Zpět na » Premier League » TOP10 rekordních přestupů Manchesteru United: Od Keana k Di Maríovi

Premier League - TOP10 rekordních přestupů Manchesteru United: Od Keana k Di Maríovi

TOP10 rekordních přestupů Manchesteru United: Od Keana k Di Maríovi © skysports.com, fotbalportal.cz - Rekordní přestupy United

3

Líbilo se

21.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Blíží se návrat Paula Pogby na Old Trafford. Pokud bude přestup skutečně zpečetěn, stane se Pogba nejdražším hráčem v historii. Manchester United už v minulosti několikrát sáhl hluboko do kapsy a přivedl drahé posily. Jak to s nimi nakonec dopadlo? Byly to dobře investované peníze, nebo ne? Podívejme se na 10 největších přestupů.

10. Roy Keane

Cena: 3,75 miliónu liber

Přišel z: Nottinghamu Forest

Datum: 19. 7. 1993

Co bylo řečeno: „Potkal jsem se s Kennym Dalglishem, který podepsal smlouvu v Blackburnu Rovers. Řekli mi, že bych se mohl vrátit v pondělí, kdy budou úřady zase otevřeny, a já jsem řekl ano. Vrátil jsem se na pár dní do Corku. V neděli ráno jsem se probudil a měl jsem telefonát od Alexe Fergusona, který mě žádal, abych se s ním setkal. Setkal jsem se s Brianem Kiddem a Alexem Fergusonem. Hráli jsme kulečník a u toho jsme probírali pár věcí. Řekli mi, že jsem skvělý hráč a já jim věřil. Rozhodl jsem se, že chci jít do Manchesteru United. Kenny Dalglish mi volal a já mu řekl, že jsem souhlasil s odchodem do Manchesteru United. Kenny zuřil,“ řekl v únoru 2016 Roy Keane.

Co se stalo pak: Blackburn Rovers ztratil titul. V tabulce skončil druhý právě za Manchesterem United. Roy Keane se stal na Old Trafford legendárním kapitánem. Byl jednou z ikon úspěšné éry Alexe Fergusona v průběhu devadesátých let a na začátku nového tisíciletí. Poplatek za jeho přestup se tedy rozhodně vyplatil. Roy Keane získal s United sedm mistrovských titulů, čtyřikrát FA Cup a jednou Ligu mistrů. V roce 2005 překvapivě odešel.

kdv(zdroj: skysports.com)

9. Andrew Cole

Cena: 6 miliónů liber + Keith Gillespie

Přišel z: Newcastlu United

Datum: 12. 1. 1995

Co bylo řečeno: Přestup Andrewa Colea zlomil britský rekord. Kevin Keegan stál před St. James´ Parkem a uklidňoval rozzlobenou skupinu protestujících fanoušků. To Andew Cole už se těšil na nové spoluhráče. „Nemohl bych jít do jiného klubu než do Manchesteru United. Jsem nadšený z toho, že budu hrát na Old Trafford. Je tady spousta úžasných hráčů, hromada možností. Doufám, že budu úspěšný.“

Co se stalo pak: Ve zbytku sezóny 1994/1995 nastřílel Cole v 18 zápasech 12 gólů. Ovšem United titul neobhájili a těšně jim jej uzmul Blackburn Rovers, který získal o bod více. Cole i nadále střílel góly. V roce 1996 ale skoro odešel z Manchesteru. Měl být součástí výměny za přestup Alana Shearera. To nakonec padlo. Cole následně vytvořil v United nesmírně údernou a populární útočnou dvojici s Dwightem Yorkem. V roce 2001 Cole opustil Red Devils a měl na kontě 5 získaných titulů, dva FA Cupy a triumf v Lize mistrů.

kjbvd(zdroj: skysports.com)

8. Jaap Stam

Cena: 10,75 miliónu liber

Přišel z: PSV Eindhoven

Datum: 1. 7. 1998

Co bylo řečeno: „Byl jsem fanouškem Manchesteru United a v době, kdy byl nejlepším klubem na světě., takže když jsem přestoupil, nechtěl jsem jít nikam jinam,“ uvedl Jaap Stam v březnu 2016.

