Zpět na » Premier League » Kdo měl prsty v tom, že Özil nešel do Barcelony, ale do Realu?

Premier League - Kdo měl prsty v tom, že Özil nešel do Barcelony, ale do Realu?

Kdo měl prsty v tom, že Özil nešel do Barcelony, ale do Realu? © FotbalPortal.cz - Mesut Özil

2

Líbilo se

03.03. - Po úspěšném mistrovství světa 2010 byl o něj velký zájem. O německého záložníka Mesuta Özila, který do té doby působil v bundesligových Brémách, se přetahovaly ty nejtěžší fotbalové váhy. Mezi nimi i Barcelona s Realem Madrid. Že tento souboj o elitního středopolaře vyhráli Los Blancos je známé. Ale proč?

28letý Mesut Özil se chystá vydat svoji autobiografii, jež ponese název Kouzlo hry. Německý deník Bild z této připravované publikace uvolnil některé úryvky, které jsou pro fotbalového fanouška hodně zajímavé.

Německý fotbalista se totiž v knize zmiňuje například i o tom, jak to bylo s jeho přestupem do Realu Madrid po mistrovství světa 2010. Zejména detaily o tom, že Bílý balet tehdy vůbec nebyl jeho volbou číslo jedna.

„Po mistrovství světa 2010 v Jižní Africe se o mě zajímalo hned pět klubů. Už tehdy měl zájem Arsenal. Kromě toho ještě Manchester United, Bayern Mnichov a společně s nimi také Barcelona a Real Madrid,“ vypráví Özil.

„Do Barcelony jsem cestoval osobně a byl jsem rozhodnutý a přesvědčený hrát tam. Všechno jasně nasvědčovalo, že tam přestoupím. V tu chvíli nebyl na světě tým, který by hrál krásnější fotbal.“

„Jenže trenér Pep Guardiola se rozhovorů vůbec neúčastnil a také mi vůbec nevolal během následujících dní, neposlal esemesku, nenaznačil, že by mě chtěl v týmu. Při zpáteční cestě jsem začal o všem znovu přemýšlet. ,Proč nepřišel kouč?‘ ptal jsem se svého agenta a jeho odpověď zněla: ,Byl na dovolené‘. Moje nadšení pro Barcelonu postupně opadalo.“

„Kvůli Guardiolově chování jsem nechtěl do Barcelony přestoupit. Zvlášť poté, co o mě v ten samý moment tolik bojoval Mourinho. Byl tak přesvědčivý, upřímný. Přesným opakem barcelonského kouče. Tak jsem se rozhodl pro Josého Mourinha a Real Madrid.“

Hlavní konkurent Barcelony si tak zajistil za 13 milionů liber služby perspektivního záložníka, kterého ale o tři roky později prodal s pořádným ziskem do Arsenalu za 37,4 milionů.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Zase clanek kvuli clanku. Anticke vykopavky. Clanek o prestupu hrace, ktery uz tam davno nehraje.

BeckhamKakaZidane

Mne chýbal keď odchádzal, ale zdá sa akoby bol svoj potenciál okašľal, mal na viac.
Na mňa pôsobí hrozne introvertne a akoby ho futbal veľmi niekedy ani nebavil.

Santiago Bernabeu
Boca - 03.03. Odpovědět

Tak to je dobře, že to nešlo. Stejně by byl jen náhradník přes iniestu, Xaviho,busquetse a vlastně i yayu tureho by si moc nezahrál.

Boca

:D :D jasný..vždy toužil do barcy a proto přestoupil do realu.Urazil se že ho nepřišel trenér hned od začátku oprašovat kopačky..tak šel z trucu ro realu. :D sice dobrý hráč, ale pro mě strašně nesympatický..a navíc má dost velké výkyvy..poslední dobou si člověk všimne až v 60 min že je vubec na hřišti. ale jinak v sobě nepochybně kvalitu má.

Thiago_A
Eidur - 03.03. Odpovědět

Kvalitu má, ale jak jsem tu už psal dřív, nedokáže ji prodat a vždy to bude průměrný hráč, ze kterého dělají mega star, kterou určitě není. Smajlík 4 A co se týče toho přestupu, Mourinho je určitě lepší ve vyjednávání, než Pepek, takže pro mě nic překvapivého.

Eidur

že se urazil? Co to meleš... Smajlík 2 Řekl, že mu Pep neposlal ani ubohou smsku, kdežto Mourinho ho kontaktoval a jednal s ním on sám.

zdendapr
Kadim - 03.03. Odpovědět

V Realu měl formu stabilní. Wenger akorát nedokáže využít jeho potenciál.

