a celé akce se nezúčastnil. Jinak se to na soupisce Evropanů zvučnými jmény jen hemžilo.

Na fotbalovém svatostánku Red Devils se tísnilo 74 343 diváků, kteří mohli vidět velice napínavé utkání, jemuž po většinu 93 minut dominovali jejich domácí miláčci. Hlavním předmětem však bylo vybrat peníze na charitativní účely a celé střetnutí se odehrálo v duchu fair play. Všichni mohli být spokojeni, protože benefice vynesla 1,25 miliónů liber a mohla být považována za úspěšnou.

A nyní k samotnému duelu. Manchester se pustil do svého soupeře s patřičnou vervou a už po 6 minutách vedl zásluhou krásného gólu Waynea Rooneyho. Aby toho nebylo málo tak o pár okamžiku později změnili United stav skóre podruhé, když se trefil Wes Brown. Ve 25. minutě sice snížil výstavní ranou Malouda, ale po gólech Ronalda a znovu Rooneyho, byla Evropa po poločase zralá na ručník. Ve druhém dějství už to bylo z pohledu Lippiho svěřenců o poznání lepší. Nejdříve dal branku střídající Diouf a na 4:3 pečetil tentýž hráč. Pro hosty však čas běžel neúprosně rychle a 5 minut už na alespoň vyrovnání nestačilo.

Ovšem v tomto zápase nešlo ani tak o výsledek, jak o dobrý fotbal, pobavení fanoušků a vybrání peněz pro ty méně šťastné příslušníky společnosti. S vědomím velice podařené fotbalové párty se všichni přítomní nakonec rozešli ve velmi dobré náladě se spoustou skvělých zážitků.

Manchester United - výběru Evropy 4:3 (4:1)
Branky: 6. a 43. Rooney, 9. Brown, 35. C. Ronaldo - 52. a 88. z pen. Diouf, 23. Malouda
Rozhodčí: Merk (Německo)
Diváci: 74 343