Co se stalo pak: Ferguson přes léto 1998 posiloval mužstvo, protože v sezóně 1997/1998 nezískal s klubem jedinou trofej. Stam se v té době stal nejdražším obráncem na světě, stejně tak nejdražším Nizozemcem. Tento krok se vyplatil. Během následujících tří sezón získali Rudí ďáblové tři ligové tituly, vyhráli FA Cup i Ligu mistrů. Nicméně v roce 2001 byl Stam překvapivě prodán do Lazia. Alex Ferguson poté přiznal, že to byla chyba.

njd(zdroj: skysports.com)

7. Dwight Yorke

Cena: 12,6 miliónu liber

Přišel z: Aston Villy

Datum: 20. 8. 1998

Co bylo řečeno: „Cesta je u konce. To je to, co jsem vždy chtěl - možnost hrát za největší klub na světě,“ řekl Dwight Yorke v roce 1998.

Co se stalo pak: Jen měsíc po získání Jaapa Stama Alex Ferguson znovu rozbil prasátko a překonal klubový rekord, když koupil Dwighta Yorka z Aston Villy. Útočník z Trinidadu a Tobaga se stal okamžitým hitem a fanoušci jej milovali. Hned v první sezóně se stal nejlepším střelcem Premier League s 18 góly a výrazně pomohl k treblu. Následující rok vstřelil v lize ještě o dva góly více. Poté už se jeho herní čas zmenšoval a v roce 2002 byl prodán do Blackburnu Rovers za 2 milióny liber.

lnvd(zdroj: skysports.com)

6. Ruud van Nistelrooy

Cena: 19 miliónů liber

Přišel z: PSV Eindhoven

Datum: 1. 7. 2001

Co bylo řečeno: „Mé srdce patří United od první chvíle, kdy jsem slyšel, že se o mě zajímají. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl skončit někde jinde. Mám obrovskou radost, že se to konečně stalo,“ uvedl nizozemský útočník v roce 2001.

Co se stalo pak: Předchozí rok jej chtěl Manchester United získat, ale Ruud van Nistelrooy neprošel zdravotní prohlídkou, kvůli poraněnému kolenu. Vyšlo to až následující rok. Nistelrooy se stal jedním z nejplodnějších útočníků v historii klubu. Sázel góly jako na běžícím páse. Ve 219 utkáních nastřílel 150 gólů a stal se nejlepším klubovým střelcem v evropských pohárech. Ovšem pouze jednou zdvihl nad hlavu trofej pro mistra Premier League. V roce 2006 by prodán do Realu Madrid.

ks(zdroj: skysports.com)

5. Juan Sebastian Verón

Cena: 28,1 miliónu liber

Přišel z: Lazia

Datum: 21. 7. 2001

Co bylo řečeno: „Nikdy by mě nenapadlo, že přijde den, kdy utratím tolik peněz za jednoho hráče. Ovšem je to věc, kterou by měl Manchester United udělat,“ pronesl Alex Ferguson v roce 2001.

Co se stalo pak: Jen 20 dní po podpisu Ruuda van Nistelrooye překonal Manchester United britský rekord, když angažoval Argentince Veróna za 28,1 miliónu liber. O 13 miliónů více, než předtím zaplatil Newcastle za Alana Shearera. Nicméně tento krok měl daleko k úspěchu, který se očekával. Verón bojoval s tempem anglické ligy, a navíc jej sužovala zranění. V roce 2003 vyhrál s týmem titul. V létě byl však prodán do Chelsea za poloviční cenu, než byl koupen.

dkj(zdroj: skysports.com)

4. Rio Ferdinand

Cena: 29,1 miliónu liber

Přišel z: Leedsu United

Datum: 23. 7. 2002

Co bylo řečeno: „Snažil jsem se ho získat, už když mu bylo 17 let. Teď je tady a bude se nadále rozvíjet. Bude mít velkou autoritu. Bude to skvělá posila,“ uvedl Alex Ferguson v roce 2002.

