Zpět na » Premier League » Kolaudace Wembley proběhla úspěšně

Premier League - Kolaudace Wembley proběhla úspěšně

0

25.03. - Nový stadion Wembley, který bude hostit finále letošního FA Cupu včera prošel kolaudací při příležitosti sehrání přátelského mače mezi reprezentačními výběry do 21 let Anglie a Itálie. Střetnutí skončilo nerozhodně po remíze 3:3.

Je pravdou, že nešlo o úplně první kolaudaci, protože již předtím pořádalo vedení tohoto nového stadionu zátěžové testy. Tehdy bylo rozdáno 60 000 lístků obyvatelům z okolí města a zkoušela se zátěž při maximálním obsazení. Naštěstí vše proběhlo úspěšně a oficiální otevření bylo na pořadu včera.

Lístky na zápas, o který většinou není až takový zájem, byly rozprodány do několika dnů a utkání byla přítomna skvělá divácká kulisa. Obě mužstva se prezentovali pěknou hrou, která se musela líbit.

Radost domácích fanoušků však hned po 25 sekundách zchladil budoucí strůjce hattricku Giampaolo Pazzini. Ještě do poločasu stihl vyrovnat Bentley. V druhé půli padly hned 4 branky zásluhou Routhledge, Derbyshirea a fiorentinského útočníka. Po gólu Routhledge z 57 minuty to chvíli vypadalo, že Albion vyhraje, ale o deset minut později potřetí zaúřadoval Pazzini a do konce utkání se pak na skóre už nic nezměnilo.

Zápas sledovalo přesně 55 700 diváků a na Wembley už všechno směřuje k přípravám na finále Anglického poháru, které se bude konat v sobotu 19. května právě zde.

Anglie U21 - Itálie U21 3:3 (1:1)
Branky: 31. Bentley, 52. Routhledge, 57. Derbyshire - 1., 54. a 67. Pazzini

Sestava Anglie U21: Camp - Rosenior (57. Hoyte), Ferdinand, Cahill, Baines - Reo-Coker, Richardson, Routledge (57. Milner), Bentley (88. Young) - Agbonlahor (46. Derbyshire), Lita