Zpět na » Premier League » Arsenal oficiálně potvrdil podpis švýcarského záložníka Granita Xhaky

Premier League - Arsenal oficiálně potvrdil podpis švýcarského záložníka Granita Xhaky

Arsenal oficiálně potvrdil podpis švýcarského záložníka Granita Xhaky © SkySports.com - Granit Xhaka

1

Líbilo se

25.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Arsenal oznámil příchod švýcarského záložníka Granita Xhaky z Borussie Mönchengladbach, který se na Emirates Stadium stěhuje za částku kolem 30 milionů liber. Třetí nejdražší nákup v historii Arsenalu už o víkendu úspěšně podstoupil v Londýně lékařskou prohlídku a ke svému novému týmu se připojí po Euru 2016.

Třiadvacetiletý defenzivní záložník, jenž by měl být jednou z opor švýcarské reprezentace na blížícím se mistrovství Evropy 2016 ve Francii, patřil v posledních sezónách k nejlepším středopolařům Bundesligy.

Neunikl proto pozornosti Arsenalu, jenž se nebál za bývalého hráče Basileje zaplatit vysokých 30 milionů liber a udělal z něj svůj historicky třetí nejdražší nákup.

Manažer Arsenalu Arséne Wenger k nové posile svého týmu řekl: „Granit je zajímavý mladý hráč, který má již dobré zkušenosti s Ligou mistrů a Bundesligou.“

„Sledovali jsme ho poměrně dlouhou dobu a je to hráč, který ještě dodá kvalitu našemu týmu. Přejeme Granitovi úspěšné Euro 2016 se Švýcarskem a těšíme se, až ho před novou sezónou přivítáme v Arsenalu.“

Xhaka přestoupil do Gladbachu v roce 2012 z Basileje, kde strávil deset let a s prvním týmem získal dva ligové tituly. V dresu Mönchengladbachu odehrál přes 100 bundesligových utkání a vstřelil šest branek.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články