Zpět na » Premier League » Zola: Brexit může Premier League způsobit velké problémy, TOP hráči mohou volit jinou cestu

Premier League - Zola: Brexit může Premier League způsobit velké problémy, TOP hráči mohou volit jinou cestu

Zola: Brexit může Premier League způsobit velké problémy, TOP hráči mohou volit jinou cestu © goal.com, fotbalportal.cz - Zola věští Premier League po brexitu velké problémy

0

Líbilo se

26.06. - Premier League je tou nejsledovanější fotbalovou ligou na světě. Ovšem v příštích letech může být všechno jinak. Kvůli odchodu Velké Británie z Evropské unie mohou mít zahraniční hráči, kteří chtějí zamířit na Ostrovy, problémy s udělením pracovního povolení. Pak by si mohli vybrat jinou soutěž než právě anglickou ligu. To si myslí i Gianfranco Zola, legenda Chelsea.

Okamžitě po výsledcích referenda o vystoupení Velké Británie z EU, které nakonec dopadlo tak, že Britové opravdu opustí Evropskou unii, se začalo řešit také to, co to bude znamenat pro fotbalový svět.

Zahraniční hráči, kteří budou přicházet do Premier League, budou mít složitější cestu k podepsání smlouvy. Budou muset obdržet pracovní povolení, což nebude úplně jednoduché. Aktuálně platí, že hráči mimo EU musí mít odehráno za poslední 2 roky 75 % zápasů za národní tým, aby dostali pracovní povolení. Navíc jejich země musí být do 70. místa v žebříčku FIFA. Pokud tyto podmínky hráč nesplní, musí doufat, že dostane výjimku na základě svého talentu a výkonnosti.

Problémy cítí i Gianfranco Zola, jenž strávil sedm dlouhých a krásných let na Stamford Bridge. Podle něj už nemusí být Premier League pro velké zahraniční hvězdy už takovým lákadlem.

„Je nevyhnutelné, že brexit bude mít vliv na celý fotbalový svět.“

„Bude to mnohem těžší, aby sem chodili zahraniční hráči. Mohlo by to způsobit problémy. Velké kluby z jiných zemí budou mít v tomto velkou výhodu.“

„V každém případě hovoříme o něčem, co může způsobit šok na všech světových trzích, nejen v Anglii.“

Kam dál?

Michal Čermák / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články