Zpět na » Premier League » FA Cup: Wayne Rooney gólem proti Readingu vyrovnal střelecký rekord, Manchester City rozdrtil West Ham

Premier League - FA Cup: Wayne Rooney gólem proti Readingu vyrovnal střelecký rekord, Manchester City rozdrtil West Ham

FA Cup: Wayne Rooney gólem proti Readingu vyrovnal střelecký rekord, Manchester City rozdrtil West Ham © sportinglife.com - Wayne Rooney

2

07.01. - REVIEW Wayne Rooney přispěl jedním gólem k výhře Manchester United 4:0 nad Readingem a zároveň vyrovnal historický střelecký rekord Sira Bobbyho Charltona. Skvěle si vedl i Manchester City, jenž pěti góly zničil West Ham United.

Manchester United 4:0 Reading

Branky: 7. Rooney, 15. Martial, 75. a 79. Rashford

Wayne Rooney svým gólem při vysoké výhře Manchesteru United 4:0 nad Readingem vyrovnal klubový střelecký rekord Sira Bobbyho Charltona a zároveň pomohl svému celku k postupu do čtvrtého kola FA Cupu. Kromě Rooneyho, jenž zaznamenal svůj 249. gól v dresu United, se na výhře Rudých ďáblů podíleli i Anthony Martial a dvěma góly Marcus Rashford.

RooneyRooney je nyní se Sirem Bobbym Charltonem nejlepším střelcem historie United. (zdroj: zimbio.com)

Legendární obránce United a nyní manažer Readingu Jaap Stam si jistě představoval lepší vstup do utkání, než jaký předvedli jeho svěřenci, které aktivní domácí od prvních minut drtili. Po dvou šancích se nakonec United ujali vedení v sedmé minutě hry, kdy Rooney zakončoval po centru Juana Maty. Reading rychle inkasovaný gól naprosto omráčil a po čtvrthodině hry prohrával už o dvě branky, když se po spolupráci s Rooneym trefil Martial.

UnitedHráči Manchesteru United předvedli proti Readingu skvělý výkon. (zdroj: zimbio.com)

Na výbornou první půli, ve které mohli litovat jen ztráty zraněného Marcose Roja, navázali domácí i po přestávce a patnáct minut před koncem utkání zvyšoval po výborném pasu od Michaela Carricka na tříbrankový rozdíl Rashford. A mladý útočník Manchesteru United jen krátce poté přidal i svoji druhou branku, ke které mu špatným zpracováním výrazně pomohl gólman Ali Al-Habsi, jemuž odskočil míč a Rashford střelou do prázdné brány pojistil výhru United 4:0.

West Ham United 0:5 Manchester City

Branky: 33. Touré (pen.), 41. Nordtveit (vlastní), 43. Silva, 50. Aguero, 84. Stones

Manchester City si ve třetím kole FA Cupu došel pro jasnou výhru 5:0 na hřišti West Hamu United a s přehledem si zajistil postup do dalšího kola poháru. Hosté vedli po první půli zásluhou gólů Yayi Tourého, Davida Silvy a vlastní branky Havarda Nordtveita už 3:0, načež Sergio Aguero a John Stones ve druhé půli dokončili kanonádu 5:0.

CityJohn Stones a Sergio Aguero přispěli k výhře Manchesteru City. (zdroj: zimbio.com)

Po začátku utkání, ve kterém byly k vidění šance na obou stranách, začali přebírat otěže utkání hosté a 12 minut před koncem první půle zlomili patovou situaci gólem z pokutového kopu. Pablo Zabaleta si vyměnil míč s Raheemem Sterlingem a vřítil se do pokutového území, kde jej poslal k zemi Angelo Ogbonna a sudí Michael Oliver okamžitě ukázal na pokutový kop, který proměnil Yaya Touré.

O osm minut později navíc přišel rychlý protiútok Citizens a centr před bránu, kde si pod tlakem Sterlinga vstřelil nešťastný vlastní gól Nordtveit. Jenže než se domácí mohli nadechnout, přišel třetí úder, když se po přihrávce Aguera zblízka prosadil David Silva. Aby toho nebylo málo, vstřelil ve druhé půli svůj 154. gól za Citizens Aguero a po rohovém kopu Nolita zaokrouhlil výsledek na 5:0 Stones.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.