Zpět na » Premier League » 5 hlavních témat duelu mezi Blues a Spurs: Ukončení i natažení sérií, nevyužité šance, favorit na titul

Premier League - 5 hlavních témat duelu mezi Blues a Spurs: Ukončení i natažení sérií, nevyužité šance, favorit na titul

5 hlavních témat duelu mezi Blues a Spurs: Ukončení i natažení sérií, nevyužité šance, favorit na titul © zimbio.com, fotbalportal.cz - Chelsea vs. Tottenham

4

27.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Góly Pedra a Mosese otočily vývoj utkání mezi Chelsea a Tottenhamem. Hosté sice vedli po brance Eriksena, ale domácí dokázali zabrat. Blues zvítězili 2:1 a znovu se vrátili na první místo, ze které je na chvíli vystrnadil Liverpool. To naopak Tottenham poprvé v letošním ročníku Premier League našel přemožitele. Mauricio Pochettino jistě není spokojen.

Christian Eriksen už v jedenácté minutě zmrazil Stamford Bridge, když překonal Thibauta Courtoise a ukončil jeho šest zápasů trvající sérii bez inkasovaného gólu. Ale Chelsea to nepoložilo. Těsně před přestávkou se nádherně trefil Pedro a srovnal. Krátce po pauze pak definitivně otočil skóre Moses po přihrávce Diega Costy. Chelsea zvítězila 2:1 a vrátila se na vedoucí příčku.

Podívejme se na 5 hlavních diskutovaných témat tohoto souboje.

Chelsea vyprovodila Tottenham. Už zase

Pozoruhodná domácí série Chelsea proti Tottenhamu nadále pokračuje. Blues na svém stadionu s Kohouty neprohráli už 30 zápasů v řadě. Tato šňůra sahá až do února roku 1990. Své londýnské sousedy od té doby k vítězství nepustili.

Letos v květnu Chelsea doma prohrávala s Tottenhamem 0:2, ale dokázala se vzchopit a srovnala na konečných 2:2. John Terry pak na Instagramu vysmál Tottenhamu, že prostě domácí prohra Chelsea proti Spurs nemůže nastat. Sobotní utkání sledoval z lavičky a minimálně v prvním poločase se musel obávat, že tento trend skončí.

kjds(zdroj: skysports.com)

Chelsea sice vyhrála šest zápasů v řadě, ale v úvodních pasážích zápasu se vůbec nemohla dostat z vlastní poloviny. Kane měl velkou šanci, ale ještě neskóroval. To se povedlo až v 11. minutě Eriksenovi. V hledišti zavládlo napětí. Chelsea ztrácela míče a dostávala se pod tlak.

Ale Pedrova nádherná trefa z konce poločasu změnila chod dějin. Domácí pak vlétli do druhého poločasu a zásluhou Mosese otočili skóre. Marcos Alonso pak dokonce mohl zvýšit na rozdíl dvou branek, ale jeho pokus cíl nenašel. Nakonec to nevadilo. Chelsea si připsala už svou 26. výhru nad Tottenhamem v Premier League. Proti žádnému jinému týmu jich nemá víc.

Chelsea využila své šance, Tottenham ne

Výsledek 2:1 je také zapříčiněn tím, že Pochettinův celek nebyl schopen využít své příležitosti, do kterých se dostal. „Fotbal je někdy obtížné vysvětlit. Když hrajete lépe než soupeř a prohrajete, pak je to těžké vysvětlit. Byli před brankou důslední, využili šance, my ne. Když vidíte statistiky, jsou v náš prospěch, ale fotbal není jen o statistikách. Je o gólech a o ubráněných šancích soupeře. Dvakrát skórovali z menších šancí, než ze kterých jsme my neskórovali. Vytvořili jsme si jich daleko víc, ale dali jsme jen jeden gól. V tom byl rozdíl,“ řekl po utkání hostující kouč.

