Zpět na » Premier League » EFL Cup: Cesc Fábregas dvěma góly v prodloužení rozhodl o výhře Chelsea nad Leicesterem, postupují i Arsenal a Liverpool

Premier League - EFL Cup: Cesc Fábregas dvěma góly v prodloužení rozhodl o výhře Chelsea nad Leicesterem, postupují i Arsenal a Liverpool

EFL Cup: Cesc Fábregas dvěma góly v prodloužení rozhodl o výhře Chelsea nad Leicesterem, postupují i Arsenal a Liverpool © sportinglife.com - Cesc Fábregas

1

20.09. - REVIEW Chelsea dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející utkání na hřišti Leicesteru City a díky dvěma gólům Cesca Fábregase v prodloužení postupuje do čtvrtého kola Ligového poháru. Tam ji doprovodí i Arsenal, jenž rozstřílel 4:0 Nottingham Forest a Liverpool, který porazil Derby County 3:0.

Leicester City 2:4p Chelsea

Branky:
17. a 34. Okazaki - 45+2. Cahill, 49. Azpilicueta, 92. a 94. Fábregas

Leicester City neudržel dvoubrankové vedení nad Chelsea, které si vypracoval po dvou gólech Šindžiho Okazakiho a po prohře 2:4 v prodloužení končí už ve třetím kole anglického Ligového poháru. Chelsea k postupu výrazně pomohlo vyloučení Marcina Wasilewského a v početní výhodě v prodloužení dvakrát udeřil Cesc Fábregas.

Lépe do utkání sice vkročili hosté, ovšem jako první se krátce po čtvrthodině hry z gólu radovali hráči Leicesteru. Ahmed Musa poslal do pokutového území centr, se kterým si měla obrana Chelsea bez větších problémů poradit, jenže Cahillovi ani Cesaru Azpilicuetovi se míč nepodařilo odvrátit, čehož využil Šindži Okazaki a hlavou překonal vyběhnuvšího Asmira Begoviče. Leicester vstřelený gól nakopl a ve 34. minutě vedli domácí už o dvě branky, přičemž znovu byl u toho Okazaki, jenž dostal od Andyho Kinga míč za děravou obranu Chelsea a zvýšil na 2:0.

LeicesterLeicester byl až do vyloučení Wasilewského Chelsea vyrovnaným soupeřem. (zdroj: zimbio.com)

Leicester už se možná viděl v šatně, když se ve druhé minutě nastaveného času první půle podařilo snížit Garymu Cahillovi. Ten se dostal k centrovanému míči a hlavičkou ho poslal na bránu, potřetí v zápase však musela rozhodovat branková technologie, která potvrdila, že autorem gólu byl Cahill a nikoli nastřelený David Luiz. Chelsea se stejně dobře vydařil i vstup do druhé půle a čtyři minuty po jejím startu bylo srovnáno, když se za hranicí pokutového území dostal k míči Azpilicueta a krásnou střelou z voleje rozvlnil síť za zády Rona-Roberta Zielera.

Oba týmy měly poté několik šancí ke vstřelení vítězného gólu, ty ale nevyužily a do prodloužení šla v lepší pozici Chelsea, těsně před koncem základní hrací doby totiž Marcin Wasilewski udeřil do obličeje Diega Costu, za což okamžitě uviděl červenou kartu. Chelsea své početní výhody rychle využila, když se v prodloužení hned dvakrát v rozmezí dvou minut prosadil Cesc Fábregas a rozhodl o postupu Chelsea do čtvrtého kola.

Nottingham Forest 0:4 Arsenal

Branky: 23. Xhaka, 60. (z penalty) a 71. Pérez, 90+3. Oxlade-Chamberlain

Lucas Pérez dvěma premiérovými góly v dresu Arsenalu přispěl svému týmu k přesvědčivému vítězství 4:0 nad Nottinghamem Forest. Kanonýry poslal v první půli do vedení Granit Xhaka, načež Pérez dvěma góly zvyšoval stav a v nastaveném čase ještě upravil výsledek Alex Oxlade-Chamberlain.

Arséne Wenger vsadil v utkání proti druholigovému celku na náhradníky a hráče z juniorky, z nichž poskládal kompletně celý tým, včetně náhradníků, na předvedené hře to ale příliš poznat nebylo. Nottingham byl sice v prvních minutách Arsenalu více než vyrovnaným soupeřem a vypracoval si i několik menších šancí, hosté ale v 23. minutě potvrdili svoji kvalitu a Granit Xhaka svým druhým gólem v dresu Kanonýrů otevřel skóre. Gólman Vladimir Stojkovič si sice na Xhakovu ránu z 25 metrů ještě sáhl, ale míč vytěsnit nedokázal.

PerezLucas Pérez po svém letním příchodu vstřelil první dva góly za Arsenal. (zdroj: zimbio.com)

Druhý gól přidal Arsenal po hodině hry a hodně mu to usnadnili sami hráči Nottinghamu, Chubu Akpoma totiž v pokutovém území poslal k zemi Michael Mancienne a rozhodčí nařídil penaltu, ke které se postavil Lucas Pérez a vstřelil svůj první gól v dresu Arsenalu. Netrvalo dlouho a španělský útočník slavil i svoji druhou branku, když díky své rychlosti a důrazu vybojoval míč v souboji s Manciennem, obešel Stojkoviče a střelou do prázdné brány zvýšil na 3:0.

Arsenal dohrával zápas za již prakticky rozhodnutého stavu, přesto se mu ještě podařilo přidat čtvrtý gól, když na konci ukázkové kombinace přihrával Pérez Oxlade-Chamberlainovi, jenž zvyšoval na konečných 4:0.