Kadim
Eidur - 03.03. Odpovědět

Stabilně pod svou úrovní ne? Smajlík 2 Je pravda, že v Realu jsem ho moc nesledoval, ale jelikož ho z tama vypakovali, tak to takový zázrak asi nebyl

Eidur
Kadim - 03.03. Odpovědět

VYpakovali ho údajně proto, že on i di María chtěli stejný prachy jako CR. Nevim, co je na tom pravdy.

Kadim
COKO - 03.03. Odpovědět

Zase Wenger...proč mají všichni tendenci svádět něco na něho.

COKO
Kadim - 03.03. Odpovědět

Tak tady se to konkrétně Wengera týká. Jako Zidane nedokáže využít potenciál Jamese a Isca, tak Wenger nedokáže stabilně Ozila dostávat do hry. Hráč má nějaký dovednosti a je na trenérovi/manažerovi, aby poznal, kdy má hrát, kdy nemá hrát, kde, jak a co má hrát. Kdyby Ozil neměl potenciál, tak už je dávno zpátky v zaprděnejch Brémách... Já nechci teď Wengera shazovat, ale má na tom určitě lví podíl.

Kadim
COKO - 03.03. Odpovědět

Tak hlavně je na hráči co předvede. Někdy jim jen ten tým nesedne, nebo styl fotbalu, formace...mnoho faktorů. Nebudu říkat že Gomesuv potencial není využíván, když vidím, že hraje totální sračku a nemá na to. Ozil není ten případ, ale třeba mu jen ta PD seděla víc než PL a to je vše. Neřekl bych, že Ozil hraje v Arsenalu špatně.

COKO
Kadim - 03.03. Odpovědět

No tak loni měl kolik...? 20 asistencí? To o něčem svědčí. Jeho styl hry se mi líbí. Hraje tělem, žádný složitý kudrlinky, prostě jednoduchý, jak Jirka Štajner.

Kadim
COKO - 03.03. Odpovědět

Navíc dává pravidelně kolem těch 10 golů, což na záložníka není špatný. A já jsem rád, že v Arsenalu je takový hráč. Jako v Realu byl lepší, ale to mohlo být i tím, že vedle sebe měl top hráče. Rozhodně si ale myslím, že měl v Realu zůstat, rozhodně na ukor Jamese, nebo Isca (ted nevím kdy přesně přišli). I Di Maria měl zůstat. S těmi hráči byl Real mega silný a měl jsem fakt nasráno v gatích.

COKO
Kadim - 03.03. Odpovědět

Pro mě nejlepší období. Mourinho na lavičce, na hřišti Anděl, Ozil, Ronaldo, Higuain.

Kadim
Eidur - 03.03. Odpovědět

Jak píšeš Karime, měl loni. To je právě to, že jednu sezónu zahraje skvěle a další hrubě pod své možnosti. Právě proto to pro mě není mega star, jak jej spousta z Vás prezentuje. Jeho styl hry se mně zase naopak nelíbí Smajlík 2 je to nevýbušné, ležérní, vypadá to laxně, i když se mu sem tam něco povede.

Eidur
Kadim - 03.03. Odpovědět

Kdyby byl MEGA Smajlík 18 , tak nejde do Arsenalu nebo z něj naopak rychle zmizí. Smajlík 3

Kadim

Z: můj názor.. pokud má nějaký hráč sen a je přesvedčený že chce hrát za barcu, tak tím že se pomalu ze dne na den rozmyslí pro hlavního rivala, tak to asi tam moc nechtěl. Jen kvůli tomu že ho nepřišel hned od začátku trenér opečovávat. o M.O byl zájem který mu stoupnul do hlavy. prostě další namistrovaný hráč,který potřebuje být z každé chvili chválen. a přitom taková hvězda není. A že byl pep zrovna mimo klub se dá pochopit v období mimo sezonu..jsem rád že ozil nikdy v barce nebyl Smajlík 7

Thiago_A

Je to o tom, že se o tebe zajímají dva kluby. A nejvíc ale záleží na trenérovi jestli tě chce, ne na klubu. Byly tu dva kluby v jednom mu trenér neposlal ani smsku a v druhym mu trenér denně volal a o tom to je a ty napíšeš tohle.

zdendapr

nebo jinak, jestli to takhle bylo, tak to naprosto chápu a Mourinho dokázal přemluvit už kde koho. Pro hráče je nejdůležitější názor trenéra prostě.

zdendapr
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články