Zpět na » Premier League » Na The Valley slavili domácí

Premier League - Na The Valley slavili domácí

0

18.03. - Dnes se dohrávaly 3 zápasy 30. kola. Liverpool venku jen remizoval s Aston Villou 0:0, Everton překvapivě porazil Arsenal 1:0 a vyhrál i sestupem ohrožený Charlton, když porazil Newcastle poměrem 2:0.

A zůstaňme rovnou v Londýně. Addicks se 8 kol před koncem soutěže nevzdávají myšlenky na záchranu v Premier League a odpoledne oživili šance na setrvání. Newcastle přijel na The Valley ve špatném rozpoložení po čtvrteční vyřazení z Poháru UEFA s Alkmaarem a trenér Glenn Roeder po tomto střetnutí jen těžko hledal na výkonu svých svěřenců něco pozitivního. Magpies byli aktivnější především v prvním poločase, ale jak Martins tak ani Miller své možnosti neproměnili v branky. Do druhé půle vstoupili domácí velice razantně a v 53. minutě zásluhou Zheng Zhia otevřeli skóre. Číňan se odhodlal vystřelit přibližně z 12 metrů a rána prošla až do sítě. I poté se tento hráč činil a po faulu na něj se kopala o půl hodiny později penalta, se kterou si poradil jeho spoluhráč Thomas. Provinilcem byl Solano. Pak dokonce Charlton mohl přidat ještě další gól, jenže Darrena Benta vychytal Given a potom, co se neprosadil ani Martins, se už konečný stav nezměnil.

Villa s Liverpoolem nerozhodně
Bezbrankovou remízou skončilo utkání v Birminghamu. Nutno dodat, že zaslouženě. Oba týmy nic světoborného nepředvedly a celý zápas v krátké budoucnosti nejspíš upadne v zapomnění. I nenáročný pozorovatel musel u této podívané usínat nudou a z polospánku se probouzel jen sporadicky, prakticky jen u třech momentů. Tím prvním bylo diskutabilní upadnutí Stiliana Petrova ve vápně Reds po kontaktu s Carragherem a Finnanem. Jenže hlavní rozhodčí Lee Mason zůstal ledově klidný a pokutový kop nenařídil. Na posledních 20 minut se dostal na trávník i český internacionál Patrik Berger výměnou za Younga. Bývalý hráč právě Liverpoolu zaznamenal v utkání tři střelecké pokusy a postaral se o druhý zajímavý okamžik, jeho střela však doletěla až na tribunu. Jak se říká do třetice všeho dobrého. Tentokrát ovšem toto přísloví neplatilo, ale málem ho naplnil střídající Fowler. Největší šance Reds vznikla po průniku Pennanta, který odcentroval do šestnáctky a tam hlavičkoval už zmiňovaný anglický útočník, ovšem Sorensen stál na správném místě a oba týmy se poté rozešly smírně.

Johnson rozhodl o výhře Evertonu
Tvrdá práce houževnatého Andyho Johnsona vynesla Karamelkám kýžené ovoce, ale cesta za vítězstvím nebyla vůbec jednoduchá. Toffees hráli s třetím mužstev tabulky více než vyrovnanou partii. V prvním poločase střílel do konstrukce Lehmannovy brány domácí Carsley. V dresu hostů se představil i Tomáš Rosický a pro Gunners byl velmi platným. Ĺ ance si posléze vytvořili Fabregas s Aliadierem, ovšem proti oběma skvěle zakročil domácí brankář Tim Howard. Ještě než český kapitán národního mužstva Rosický v 70. minutě vystřídal za Hleba, stihl se podílet na nejvážnější situaci Kanonýrů. Míč po ose Hoyte – Rosický – Aliadier doputoval právě až k francouzskému forvardovi, který svou střelu však namířil mimo. Liverpoolský celek je ovšem silný v závěrech a naplno to ukázal i dnes. Když už se diváci pomalu chystali na odchod, vznikla skrumáž ve vápně Arsenalu a balon se po odrazu dostal až k Johnsonovi, jenž propálil vše co mu stálo v cestě. Hosté pak na vyrovnání již měli málo času a 3 body tak zůstaly na Merseyside.