Zpět na » Premier League » Djourou: Granit Xhaka mi stylem hry připomíná Andreu Pirla

Premier League - Djourou: Granit Xhaka mi stylem hry připomíná Andreu Pirla

Djourou: Granit Xhaka mi stylem hry připomíná Andreu Pirla © express.co.uk - Granit Xhaka

0

Líbilo se

30.05. - Jen slova chvály má Johan Djourou pro svého spoluhráče ze švýcarské reprezentace a novou posilu Arsenalu Granita Xhaku. Hráč, jenž strávil v Arsenalu deset let, přirovnal Xhaku díky jeho strojově přesným přihrávkám a stylu hry k italské legendě Juventusu a AC Milán Andreu Pirlovi.

Xhaka se minulý týden stal první letní posilou Arsenalu, jenž se nebál za 23letého středopolaře zaplatit Gladbachu 30 milionů liber a švýcarský reprezentant se tak stal historicky třetím nejdražším nákupem týmu Arséna Wengera.

Xhakův reprezentační spoluhráč Johan Djourou, jenž v Arsenalu působil v letech 2004 až 2014, prozradil Xhakovy silné stránky, díky kterým ho srovnává se slavným italským záložníkem Andreou Pirlem.

„Má schopnost hrát velice dlouhé a přitom velice přesné míče. Vždycky říkám, že mi svým stylem hry trochu připomíná Pirla,“ prozradil Djourou pro Sky Sports.

„Rozhodně se přesně hodí do stylu hry Arsenalu. Má v sobě jistou agresivitu, která mu pomůže v Premier League, navíc je skvělý na míči a umí vyhrávat souboje.“

Djourou, jenž z Arsenalu v roce 2014 odešel do německého Hamburku, také přiznal, že se ho Xhaka ptal na život na Emirates Stadium a Djourou neváhal svému reprezentačnímu spoluhráči přestup doporučit.

„Ptal se mě na spoustu věcí o Londýně, o klubu a jediné, co jsem mu mohl říct, byly samé skvělé věci, protože mám na působení v Arsenalu dobré vzpomínky.“

„Myslím si, že lidé v klubu jsou prostě úžasní a ti, kteří klub řídí, stejně tak. Podle mě udělal dobrou volbu,“ dodal Djourou.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články