Zpět na » Premier League » FA Cup: Chelsea vyřadila Wolves, Manchester City si zopakuje souboj s Huddersfieldem, Leicester nestačil na Millwall

Premier League - FA Cup: Chelsea vyřadila Wolves, Manchester City si zopakuje souboj s Huddersfieldem, Leicester nestačil na Millwall

FA Cup: Chelsea vyřadila Wolves, Manchester City si zopakuje souboj s Huddersfieldem, Leicester nestačil na Millwall © sportinglife.com - Chelsea

2

18.02. - REVIEW Chelsea zdolala v těžkém utkání na Molineux 2:0 domácí Wolverhampton Wanderers a zajistila si postup z pátého kola FA Cupu. To se naopak nepodařilo Manchesteru City, jenž po bezbrankové remíze čeká odveta proti Huddersfieldu, ani Leicesteru City, který překvapivě vypadl po prohře s třetiligovým Millwallem.

Wolves 0:2 Chelsea

Branky: 65. Pedro, 89. Costa

Chelsea si zachovala naděje na domácí double vítězstvím 2:0 nad Wolverhamptonem v pátém kole FA Cupu. Blues sice svým výkonem proti odhodlaně bojujícím Wolves dvakrát nepřesvědčili, přesto díky gólům Pedra a Diega Costy zvítězili a postoupili do čtvrtfinále poháru.

Chelsea, která vyhrála pohár čtyřikrát za posledních deset let, musela dlouhé úseky zápasu bránit, ale vyhnula se osudu Burnley a Leicesteru, kteří v pátém kole vypadli s týmy z nižších soutěží a pokračuje tak v nesmírně vydařené sezóně. Zápas přitom mohl vypadat úplně jinak, kdyby už po pěti minutách hry nenastřelil George Saville pouze tyč brány Blues.

CostaDiego Costa v souboji s obránci Wolverhamptonu. (zdroj: skysports.com)

Zatímco v první půli se hosté neprezentovali jako tým, který vede tabulku Premier League o osm bodů, druhá půle už byla z jejich pohledu mnohem lepší a svoji dominanci na míči potvrdili v 65. minutě vedoucím gólem, který po centru Williana vstřelil Pedro. Vlci sice pomýšleli alespoň na remízu, jejich naděje ale krátce před koncem utkání definitivně uťal přízemní střelou Diego Costa.

Wolverhampton: Carl Ikeme, Danny Batth, Matt Doherty, Kortney Hause, David Edwards, Hélder Costa, Conor Coady, Jack Price, George Saville (84. Romain Saïss), Andreas Weimann (76. Donovan Wilson), Jón Bödvarsson (84. Connor Ronan)

Chelsea FC: Asmir Begović, John Terry, Kurt Zouma, Nathaniel Chalobah, Nathan Aké, Cesc Fàbregas, Eden Hazard (86. Ruben Loftus-Cheek), Victor Moses, Willian (80. N´Golo Kanté), Pedro (73. César Azpilicueta), Diego Costa

Huddersfield 0:0 Manchester City

Branky: -

Manchester City nedokázal na stadionu Johna Smithe potvrdit proti domácímu Huddersfieldu roli favorita a o svůj postup z pátého kola FA Cupu bude muset zabojovat v odvetě. Oba týmy, které v Championship, respektive Premier League bojují v letošní sezóně o nejvyšší příčky, šly do utkání s výrazně proměněnými základními sestavami, v nichž došlo k celkem 15 změnám.

V utkání přesto byly k vidění šance, které mohly o postupujícím rozhodnout bez odvety, jenže střela Jesuse Navase v první půli byla zablokovaná na brankové čáře a Nolitův volej mířil těsně mimo bránu. Na druhé straně sice dostal míč do brány Philip Billing, jenže jeho gól nebyl uznán kvůli ofsajdu a Claudio Bravo podržel Citizens po střele Rajiva van La Parry.

HuddersfieldHuddersfield bojovností zaskočil favorizované Citizens. (zdroj: skysports.com)

Druhou půli už zcela ovládl Manchester City, ale v největší šanci selhal Sergio Aguero, jehož střelu vyrazil Joel Coleman mimo tyče. Odveta se bude konat 27. února.

Huddersfield Town: Joel Coleman, Mark Hudson, Martin Cranie, Tareiq Holmes-Dennis, Dean Whitehead, Rajiv van la Parra (59. Elias Kachunga), Jon Stanković, Jack Payne (72. Isaiah Brown), Phillip Billing, Collin Quaner, Joe Lolley (59. Nahki Wells)

Manchester City: Claudio Bravo, Pablo Zabaleta, Aleksandar Kolarov (78. Bacary Sagna), Nicolás Otamendi, John Stones, Jesús Navas, Fernando, Fernandinho, Fabian Delph (69. Kevin De Bruyne), Sergio Agüero, Nolito (69. Leroy Sané)

Millwall 1:0 Leicester City

Branky: 90. Cummings

K zatím největšímu překvapení pátého kola FA Cupu došlo na hřišti třetiligového Millwallu, jenž sice dohrával zápas v deseti bez vyloučeného Jakea Coopera, přesto dokázal z poháru vyřadit loňského šampiona Premier League Leicester City.

MillwallMillwall získal překvapivé vítězství nad Leicesterem City. (zdroj: skysports.com)

Tým z League One už na své spanilé cestě FA Cupem vyprovodil prvoligové kluby Bournemouth a Watford, zatím největší skalp ale získal v pátém kole, kde na něj nestačil ani mistrovský Leicester City. O vítězství Millwallu, který od 52. minuty dohrával zápas bez vyloučeného Coopera, za jeho druhý prohřešek v utkání, rozhodl v 90. minutě hry Shaun Cummings a ještě tak zvýšil tlak na manažera Lišek Claudia Ranieriho.