Zpět na » Premier League » Blog: Konec Ranieriho? Proč?

Premier League - Blog: Konec Ranieriho? Proč?

Blog: Konec Ranieriho? Proč? © goal.com - Claudio Ranieri

3

Líbilo se

24.02. - Leicester včera svým fanouškům nachystal řádné překvapení, propustil totiž manažera Claudia Ranieriho. A ani s pár hodinovým odstupem mi stále nedochází, proč. Napadá mě jen jediné slovo. Nevděk!

Velké zklamání, skoro až smutek, to momentálně cítím. Leicester měl svůj příběh. Claudio Ranieri s průměrnými hráči vytvořil neporazitelný celek, který si nakonec senzačně došel pro ligový titul.

Přitom italský manažer i v únoru minulého roku stále mluvil jen o záchraně, titulem se nezabýval a zůstával v klidu. Nakonec ale získal svůj první ligový primát, a hned v Anglii, navíc s takovým týmem.

Letos už je Leicester tím týmem z před dvou let, bojuje o záchranu. Kouzlo je pryč, ale vyhozením Ranieriho si Leicester tedy vůbec nepomohl. Po tom všem, co udělal Ranieri pro Lišky, je to až neuvěřitelný nevděk a stále nechápu, proč se vedení rozhodlo k tomuto kroku.

A myslím, že je nás více. Tohle si sympatický Ital v žádném případě nezasloužil. "Po tom všem, co Claudio Ranieri udělal pro Leicester, je jeho odvolání nevysvětlitelné, neodpustitelné a smutné," napsal si na Twitter Gary Lineker, bývalý hráč Lišek, který po titulu moderoval v televizi pouze v trenkách.

"Ranieri vyhraje titul a pak ani nedostane prostor na to, aby mužstvo dostal do bezpečí. Neskutečné scény," prohlásil Rio Ferdinand. A Ranieriho se zastal i manažer Manchesteru United José Mourinho. "Mistr Anglie a nejlepší trenér roku podle FIFA skončil. To je dnešní fotbal Claudio. Zůstaň pozitivní kamaráde, nikdo nedokáže vymazat historii, kterou jsi napsal," řekl portugalský trenér, který něco podobného zažil před dvěma lety v Chelsea.

Manchester United v Leicester City - Premier League
Claudio Ranieri v objetí s José Mourinhem. (zdroj: zimbio.com)

Jenže jedním dechem řekněme, že šlo právě o Chelsea. O tým, který má obrovský rozpočet a daleko kvalitnější kádr.

Najednou se na všechny ty obrázky z oslav titulů dívám jinak, tak trochu smutně. Tohle si Claudio Ranieri rozhodně nezasloužil.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Leicester hraje strašný hovno letos, koukat se na to nedá, nic, a jsou pomalu na padáka a to jim majitel udržel kádr. Tak asi proto.

zdendapr
Kuzma - 24.02. Odpovědět

Úspěch zapomenut - Ranieri je nyní vyvrhel.
Lišky přepíší opět historii, po vítězství v lize je pravděpodobně čeká sestup. Trpký konec jedné pohádky.

Kuzma

Tím si to Leicester rozsekl a příští rok hraje Championship Smajlík 2 Ranieri respekt.

LampardVIII

Si asi myslí že se stali jedním z velkoklubu... Smajlík 2

FotbalFan
Baty - 24.02. Odpovědět

Neskutecne, tak to dopada,kdyz klub vedou rejzaci co o fotbalu nic nevi Smajlík 15

Baty
Reklama
Anketa

Souhlasíte s odvoláním manažera Claudia Ranieriho?

Ano (1)

Ano 5,3%

Ne (18)

Ne 94,7%
Celkový počet hlasů: 19
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články