Co se stalo pak: Ferdinand byl absolventem akademie West Hamu. Ferguson jej pečlivě sledoval. V roce 2000 odešel do tehdy bohatého Leedsu. O dva roky později z něj udělal Manchester United nejdražšího obránce světa. Ferdinand se stal pevnou součástí obrany United. Byl jednou z hlavních a vůdčích postav týmu Alexe Fergusona. Před definitivním koncem kariéry v roce 2015 strávil sezónu v QPR. S Red Devils vyhrál 6 titulů, 3 Ligové poháry, Ligu mistrů i Mistrovství světa klubů.

kbd(zdroj: skysports.com)

3. Dimitar Berbatov

Cena: 30 miliónů liber

Přišel z: Tottenhamu

Datum: 1. 9. 2008

Co bylo řečeno: „Je to klíčový přestup. Dimitar je jeden z nejlepších a nejzajímavějších útočníků na světě. Jeho styl a schopnosti dávají týmu jiný rozměr. Jsem si jistý, že bude oblíben i u fanoušků,“ prohlásil Alex Ferguson v roce 2008.

Co se stalo pak: Byl to jeden z nejdramatičtějších přestupů Vše se stihlo opravdu až na poslední chvíli. V prvních dvou sezónách to ještě nebylo od bulharského útočníka úplně ono, ale v té další už nastřílel 20 ligových gólů a stal se nejlepším střelcem Premier League. United získali titul. Vstřelil hattrick proti Liverpoolu i proti Birminghamu. Blackburnu Rovers dokonce v jednom utkání vstřelil 5 branek. V 31 letech byl prodán do Fulhamu.

kjsf(zdroj: skysports.com)

2. Juan Mata

Cena: 37,1 miliónu liber

Přišel z: Chelsea

Datum: 25. 1. 2014

Co bylo řečeno: „Jsem nadšený, že můžu být součástí další fáze historie tohoto klubu. Chelsea je špičkový klub a mám v něm spoustu přátel, ale nemůžete odmítnout šanci přestoupit do Manchesteru United. Těším se, až manažerovi pomohu a budeme v příštích letech úspěšní,“ uvedl Juan Mata v roce 2014.

Co se stalo pak: Při příchodu Juana Maty vládl optimismus. Ovšem v Manchesteru United se mu nedařilo a stále nedaří. Navíc zažívá jednu z nejméně úspěšných epoch v historii klubu. Jen málokdy se mu podařilo předvést na hřišti všechny své schopnosti. Teď navíc do klubu přišel José Mourinho, který se Maty zbavil už v Chelsea. V nejbližších dnech se očekává Matův odchod z Old Trafford. Jeho budoucnost je opravdu nejistá.

kfbsj(zdroj: skysports.com)

1. Ángel Di María

Cena: 59,7 miliónu liber

Přišel z: Realu Madrid

Datum: 26. 8. 2014

Co bylo řečeno: „Louis van Gaal je skvělý trenér. Má za sebou spoustu úspěchů. Jsem ohromen vizí. Každý v tomto klubu se chce dostat zpátky na vrchol, kam patří. Nemůžu se dočkat, až na tom také začnu pracovat,“ řekl Ángel Di María po svém příchodu.

Co se stalo pak: Manchester United udělal z Ángela Di Maríi pátého nejdražšího hráče na světě. Od samého začátku byli všichni jeho příchodem nadšeni. Začátek měl opravdu skvělý a patřil k nejlepším hráčům na hřišti. V listopadu však přišlo zranění podkolenní šlachy. Tam začaly jeho problémy. Následně přišel i pokles formy, vloupání do jeho domu...Po nespokojivé druhé polovině sezóny byl Ángel Di María prodán do PSG.

sld(zdroj: skysports.com)

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 22.07. Odpovědět

tak jak rostou příjmy z reklamy a vysílacích práv, tak rostou ceny hráčů. Co bylo kdysi nemyslitelné, je dnes skutečností.

Kuzma
Cornero - 21.07. Odpovědět

Neskutecny jak se behem par let ty ceny tak moc nafukly. Jeden rok koupis nejdrazsiho obrance na svete za 10 milionu a o 4 roky pozdeji uz te dalsi obrance stoji trikrat tolik.

Cornero
Reklama
Reklama
Nejnovější články