Zpět na » Premier League » Phil Thompson uvádí 5 důvodů, proč by Liverpool mohl v letošní sezóně vyhrát titul

Premier League - Phil Thompson uvádí 5 důvodů, proč by Liverpool mohl v letošní sezóně vyhrát titul

Phil Thompson uvádí 5 důvodů, proč by Liverpool mohl v letošní sezóně vyhrát titul © skysports.com, fotbalportal.cz - Může Liverpool vyhrát titul?

2

Líbilo se

03.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Liverpool čeká na svůj vysněný titul už od roku 1990. Pro mnohé fanoušky je toto čekání až nekonečné. Několikrát to vypadalo, že Reds čekání ukončí, leč nestalo se. Příznivci Liverpoolu skálopevně věří, že Jürgenu Kloppovi se to podaří a získá pro město na řece Mersey vysněnou trofej. Phil Thompson, expert SkySports, uvádí 5 důvodů, proč se to mohlo povést už v této sezóně.

1. Zranění

Zranění hrají klíčovou roli, pokud chcete bojovat o titul. Jen se podívejte na loňskou spanilou jízdu Leicesteru. Jedním z hlavních důvodů bylo to, že základní jedenáctka se takřka neměnila, po celou sezónu zůstala drtivá většina hráčů zdravá.

V Liverpoolu jsou klíčovými hráči především ti ofenzivní. Jako jsou Coutinho, Mane, Firmino, Lallana, Sturridge. Jürgen Klopp potřebuje, aby zůstal zdraví. Pak má velkou šanci své soupeře porazit. Těchto 5 hráčů je v současnosti velmi důležitých.

2. Domácí forma

Udělat ze svého Anfieldu nedobytnou tvrz je pro Liverpool tím základním úkolem. Při boji o titul je extrémně důležitá věc. Zejména za starých časů, kdy titul vyhrávaly především Liverpool a Manchester United, byl tento fakt příznačný.

Pod Jürgenem Kloppem sena domácím stadionu Reds neustále zlepšují. V nedávné minulosti totiž na vlastní půdě ztráceli spoustu bodů. V této sezóně z dosavadních 4 utkání ztratil Liverpool doma jen 2 body za remízu 0:0 s Manchesterem United.

3. Vyhrávat zápasy, které by měli vyhrát

Zní to jednoduše, ale když se na to podíváte, Liverpool se jako by vždy soustředil více na ty velké zápasy. Dokázal je zvládat.

Jenomže pak přišly soupeři z kategorie „papírově slabších“ a Reds je nedokázali porážet. Ztráceli s Watfordem, Swansea, Newcastlem,...to vše v loňské sezóně. Tým to pak deptá. Dle Thompsona na tomto faktu Jürgen Klopp se svými svěřenci hodně zapracoval. Zdá se, že to pomáhá.

4. Funkční defenziva

Obranná činnost Liverpoolu se lepší, ale stále velmi důležité, aby na tom na tréninku tvrdě pracovali. Německý kouč několikrát zopakoval, že této činnosti věnuje na tréninku množství času. Nezbytnou součástí je i práce brankáře. Karius, nová jednička, zatím dobře organizuje hráče před sebou, ale i on se musí neustále zdokonalovat.

Posouvat se dopředu a vychytávat všechny problémy. Nic jiného ani Liverpoolu nezbývá, pokud nechce inkasovat laciné góly. Při jejich způsobu hry je návrat do defenzivy a správné bránění nezbytným prvkem.

5. Manažer

Jürgen Klopp je dynamický, energický, charismatický kouč, který si velmi lehce získal na svou stranu liverpoolské fanoušky. Ti mu bezmezně věří. A vypadá to, že stejný pohled mají na německého trenéra i jeho hráči.

kjfs(zdroj: skysports.com)

Mají skvělou přípravu na zápas, jsou soustředění, díky podpoře domácího publika jsou řádně nahecovaní. Klopp je tou nejdůležitější součástí. A pokud má tým bojovat o titul, pak jeho hlavní manažer musí být tím nejdůležitějším článkem.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Kloppovi a Liverpoolu bych to strasne pral,kdyz uz to asi letos nevyjde MU(i kdyz mozne je vsechno),je to muj nejoblibenejsi trener uz roky,skoda ze ho nezlanarili United Smajlík 19

tomogara
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články