Zpět na » Premier League » Chelsea je o další krok blíže titulu, Manchester City porazil 3:1 Hull a drží TOP4, Spurs rozstříleli Watford

Premier League - Chelsea je o další krok blíže titulu, Manchester City porazil 3:1 Hull a drží TOP4, Spurs rozstříleli Watford

Chelsea je o další krok blíže titulu, Manchester City porazil 3:1 Hull a drží TOP4, Spurs rozstříleli Watford © sportinglife.com - Chelsea

2

08.04. - REVIEW Chelsea si veze výhru 3:1 z Bournemouthu, Manchester City nezaváhal a po výhře 3:1 nad Hullem si na čtvrté příčce tabulky Premier League udržuje náskok na Arsenal s Manchesterem United, druhý Tottenham i díky dvěma brankám Heung-Min Sona porazil 4:0 Watford a Liverpool otočil utkání se Stoke City.

Bournemouth 1:3 Chelsea

Branky:
42. King - 17. vlastní Smith, 20. Hazard, 68. Alonso

Chelsea zvítězila v sobotním utkání na Vitality Stadium 3:1 nad Bournemouthem a dál vede tabulku Premier League s náskokem sedmi bodů na druhý Tottenham Hotspur. Chelsea k výhře přispěl vlastním gólem Adam Smith, načež zvyšoval Eden Hazard, a přestože Josh King před odchodem do šaten zdramatizoval stav, Marcos Alonso ve druhé půli pojistil výhru Blues.

Zatímco Bournemouth šel do zápasu s jedinou změnou v sestavě, na druhé straně Antonio Conte nasadil Victora Mosese s Nemanjou Matičem a právě Moses měl prsty ve vedoucím gólu Chelsea, když svým centrem našel Diega Costu, jehož střelu si srazil za záda vlastního brankáře Smith.

VitalityChelsea na Vitality Stadium nezaváhala. (zdroj: zimbio.com)

A své vedení si Chelsea pojistila o pouhé tři minuty později, když N´Golo Kanté našel na levé straně hřiště Hazarda, který protancoval až do pokutového území a chladnokrevnou střelou překonal Artura Boruce.

Blízko snížení byl už Benik Afobe, jehož střela ale orazítkovala pouze tyč brány Thibauta Courtoise, jenže těsně před koncem první půle se Cherries přeci jen dočkali po tečované střele Kinga, který si tak připsal svůj desátý gól v 11 ligových zápasech.

Druhá půle už byla klidnější, více ze hry ale měla Chelsea, jejíž výhru podtrhl v 68. minutě brilantně zahraným volným kopem Marcos Alonso, který tak potrestal faul Steva Cooka na Costu.

AlonsoMarcos Alonso rozšířil svůj střelecký účet. (zdroj: zimbio.com)

AFC Bournemouth: Artur Boruc, Simon Francis, Charlie Daniels, Adam Smith, Steve Cook, Harry Arter, Marc Pugh (71. Jordon Ibe), Jack Wilshere, Ryan Fraser (84. Max Gradel), Joshua King, Benik Afobe (77. Lys Mousset)

Chelsea FC: Thibaut Courtois, Gary Cahill, David Luiz, César Azpilicueta, Marcos Alonso, Victor Moses (90. Kurt Zouma), Nemanja Matić, Eden Hazard (84. Cesc Fàbregas), Pedro (88. Willian), N´Golo Kanté, Diego Costa

Manchester City 3:1 Hull City

Branky: 31. vlastní Elmohamady, 48. Agüero, 64. Delph - 85. Ranocchia

Fabian Delph přispěl Manchesteru City prvním ligovým gólem v letošním ročníku Premier League k vítězství 3:1 nad Hullem a důležitému bodovému zisku v boji o top čtyřku. Anglický záložník, pro kterého to byl teprve druhý ligový start v probíhající sezóně, jistil nechytatelnou střelou za záda Eldina Jakupoviče ve druhé půli výhru Citizens.

Pep Guardiola udělal po porážce s Chelsea čtyři změny v sestavě, Delph jej ale svým výkonem na Stamford Bridge zaujal a proto si získal jeho důvěru i pro utkání s Hullem. K výhře však domácí tým paradoxně nasměroval obránce Hullu City Ahmed Elmohamady, který si těsně po půlhodině hry nešťastně srazil centr Jesuse Navase do vlastní brány.

CitySergio Aguero je znovu ve střelecké formě. (zdroj: zimbio.com)

Krátce po přestávce se navíc podařilo zdvojnásobit vedení Manchesteru City Sergiu Aguerovi, který si po přihrávce Raheema Sterlinga připsal svůj desátý gól v posledních deseti zápasech. Sterling měl poté prsty i ve třetí brance Citizens, když po jeho pasu vyslal Delph z pětadvaceti metrů přesně umístěnou střelu do rohu brány Eldina Jakupoviče.

V tu chvíli už prakticky nikdo o výhře Manchesteru City nepochyboval a nic na tom nezměnil ani Andrea Ranocchia, který pět minut před koncem střelou z první propálil Claudia Brava. Domácí tak mají jistotu, že i po tomto kole zůstanou na čtvrté příčce tabulky s náskokem sedmi bodů na Arsenal a Manchester United, kteří mají dva zápasy k dobru.

JakupovičEldin Jakupovič vyčítá svým spoluhráčům inkasovaný gól. (zdroj: zimbio.com)

Manchester City: Claudio Bravo, John Stones, Aleksandar Kolarov, Gaël Clichy, Jesús Navas, Yaya Touré (74. Fernando), Fabian Delph, Raheem Sterling, David Silva (73. Kelechi Iheanacho), Leroy Sané (66. Nolito), Sergio Agüero

Hull City: Eldin Jakupović, Andrea Ranocchia, Michael Dawson, Andrew Robertson, Ahmed Elmohamady, Kamil Grosicki, Samuel Clucas (58. Markus Henriksen), Alfred N´Diaye, Evandro (58. Abel Hernández), Lazar Marković, Oumar Niasse (83. Shaun Maloney)

Výsledky 31. kola Premier League:

Tottenham 4:0 Watford (33. Alli, 39. Dier, 44. a 54. Son)
Manchester City 3:1 Hull (31. vlastní Elmohamady, 48. Agüero, 64. Delph - 85. Ranocchia)
Middlesbrough 0:0 Burnley
Stoke 1:2 Liverpool (44. Walters - 70. Coutinho, 72. Firmino)
WBA 0:1 Southampton (25. Clasie)
WHU 1:0 Swansea (44. Kouyaté)
Bournemouth 1:3 Chelsea (42. King - 17. vlastní Smith, 20. Hazard, 68. Alonso)

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.