Zpět na » Premier League » Mourinho se po prohře s City vztekal: Měli jsme kopat dvě penalty, Bravo měl vidět červenou, hráči mě zklamali

Premier League - Mourinho se po prohře s City vztekal: Měli jsme kopat dvě penalty, Bravo měl vidět červenou, hráči mě zklamali

Mourinho se po prohře s City vztekal: Měli jsme kopat dvě penalty, Bravo měl vidět červenou, hráči mě zklamali © uk.eurosport.yahoo.com - Jose Mourinho

3

11.09. - José Mourinho byl velice nespokojen s prohrou svého týmu 1:2 v městském derby s Manchesterem City a trvá na tom, že jeho tým měl v utkání zahrávat dva pokutové kopy. Mourinha nepotěšil ani výkon některých hráčů a přiznal, že při výběru základní sestavy udělal chyby.

Nečekaně bez trestu skončila srážka gólmana Claudia Brava v pokutovém území s Waynem Rooneym a sudí Mark Clattenburg nepotěšil Mourinha ani svým rozhodnutím neodpískat pokutový kop za úder loktem Nicolase Otamendiho na Antonia Valenciu.

„Jsem velice zklamán s těmito dvěma rozhodnutími Marka (Clattenburga), protože to měla být penalta a červená karta pro Brava, prohlásil po zápase Mourinho.

„Pokud mi řeknete, že to není na penaltu a červenou kartu, řeknu vám, že i mimo pokutové území by to byl volný kop a červená. Uvnitř pokutového území to tudíž musí být stejné, ale i nejlepší sudí dělají chyby a on jednu velkou udělal.“

Na výsledku utkání se však podle něj nepodepsal jen rozhodčí, ale i někteří hráči Manchesteru United, kteří zejména v prvním poločase předvedli prachbídný výkon.

Mourinho do základní sestavy překvapivě nasadil Henrikha Mchitarjana a Jesseho Lingarda, oba hráče ale už o poločasové přestávce vystřídal a přiznává, že před utkáním udělal v nominaci chyby.

„Upřímně řečeno, v prvním poločase byli dva nebo tři hráči, které bych teď už hrát nenechal. Ale to je fotbal a hráči občas zklamou své manažery, stejně tak jako někdy jindy překvapí.“

„Je to jejich chyba, nebo je to moje chyba? Je to moje chyba, protože já jsem manažer a nasadit je byla moje volba. Myslím si, že v prvním poločase byl soupeř mnohem lepší než my.“

„Začali jsme hodně špatně, a pokud jde o koncentraci a mentální sílu odehrát zápas v takové rychlosti, někteří hráči podali výkon pod svoji úroveň. Musíme být ostřejší v tom, jak myslíme a hrajeme, ale několik hráčů to nedokázalo a tým za to zaplatil.“

Více informací o Manchester United naleznete zde.