Zpět na » Premier League » Den outsiderů: Everton ukončil neporazitelnost Arsenalu, Leicester podlehl Bournemouthu

Premier League - Den outsiderů: Everton ukončil neporazitelnost Arsenalu, Leicester podlehl Bournemouthu

Den outsiderů: Everton ukončil neporazitelnost Arsenalu, Leicester podlehl Bournemouthu © skysports.com, fotbalportal.cz - Jak Arsenal zvládne měsíc listopad?

3

Včera 22:46 - REVIEW Arsenal vstoupil do hektického vánočního programu v Premier League tím nejhorším možným způsobem, na Goodison Parku totiž podlehl Evertonu, dohrávajícímu bez vyloučeného Phila Jagielky 2:1, přestože v utkání vedl po gólu Alexise Sáncheze. Lépe se však nepředvedl ani Leicester City, jenž nestačil na Bournemouth.

Everton 2:1 Arsenal

Branky: 44. Coleman, 86. Williams - 20. Sánchez

Arséne Wenger udělal v sestavě Arsenalu po víkendové výhře 3:1 nad Stoke City jedinou změnu, když místo zraněného Shkodrana Mustafiho nasadil navrátilce Héctora Bellerína, naopak na straně domácích došlo hned ke čtyřem změnám a do úvodní jedenáctky se tak nevešli Ramiro Funes Mori, Gerard Deulofeu, Kevin Mirallas a Gareth Barry.

Everton však neměl zrovna dobrý start do utkání a od 20. minuty navíc prohrával, když Phil Jagielka fauloval na okraji pokutového území Francise Coquelina a následný volný kop Alexise Sáncheze nešťastně tečoval za záda Maartena Stekelenburga obránce Ashley Williams.

Nicméně Everton inkasovaný gól nakopl a ještě do konce první půle se The Toffees podařilo srovnat. Velkou zásluhu na tom měl krajní bek Leighton Baines, jenž poslal svou pravačkou vynikající centr do pokutového území na úplně volného Colemana, kterému nedělalo žádné problémy umístit míč hlavou do vzdálenějšího rohu brány.

AlexisGól Alexise Sáncheze Arsenalu k bodům nestačil. (zdroj: zimbio.com)

Arsenal se mohl krátce po začátku druhého poločasu vrátit do vedení, když se po přihrávce Sáncheze objevil před bránou Evertonu Mesut Ozil, svoji velkou příležitost ale zahodil střelou nad břevno. Toho nakonec Everton využil v 86. minutě, kdy podruhé zaváhala obrana Arsenalu, tentokrát po rohovém kopu Rosse Barkleyho, na který si naskočil Williams a otočil stav na 2:1.

Arsenal v posledních minutách vrhl vše do útoku, ovšem střelu Alexe Iwobiho odvrátili domácí na brankové čáře a Everton i přesto, že dohrával v deseti lidech po vyloučení Jagielky za faul na Lucase Péreze, dokázal své vedení udržet a ukončil 14 zápasů dlouhou ligovou sérii Arsenalu bez porážky.

ČechPetr Čech nakonec dvakrát lovil míč ze své sítě. (zdroj: zimbio.com)

Everton FC: Maarten Stekelenburg, Séamus Coleman, Phil Jagielka, Ashley Williams, Leighton Baines, James McCarthy (90. Ramiro Funes Mori), Idrissa Gueye, Ross Barkley, Aaron Lennon (68. Kevin Mirallas), Enner Valencia (79. Dominic Calvert-Lewin), Romelu Lukaku

Arsenal FC: Petr Čech, Héctor Bellerín, Gabriel Paulista, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Francis Coquelin (88. Lucas), Granit Xhaka, Mesut Özil, Theo Walcott (71. Olivier Giroud), Alex Oxlade-Chamberlain (71. Alex Iwobi), Alexis Sánchez