Zpět na » Premier League » FA Cup: Liverpool po prohře s Wolves končí i ve druhém poháru, Arsenal rozdrtil Southampton, dál jde i Manchester City

Premier League - FA Cup: Liverpool po prohře s Wolves končí i ve druhém poháru, Arsenal rozdrtil Southampton, dál jde i Manchester City

FA Cup: Liverpool po prohře s Wolves končí i ve druhém poháru, Arsenal rozdrtil Southampton, dál jde i Manchester City © zimbio.com - Emre Can v dresu Liverpoolu.

1

28.01. - REVIEW V Anglii během víkendu pokračuje FA Cup svým 4. kolem, které přineslo první velké překvapení. Do další fáze se nepodívá Liverpool, jenž na Anfield Road podlehl Wolverhamptonu, naopak Manchester City nezaváhal v souboji s Crystal Palace, Theo Walcott nasázel hattrick Southamptonu a Chelsea si prostřílela cestu do dalšího kola přes Brentford.

Liverpool 1:2 Wolverhampton

Branky: 86. Origi - 1. Stearman, 41. Weimann

Nevydařený start Liverpoolu do roku 2017 má nový vrchol, tým Jurgena Kloppa pouhé tři dny po vyřazení v semifinále EFL Cupu Southamptonem končí i v FA Cupu, kde nestačil na druholigový Wolverhampton Wanderers, kterému doma podlehl 1:2.

Klopp po středečním konci v EFL Cupu udělal v sestavě hned devět změn, už po pouhé minutě hry, kdy se po volném kopu hlavou prosadil Richard Stearman, však bylo jasné, že jej čeká další těžké utkání. To jen podtrhl na konci první půle Andreas Weimann, který zvyšoval už na rozdíl dvou gólů.

WeimannAndreas Weimann vstřelil vítězný gól Wolverhamptonu. (zdroj: skysports.com)

Naopak Liverpool se v útoku trápil a na souvislejší tlak si jeho fanoušci museli počkat až do závěrečných fází zápasu. Malou naději k obratu ještě vykřesal svým gólem v 86. minutě Divock Origi, to však bylo od The Reds všechno a zatímco Liverpool se tak může po třetí prohře v řadě připravovat na úterní důležitý zápas proti Chelsea, Wolverhampton se raduje z překvapivého postupu do pátého kola FA Cupu.

Liverpool FC: Loris Karius, Connor Randall (46. Philippe Coutinho), Joseph Gomez, Ragnar Klavan, Alberto Moreno, Ovie Ejaria (74. Emre Can), Lucas Leiva, Georginio Wijnaldum, Benjamin Woodburn, Roberto Firmino (65. Daniel Sturridge), Divock Origi

Wolverhampton: Harry Burgoyne, Richard Stearman, Kortney Hause, Matt Doherty, Conor Coady, Lee Evans, George Saville, David Edwards, Hélder Costa (67. Connor Ronan), Andreas Weimann (77. Joe Mason), Nouha Dicko (71. Jón Bödvarsson)

Crystal Palace 0:3 Manchester City

Branky: 43. Sterling, 71. Sané, 90+2. Touré

Raheem Sterling, Leroy Sané a Yaya Touré poslali Manchester City svými góly při výhře 3:0 nad Crystal Palace na Selhurst Parku do pátého kola FA Cupu. Architektem úvodního gólu utkání byla čerstvá posila Manchesteru City Gabriel Jesus, jenž ve svém novém působišti nastoupil poprvé v základní sestavě a právě jeho pas skrz obranu Crystal Palace poslal Sterlinga do šance jeden na jednoho, kterou anglický křídelník bez problémů zakončil.

TouréYaya Touré precizně zahraným volným kopem pojistil výhru Citizens. (zdroj: zimbio.com)

V 70. minutě se po podobné akci a přihrávce Davida Silvy navíc trefil Sané a Yaya Touré v nastaveném čase parádní střelou z volného kopu potrestal faul na Gabriela Jesuse. Nicméně právě Touré už v té době zřejmě neměl být na hřišti, když ve druhé půli se štěstím unikl červené kartě za faul na Jordana Mutche.

Crystal Palace: Wayne Hennessey, Joel Ward, Martin Kelly, James Tomkins, Jeffrey Schlupp (76. Ezekiel Fryers), Mathieu Flamini, Joe Ledley, Chung-Yong Lee, Jordon Mutch (65. James McArthur), Andros Townsend, Christian Benteke (46. Loïc Rémy)

Manchester City: Willy Caballero, Gaël Clichy, Aleksandar Kolarov, Vincent Kompany, Bacary Sagna, Fabian Delph, Yaya Touré, Raheem Sterling (66. Jesús Navas), David Silva (78. Fernando), Leroy Sané (84. Nolito), Gabriel Jesus

Southampton 0:5 Arsenal

Branky: 15. a 22. Welbeck, 35., 69. a 84. Walcott

Arsenal i díky hattricku Thea Walcotta proti svému bývalému týmu rozdrtil Southampton na jeho hřišti vysoko 5:0. Oba manažeři udělali deset změn ve své sestavě, ale Kanonýři byli v utkání o třídu lepší než soupeř a už po čtvrthodině hry se ujali vedení po gólu Dannyho Welbecka, který navíc o sedm minut později vedení Arsenalu zdvojnásobil.

WalcottTheo Walcott vstřelil svému bývalému týmu tři branky. (zdroj: zimbio.com)

Před zraky Arséna Wengera sedícího pouze na tribuně kvůli svému čtyřzápasovému trestu, se ale poté rozstřílel také Theo Walcott, který v 35. minutě zvýšil už na 3:0 a přestože oba týmy ve druhé půli sundaly nohu z plynu, Walcott se trefil ještě dvakrát v 69. a 84. minutě a stanovil tak výsledek na konečných 5:0.

Southampton FC: Harry Lewis, Cuco Martina, Florin Gardoş, Jack Stephens, Sam McQueen, Pierre Højbjerg, Harrison Reed, Jordy Clasie, Joshua Sims, Lloyd Isgrove (64. Dušan Tadić), Shane Long (65. Nathan Redmond)

Arsenal FC: David Ospina, Héctor Bellerín, Shkodran Mustafi, Robert Holding, Kieran Gibbs, Ainsley Maitland-Niles, Jeff Reine Adélaïde (72. Alex Iwobi), Alex Oxlade-Chamberlain, Theo Walcott, Lucas, Danny Welbeck (65. Alexis Sánchez)