Zpět na » Premier League » Cesc Fábregas zdolal působivý rekord. Brzy překoná i Rooneyho s Lampardem

Premier League - Cesc Fábregas zdolal působivý rekord. Brzy překoná i Rooneyho s Lampardem

Cesc Fábregas zdolal působivý rekord. Brzy překoná i Rooneyho s Lampardem © thesportbible.com, fotbalportal.cz - Cesc Fábregas

3

Líbilo se

02.01. - Vypadá to, že Cesc Fábregas si postupně získává čím dál větší důvěru Antonia Conteho. Začíná nastupovat pravidelněji v základní sestavě a italskému kouči se za to odvděčuje. Proti Stoke City zaznamenal dvě gólové asistence, přičemž ta druhá na branku Williana byla už jeho stá v Premier League. Stihl to nejrychleji ze všech hráčů. Brzy by měl v počtu asistencí přeskočit Wayna Rooneyho i Franka Lamparda.

Na začátku sezóny Cesc Fábregas nedostával takřka žádnou příležitost. Po změně systému začal Antonio Conte ve středu zálohy Chelsea upřednostňovat dvojici N´Golo Kanté - Nemanja Matič. Jenomže v posledních zápasech dostává španělský záložník čím dál více prostoru.

A na hřišti nezahálí. Rád by se v základní sestavě udržel. Proti Stoke City zaznamenal další dvě gólové asistence. V této sezóně Premier League jich zaznamenal již pět. Nejprve nahrál na vedoucí gól Cahillovi a poté v 65. minutě na branku Willianovi, která se nakonec ukázala jako vítězná.

Pro Cesca Fábregase to byla 99. a 100. gólová přihrávka v Premier League. Stačilo mu na to pouze 293 zápasů - nejméně ze všech hráčů v historii. Dosud byl v tomto směru nejlepší Ryan Giggs, který na 100 asistencí potřeboval 367 utkání. Fábregas snížil průměr jedné asistence pod tři duely.

Kolik zápasů potřebovali na 100 asistencí:

Cesc Fábregas 293 zápasů

Ryan Giggs 367 zápasů

Wayne Rooney - 445 zápasů

Frank Lampard - 559 zápasů

V celkovém počtu asistencí zůstává Cesc Fábregas na historickém čtvrtém místě, ale očekává se jeho brzký posun vzhůru. Druhý Frank Lampard má totiž na kontě 102 asistence. Třetí je Wayne Rooney se 101 asistencemi. S ním bude zřejmě Fábregas soupeřit o stříbrný stupínek.

Nejvíce asistencí v historii Premier League:

162 Ryan Giggs

102 Frank Lampard

101 Wayne Rooney

100 Cesc Fábregas

94 Denis Bergkamp

Na Ryana Giggse přeci jen ztrácí hodně. Velšská legenda Manchesteru United nasbírala za svou kariéru v Premier League celkem 162 asistence.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / thesportbible.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články