Tyto statistiky ovšem zdůraznily problémy Tottenhamu v prostoru před brankou. Spurs vyslali mezi tři tyče šest pokusů, Chelsea pět. Celkem Kohouti vystřelili dvanáctkrát, to Chelsea devětkrát. Jenomže Blues jsou v ofenzivě ve formě, to Tottenham ne.

lndgPedro vstřelil krásný gól (zdroj: skysports.com)

Diego Costa už se zasloužil o 14 gólů (10 gólů, 4 asistence). Nikdo z Premier League na tom není lépe. Pedro se v posledních 6 duelech podílel na 8 gólech (3 branky, 5 nahrávek).

Chelsea favoritem na titul?

Chelsea vyhrála posedmé v řadě a znovu se vyšvihla na první místo. Na chvíli ji na něm vystřídal Liverpool. V příštím kole se utká se třetím Manchesterem City. Do souboje tak půjde z lepší pozice.

Zatím je pro soupeře skutečně těžké prolomit Conteho taktiku. Od té doby, co začal praktikovat svůj oblíbený systém 3-4-3, na něj nikdo nevyzrál. Navíc inkasoval až teď. Chelsea hraje dobře na obou koncích hřiště. Bude to stačit k tomu, aby se na Stamford Bridge po dvou letech vrátila trofej pro mistra ligy?

lbdJe už Chelsea favoritem na titul? (zdroj: skysports.com)

Je tady spousta faktorů, která hraje ve prospěch Chelsea. Když Chelsea nehraje žádné evropské poháry, je to pro ni aktuálně značná výhoda. Antonio Conte má hromadu času na tréninky, na taktickou přípravu, na vypilování všech nedostatků. Může svým svěřencům dopodrobna předat své pokyny a myšlenky, jak by měli hrát. Je schopen namixovat tým ze zkušených a talentovaných mladých hráčů.

To vše hraje Blues do karet. Antonio Conte samozřejmě hovoří o tom, že „je příliš brzy na soudy“, jeho tým „ještě čeká spousta práce“, ale pokud v sobotu ve svém vůbec prvním souboji s Pepem Guardiolou porazí Manchester City, bude Chelsea vnímána jako ten nejžhavější kandidát na titul.

Má Tottenham dostatečně silný kádr?

Mauricio Pochettino chválil úsilí svého týmu. S výkonem byl spokojen, zejména se mu zamlouvala hra v prvním poločase. Jenomže přišlo další zklamání jako ve středu v Lize mistrů, kdy Tottenham ztratil šanci na postup ze základní skupiny.

Tottenham mohl Chelsea porazit. Přesto, když se podíváme na to, jaké měl Pochettino možnosti na lavičce náhradníků, zjistíme, že jsou poněkud omezené oproti těm, které měl Antonio Conte.

lkfdsPochettino enmá dostatečně silnou lavičku (zdroj: skysports.com)

Rozhodující branku vstřelil Moses, který nabíhal z pravé strany. Levá strana Spurs má problémy. Danny Rose byl suspendován a Ben Davies je zraněný. Po inkasované brance poslal Pochettino do hry dvacetiletého Winkse, jednadvacetiletého N´Koudoua a mladého Janssena, který je bez formy.

Na rozdíl od toho Antonio Conte poslal na hřiště Williana, Oscara a Ivanoviče. Všechno dostatečně zkušené hráče. To nemusel ani použít Cesca Fábregase.

Nedostatek možností v útoku už se u Tottenhamu projevil během absence zraněného Harryho Kanea. V 9 utkáních Premier League a v Lize mistrů bez Kanea skórovali Spurs pouze osmkrát. Zdá se, že kvalita celkového kádru Tottenhamu značí velký problém.

Chelsea konečně inkasovala

Dlouhých 601 minut držel Thibaut Courtois svou neprůstřelnost. Nakonec byl překonán. Zasloužil se o to v 11. minutě Christian Eriksen po přihrávce Alliho. Na jeho střelu z hranice šestnáctky neměl belgický brankář nárok. Předtím zlikvidoval celkem 38 střel.

lfeEriksen ukončil neprůstřelnost Courtoise (zdroj: skysports.com)

Předtím i potom Tottenham ohrožoval branku Chelsea, ale ani Kane, ani Eric Dier Courtoise nepřekonali. I přesto, že Chelsea inkasovala, má nejlepší defenzivu v celé Premier League, tedy společně právě s Tottenhamem (oba celky inkasovaly 10 gólů).

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.