Zpět na » Premier League » Rooney vs. Rashford vs. Martial – Kdo proti Arsenalu nahradí Ibrahimoviče?

Premier League - Rooney vs. Rashford vs. Martial – Kdo proti Arsenalu nahradí Ibrahimoviče?

Rooney vs. Rashford vs. Martial – Kdo proti Arsenalu nahradí Ibrahimoviče? © telegraph.co.uk, fotbalportal.cz - Kdo nastoupí proti Gunners na hrotu?

4

Líbilo se

16.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Manchester United v sobotu čeká veledůležitý souboj s Arsenalem. José Mourinho ovšem nebude moci do hry nasadit Zlatana Ibrahimoviče. V takové situaci ještě portugalský kouč nebyl. Jak si s tím poradí? Pošle na hrot mladíčka Rashforda? Upřednostní Anthonyho Martiala? Nebo snad ukáže na zkušeného, ale v poslední době hodně kritizovaného, Wayna Rooneyho?

I když se José Mourinho už během svého působení na lavičce Manchesteru United ocitl v několika svízelných situacích a zřejmě jej několikrát bolela hlava z toho, jakou sestavu má nasadit, tak měl vždy jednu jistotu. Na hrot útoku postavit Zlatana Ibrahimoviče. Tak to udělal ve všech dosavadních kolech Premier League. Kromě brankáře Davida de Gey právě jen švédský útočník odehrál 990 ligových minut. V 35 letech...

Ale v sobotu tato série končí. Proti Arsenalu Zlatan Ibrahimovič nastoupit nemůže. Nashromáždil totiž už pět žlutých karet a čeká jej jednozápasový trest. Útok United proti Wengerovu týmu povede někdo jiný.

Kapitán Wayne Rooney? Mladíček Marcus Rashford? Drahá posila Anthony Martial? Kdo z této trojice nastoupí na pozici klasické devítky? Všichni tři mají své klady i své zápory.

Určité náznaky „plánu B“ naznačil José Mourinho v EFL Cupu a v Evropské lize. Ibrahimovič v těchto soutěžích nastoupil v základní sestavě pouze dvakrát ze šesti možných případů. Většinou dává Special One šanci Waynu Rooneymu.

V Ligovém poháru Wayne Rooney neskóroval. V Evropské lize se během tří startů dokázal jednou prosadit a připsal si 2 asistence. Ovšem ten jediný gól vstřelil do sítě Fenerbahce už v době, kdy působil na pozici klasické desítky, nikoliv na samotném hrotu.

Anthony Martial po letním příchodu Zlatana Ibrahimoviče úplně přestal nastupovat na pozici devítky. Ve všech 8 zápasech, ve kterých nastoupil, jej José Mourinho nasadil na křídlo.

Je také zajímavé si povšimnout, jak s tímto triem nakládal v minulé sezóně Louis van Gaal. Wayna Rooneyho nizozemský trenér nasadil na hrot ve 22 případech. Rooney se mu odvděčil 11 brankami. Z toho 6 vstřelil během šestizápasového období na přelomu roku. Bylo to poté, co mu Louis van Gaal dopřál místo hrota místo Anthonyho Martiala, který se přesunul na křídlo.

Martial si brzy uvědomil, že se zpátky na hrot jen tak nedostane. Když už tam nebyl Rooney, zastoupil jej mladíček Marcus Rashford, který začal zářit ve druhé polovině sezóny.

Marcus Rashford nastoupil v základu v 17 utkáních a dal 8 gólů. Pouze při jednom z nich, venku proti Liverpoolu, začal na jiné pozici. Ale vloží José Mourinho veškerou svou víru do devatenáctiletého hráče? Všichni víme, jak Portugalec nakládá s mladými hráči. Rashford v utkání Anglie proti Španělsku nastoupil na závěrečnou čtvrthodinu. Wayne Rooney pro drobné zranění nenastoupil, ale dle svých slov by měl být na sobotu fit. Stejně tak Didier Deschamps proti Pobřeží Slonoviny nenasadil Anthonyho Martiala.

knsd(zdroj: goal.com)

Nastoupí v sobotu na hrotu Rooney? Mohl by dokázat, že na tu nejvyšší úroveň stále má. José Mourinho na začátku sezóny ihned proklamoval, že s ním počítá jako s útočníkem. Spíše nastupoval ale pod Zlatanem Ibrahimovičem.

Je nepravděpodobné, že by na hrotu nastoupil Anthony Martial. Ten se z křídla jen tak nepřesune. Bude to tedy mezi Rashfordem a Rooneym. Zřejmě má navrch Rooney. Přece jen je to zkušenější hráč a takovým Mourinho více věří. Nebo Special One překvapí?

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Srnek - 18.11. Odpovědět

Tvl mladáá krev United v před, 4-4-2 Phil Jones se Smallingem ve středu obrany, pravej kraj Valencia v levo Darmian, střed zalohy Rooney,Carrick, levej kraj Ashley Young, v pravo Mata, utok Martial a Rashford, co nato fans United, ale asi bude kritika

Srnek
Kuzma - 16.11. Odpovědět

Volil bych Marcuse ... Rooney bude mít depku ze své alkoholické minely

Kuzma

United to sice neklape tak jak se před sezónou čekalo, ale na nás se vždycky uměli nahecovat, minulý ročník je toho důkazem, proto očekávám i letos tuhý boj a nechme se překvapit jak to dopadne...

hanyshunter

Doufám ,že na hrot dá Rashforda..Rooney 1 na 1 proti stoperům Arsenalu nemá šanci ,už není dravý jako kdysi a nejde mu to delší dobu. Rashford z nich dokáže udělat figurýnky Smajlík 2 Smajlík 1 Ale pokud má United uspět ,nesmí hrát Fellaini - To je zásadní ,jinak záložníci Arsenalu udělají figurýnku z něho....

AVSuvorov
Reklama
Reklama
Nejnovější články