Zpět na » Premier League » Nejvyhrocenější zápasy Premier League: Patří mezi ně i Battle of the Bridge. Zařadí se mezi ně i dnešní duel mezi Spurs a Blues?

Premier League - Nejvyhrocenější zápasy Premier League: Patří mezi ně i Battle of the Bridge. Zařadí se mezi ně i dnešní duel mezi Spurs a Blues?

Nejvyhrocenější zápasy Premier League: Patří mezi ně i Battle of the Bridge. Zařadí se mezi ně i dnešní duel mezi Spurs a Blues? © skysports.com, fotbalportal.cz - Bude zápas mezi Spurs a Blues opět vyhrocený?

4

04.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Dnes večer se Chelsea utká na Stamford Bridge s Tottenhamem. Před osmi měsíci, kdy se tyto celky utkaly naposledy, z toho byla velká řežba. Padly 4 góly, dva na každé straně, ale hlavní rozhodčí rozdal hned 12 žlutých karet. Došlo ke kontroverzním situacím. Tento zápas si pamatují i v Leicesteru, protože po konečném hvizdu mohli začít slavit titul. Ovšem bylo nejvyhrocenější utkání historie Premier League?

V květnu loňského roku Tottenham ještě bojoval o ligový titul. Na Stamford Bridge vedl nad Chelsea už o dva góly, ale nakonec náskok promarnil, Blues srovnali na 2:2 a bylo jasné, že dlouhé čekání na celkové prvenství bude u Spurs ještě prodlouženo. Titul totiž po tomto duelu putoval poprvé v historii do Leicesteru.

Během zápasu, kterému se přezdívá Battle of the Bridge, bylo rozdáno hned 12 žlutých karet. Došlo k několika velmi kontroverzním situacím. Ale byl to skutečně nejvyhrocenější zápas Premier League? V redakci SkySports našli 6 utkání, které byly ještě vyhrocenější...

Leeds 0:0 Chelsea, 25. října 1998

Přímé červené karty: 0

Druhá žlutá: 1

Celkový počet žlutých karet: 12

V tomto duelu bylo také k vidění 12 žlutých karet. Ovšem dvě z nich viděl Frank Lampard a v 61. minutě byl poslán předčasně pod sprchy. Ve 45. minutě chytl brankář Ed de Goey penaltu Jimmyho Floyda Hasselbainka. Ten tehdy ještě oblékal dres Leedsu. Později přestoupil do Chelsea. I díky tomu skončil zápas bezgólovou remízou.

West Ham 1:5 Leeds, 1. května 1999

Přímé červené karty: 2

Celkový počet žlutých karet: 9

West Ham dohrával zápas v posledním měsíci sezóny proti Leedsu s osmi hráči. Ian Wright dostal druhou žlutou kartu už v 17. minutě. To gólman Shaka Hislop viděl rovnou červenou v 61. minutě. Poté byl ještě v 87. minutě vyloučen Steve Lomas. Hammers inkasovali další 4 žluté karty. Hráči Leedsu pak 3.

West Bromwich Albion 1:1 Fulham, 18. září 2004

Celkový počet žlutých karet: 8

V tomto zápase viděli diváci hned dvě přímá vyloučení a jedno po dvou žlutých kartách. Celkem hlavní sudí tasil žlutou kartu osmkrát. Mike Dean poslal nejprve pod sprchy v 61. minutě hostujícího Pappu Bouba Diopa. Domácí Neil Clement viděl druhou žlutou kartu v 84. minutě. Posledním vyloučeným byl o minutu později fulhamský Andy Cole.

Chelsea 4:4 Aston Villa, 26. prosince 2007

Přímé červené karty: 3

Druhá žlutá: 0

Celkový počet žlutých karet: 5

Tento duel přinesl skutečně všechno. Shaun Maloney poslal Villans hned do dvougólového vedení, ale Chelsea měla v té době Andreje Ševčenka, který na konci poločasu srovnal. Poté skóre otočil domácí Alex, ale Aston Villa odpověděla Laursenem. Michael Ballack pak strhl vedení znovu na stranu Blues, ovšem poslední slovo měl hostující Gareth Barry.

Během zápasu viděli rovnou červenou kartu Ricardo Carvalho, Ashley Cole z Chelsea a Zat Knight na straně hostů.

Liverpool 0:1 Everton, 27. září 1999

Hned několik Merseyside derby bylo kandidáty do tohoto žebříčku. Zejména to z února 2010 (přímé červené karty: 1, druhá žlutá: 1, celkový počet žlutých karet: 8), z března 2006 (přímé červené karty: 1, druhá žlutá: 1, celkový počet žlutých karet: 12) a z dubna 2001 (druhá žlutá: 1, celkový počet žlutých karet: 12).

Nicméně 27. září 1999 rozhodčí Mike Riley ukázal rovnou červenou kartu hned třem hráčům a vytáhl dalších 5 žlutých karet. Už po 4 minutách poslal Everton do vedení Kevin Campbell. V 75. minutě byli vyloučeni domácí Sander Westerveld a hostující Francis Jeffers. V 90. minutě pak viděl červenou stopku i pozdější kapitán Reds - Steven Gerrard.

Bolton 2:2 Leicester, 29. prosince 2001

Celkový počet žlutých karet: 6

Boltonu zůstalo už v 23. minutě na hřišti pouze devět hráčů. To totiž inkasoval přímou červenou kartu Dean Holdsworth a 4 minuty před ním Paul Warhurst viděl druhou žlutou kartu. Leicester vedl proti oslabenému soupeři už o dva góly, ale Bolton úžasně zabojoval a vydoloval ze zápasu bod za remízu 2:2. Od 69. minuty nehráli kompletně ani Foxes. Vyloučen byl Izzet.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.