Zpět na » Premier League » Londýnské derby nerozhodně

Premier League - Londýnské derby nerozhodně

0

11.03. - Na Stamford Bridge Chelsea hostila severní sousedy z Tottenhamu a nádherný zápas čtvrtfinále FA Cupu, kterému nechyběl náboj a napětí sice skončil remízou 3:3, ale diváci si na atraktivitu tohoto duelu určitě stěžovat nemohli.

Zápas nabídl souboj českých brankářů, protože Martin Jol dal po dlouhé době šanci Radku Černému. I když vše bylo zapříčiněno zraněním Paula Robinsona. Na druhé straně jistota Chelsea Petr Čech měl pozici zaručenou již předem. I tak nemohl Jose Mourinho postavit proti Spurs nejsilnější možnou sestavu, neboť John Terry se ještě kvůli zranění nedostal na hřiště. Londýnské derby si nenechal ujít zraněný záložník Realu Madrid David Beckham a od úvodních minut musel být zápasem nadšen.

Kupodivu jako první začali hrozit hosté. Už ve 3. minutě vyzkoušel pozornost českého gólmana Lennon. To však ještě nevěděl, že jen o chvíli později poskytne finální přihrávku Dimitaru Berbatovovi. Míč se po ose Defoe – Lennon – Berbatov dostal právě až k bulharskému kanonýrovi a ten nedal Čechovi sebemenší příležitost.

Tottenham byl opravdu velmi nebezpečný a útočné duo Berbatov – Defoe o sobě dalo vědět znovu těsně před čtvrthodinou utkání. Bývalý hráč Leverkusenu se uvolnil na pravé straně, odcentroval do vápna a tam balon jen o kousek minul Defoe.

Chelsea od úvodu nehrála příliš dobře a přes převahu Spurs vstřelila z první vážnější šance branku. Ve 22. minutě přihrával vzduchem Drogba Ĺ evčenkovi. Ten sklepl pro Ballacka, který následně vypálil, do této rány stačil nastavit nohu Lampard a bylo vyrovnáno.

Poté přišly pro domácí fanoušky dva vypjaté momenty. Nejprve Drogba po souboji s protihráči špatně došlápl a dlouhou dobu nemohl vstát z trávníku a o pár minut nato měl podobné problémy i Essien. Naštěstí pro oba vše skončilo dobře a zapojili se opět do zápasu.

Mezitím padl gól. Hlavním aktérem byl Essien. Bohužel v záporném slova smyslu. Aaron Lennon se na kraji šestnáctky zmocnil míče a nahrával před Čechovu svatyni. Když už chtěl náš gólman skrýt balon do svého náručí, znenadání se objevil reprezentant Ghany a vstřelil ukázkového „vlastence“ – 1:2.

Blues se nechtěli vzdát a kontrovali šancí Robbena. Jeho tečovaný pokus však stačil Ghaly vykopnout z brankové čáry. A byl to právě tento Egypťan, kdo zvýšil vedení Tottenhamu na rozdíl dvou branek. Trochu dezorientována defenzíva Chelsea zazmatkovala při protiútoku Kohoutů a důrazný Ghaly šel sám na Čecha a pohodlně pod ním zasunul – 1:3.

Druhý poločas začali domácí o poznání lépe než ten předešlý. Už po 3 minutách hry si vytvořil Lampard další brankovou příležitost. Míč mu patičkou připravil Drogba, ale anglický fotbalista nezamířil přesně.

Ač měli Blues územní převahu v 51. minutě zahrozili výrazně hosté. Berbatov se po chybě defenzívy Západolondýňanů ocitl tváří v tvář naší reprezentační jedničce, ovšem tentokrát ho Čech vychytal. Odražený míč pak přistál na hlavě Defoea, ten se okamžitě snažil přihrát zpět Berbatovovi, ale následný skvělý zákrok dřívějšího brankáře Sparty znemožnil další změnu skóre.

Jose Mourinho věděl, že pokud budou chtít jeho svěřenci alespoň vyrovnat, bude muset posílit útok. Těsně po hodině zápasu tak vystřídal Colea Kalou. Jeho přínos byl hned znát a v 70. minutě se podařilo Chelsea snížit. Ballack svou hlavičku poslal směrem k Černého bráně, odražený míč si našel Lampard a svým druhým gólem v utkání vykřesal pro svůj tým jiskřičku naděje.

S blížící koncovkou zápasu přicházeli obrovské možnosti ke skórování na obou stranách. Nejprve deset minut před koncem nebezpečně vystřelil nešťastník Essien. Jeho projektil však mířil jenom o kousek mimo.

V 86. minutě byl už ovšem úspěšný Kalou. Carvalho přenesl dalekonosnou přihrávkou balon na Drogbu a tomu se ve vápně Hotspur podařilo najít krajana z Pobřeží Slonoviny, který z voleje pálil přesně.

Bylo to až neuvěřitelné, jakým způsobem Tottenham vyplýtval dvoubrankový náskok a jen chvíli před závěrem tohoto souboje se začínalo znovu.

Vedení chtěl kohoutům vrátit Defoe, když přešel přes Lamparda. Jenže jeho ránu zastavilo břevno. Chelsea posilněna výborným finišem se pokoušela rozhodnout zápas v nastaveném čase. Ĺ evčenko se na hranici vápna uvolnil a krásná rána minula spojnici břevna a tyče o píď.

Poté se už nic podstatného nestalo a Jol s Mourinhem si mohli poblahopřát k remíze. Divák se při sledování tohoto střetnutí nemohl nudit a jestliže by chtěl vidět souboj mezi těmito celky ještě jednou, tak potom se mu naskytne druhá šance, protože FA Cupový zápas Chelsea – Tottenham se bude zásluhou nerozhodného výsledku opakovat na White Hart Lane. Termín však zatím není stanoven.

Chelsea FC Chelsea FC - Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 3:3 (1:3)
Branky: 22. a 70. Lampard, 86. Kalou - 5. Berbatov, 28. vl. Essien, 36. Ghaly
Žluté karty: 54. Diarra, 56. Carvalho, 59. Cole - 41. Ghaly, 44. Zokora, 46. Lee, 51. Stalteri, 83. Černý
Sestava Chelsea: Petr Cech, Paulo Ferreira (34. Shaun Wrigh-Phillips), Ricardo Carvalho, Ashley Cole (64. Salomon Kalou), Michael Essien, Lassana Diarra (57. Khalid Boulahrouz), Frank Lampard, Michael Ballack, Arjen Robben, Didier Drogba, Andrej Ĺ evčenko
Sestava Tottenhamu: Radek Cerny, Paul Stalteri, Michael Dawson, Ricardo Rocha, Young-pyo Lee, Hossam Ghaly (81. Anthony Gardner), Teemu Tainio, Didier Zokora, Aaron Lennon (76. Steed Malbranque), Dimitar Berbatov (66. Hossam Ahmed Mido), Jermain Defoe
Rozhodčí: M. Riley
Návštěva: 41517 diváků