Zpět na » Premier League » Je tady listopad – Největší strašák pro Arsenal

Premier League - Je tady listopad – Největší strašák pro Arsenal

Je tady listopad – Největší strašák pro Arsenal © skysports.com, fotbalportal.cz - Jak Arsenal zvládne měsíc listopad?

4

Líbilo se

01.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Následujících 30 dní by mohlo ukázat, jaké jsou skutečné letošní šance Arsenalu na zisk titulu, na který už čekají poněkud dlouho. Zatím mají Gunners stejně bodů jako vedoucí Citizens, druzí jsou jen vinou horšího skóre. Ptáte se, proč by právě listopad mohl rozhodovat? Pod Arsénem Wengerem je tento měsíc historicky pro Kanonýry zdaleka nejhorší.

Francouzský manažer Arséne Wenger se ujal Arsenalu na podzim roku 1996. Právě listopad je ve dvacetiletém období tím nejhorším měsícem. Vždyť Gunners v něm získali v průměru jen 1,59 bodu na zápas.

V tomto měsíci vyhráli pouze 36 utkání z celkového počtu 78, tedy méně než polovinu. V naprostém kontrastu je měsíc březen. V něm získalo Wengerovo mužstvo v průměru 2,18 bodu na zápas. Velmi podobně se Arsenalu vede v září (2,14 bodu na zápas) a v říjnu (2,15 bodu na zápas).

lkngds(zdroj: skysports.com)

Klub ze severu Londýna bude muset krizový listopad letos zvládnout nadmíru dobře, pokud chce bojovat o titul. Jestliže dojde k tradičnímu každoročnímu propadu, trofej se Arsenalu může znovu rozplynout v dáli.

V Premier League jej čekají v tomto měsíci těžké duely s Tottenhamem a Manchesterem United. Lehčím soupeřem by měl být Bournemouth. V Lize mistrů čeká Ludogorets a Paris Saint-Germain. V EFL Cupu pak Gunners hrají se Southamptonem.

kkvdb(zdroj: skysports.com)

Po pomalém startu do sezóny během srpna se Wengerův tým během září a října hodně zvedl. Kouč Kanonýrů bude doufat, že tento trend bude pokračovat i v krizovém měsíci...

knd(zdroj: skysports.com)

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 02.11. Odpovědět

bububu Smajlík 3

Kuzma
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články