Zpět na » Premier League » Manchester City otočil utkání s Arsenalem a je druhý, Tottenham si poradil s Burnley

Premier League - Manchester City otočil utkání s Arsenalem a je druhý, Tottenham si poradil s Burnley

Manchester City otočil utkání s Arsenalem a je druhý, Tottenham si poradil s Burnley © sportinglife.com - Manchester City

1

18.12. - REVIEW Manchester City dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející utkání s Arsenalem a na Etihad Stadium nakonec zvítězil 2:1. Hosté sice šli do zaslouženého vedení gólem Thea Walcotta, ale hned po poločase srovnal Leroy Sané a devatenáct minut před koncem strhl výhru na stranu Citizens Raheem Sterling.

Manchester City 2:1 Arsenal

Branky: 47. Sané, 71. Sterling - 5. Walcott

Arséne Wenger po úterní porážce s Evertonem nikterak neexperimentoval a udělal jedinou změnu, když místo Alexe Oxlade-Chamberlaina postavil Alexe Iwobiho. Na druhé straně došlo ke dvěma změnám, kvůli zranění totiž vypadl ze hry Ilkay Gundogan, kterého zastoupil Fernando a místo Nolita dostal šanci Sané.

Pep Guardiola naopak poprvé v letošní sezóně nasadil ve dvou ligových utkáních v řadě stejnou pětičlennou obranu, pouze na lavičce tak zůstal například John Stones, jenže ani sehranost defenzívy nedokázala zamezit vedoucímu gólu Arsenalu.Kanonýři podnikli rychlý útok, kdy Petr Čech poslal míč Héctoru Bellerínovi, který s ním pronikl až na polovinu City, kde našel Alexise Sáncheze a po jeho přihrávce vstřelil svůj jedenáctý gól sezóny Theo Walcott.

EtihadNa zápas se přišel podívat početný zástup fanoušků. (zdroj: zimbio.com)

Nicméně vedení Arsenalu mohlo být během několika málo minut smazáno, když se po přesném centru Kevina De Bruyneho ocitl před bránou jediný útočník Citizens Sterling, jeho hlavička ale mezi tyče nezapadla. Je neuvěřitelné, že domácímu týmu trvalo celý poločas, než poprvé vystřelil na bránu, Čech si však bez problémů poradil s hlavičkou Yayi Tourého.

Ovšem skvělá první půle v podání Arsenalu byla zapomenuta pouhé dvě minuty po startu druhého poločasu. Raheem Sterling si vyměnil míč s Davidem Silvou, ten našel nabíhajícího Saného, který srovnal na 1:1 a prodloužil sérii Arsenalu bez čistého konta už na 12 utkání v řadě. Vyrovnávací gól naprosto změnil tok hry, protože Manchester City byl najednou rychlejší i úspěšnější v soubojích, zatímco Arsenal se marně dostával ze své poloviny.

SanéLeroy Sané se Guardiolovi odvděčil za šanci v základní sestavě. (zdroj: zimbio.com)

Čech, jenž byl v první půli po většinu času jen divákem, měl najednou až příliš mnoho práce a jen díky jeho zásahům při šancích Saného a De Bruyneho držel Arsenal nerozhodný stav. Wenger sice poté poslal do hry Oxlade-Chamberlaina, ani to však nepomohlo a domácí naopak dokázali stav otočit. Akci zahájil dlouhým pasem De Bruyne na Sterlinga, kterému na pravém křídle až příliš poodstoupil Nacho Monreal a anglický reprezentant přízemní střelou překonal Čecha.

SterlingRaheem Sterling se výrazně podepsal na výhře City. (zdroj: zimbio.com)

Manchester City: Claudio Bravo, Pablo Zabaleta (46. Bacary Sagna), Nicolás Otamendi, Aleksandar Kolarov, Gaël Clichy, Fernando, Leroy Sané (76. Jesús Navas), Yaya Touré, David Silva, Kevin De Bruyne (84. Kelechi Iheanacho), Raheem Sterling

Arsenal FC: Petr Čech, Héctor Bellerín, Gabriel Paulista, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Francis Coquelin (75. Olivier Giroud), Granit Xhaka, Theo Walcott, Mesut Özil, Alex Iwobi (65. Alex Oxlade-Chamberlain, 78. Mohamed Elneny), Alexis Sánchez