Zpět na » Premier League » Arséne Wenger přiznává: Fyzicky ještě nejsme připraveni

Premier League - Arséne Wenger přiznává: Fyzicky ještě nejsme připraveni

Arséne Wenger přiznává: Fyzicky ještě nejsme připraveni © zimbio.com, fotbalportal.cz - Smutný Arséne Wenger

0

15.08. - Arsenal první domácí duel v Premier League nezvládl. V úvodním kole po přestřelce padl s Liverpoolem 3:4. Arséne Wenger po utkání bědoval na to, že jeho mužstvo není fyzicky připraveno. Stěžoval si na to, že účastníci EURO zkrátka ještě nejsou v nejlepší kondici. Zmínil i zraněné hráče. Ovšem možná bude chyba i u něj a v nedostatečném doplnění kádru.

Gunners měli po půlhodině k dispozici penaltu po faulu Alberta Morena. Theo Walcott ji ovšem neproměnil. O minutu později své selhání napravil. Skóroval po přihrávce Iwobiho. Jenomže Liverpool v nastavení prvního poločasu vyrovnal zásluhou Coutinha. Vstup do druhé půle vyšel hostům skvěle. Postupně skórovali Lallana, znovu Coutinho a poté Mane. Reds vedli už 1:4. Vzápětí snížil Oxlade-Chamberlain. V 75. minutě vykřesal naději Chambers, ale víc už toho domácí nestihli.

Arséne Wenger neměl k dispozici Gabriela, Mertesackera, Koscielnyho, Özila, či Girouda. Navíc se během utkání zranili Ramsey a Iwobi. Francouzský kouč přiznal, že jeho tým není fyzicky připraven.

„Museli jsme nasadit hráče, jako je Ramsey.“

„Je to nemožná situace dostat hráče z EURO zpět a připravit je.“

„Odehráli jsme velmi dobrou první půli. Ke vší smůle jsme těsně před poločasem inkasovali. Potom jsme doplatili na nedostatek zkušeností. Fyzicky nejsme připraveni.“

„Je to zvláštní situace po EURO. Musíte dát hráčům odpočinek. Nejsou připraveni hrát takové zápasy a nezranit se, jako například Aaron Ramsey. Rozhodnete se jim dát odpočinek, ale na začátku sezóny s nimi nemůžete počítat.“

„Musíte vzít v úvahu, že jsme měli smůlu v tom, že jsme přišli o Mertesackera, Gabriela, a ani Koscielny není fit.“

Arsenal hraje další kolo v sobotu na půdě obhájce titulu z Leicesteru.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.