Zpět na » Premier League » Šéf manchesterské policie chce vyšetřit nedělní odložení utkání

Premier League - Šéf manchesterské policie chce vyšetřit nedělní odložení utkání

Šéf manchesterské policie chce vyšetřit nedělní odložení utkání © reddit.com - Policie před Old Trafford

0

Líbilo se

17.05. - Šéf manchesterské policie a prozatímní starosta města Tony Lloyd požaduje vyšetření incidentu, který vedl ke zrušení nedělního utkání anglické fotbalové ligy mezi Manchesterem United a Bournemouthem. Důvodem byl nález podezřelého balíčku, z něhož se posléze vyklubalo cvičné zařízení zapomenuté na místě, uvedla agentura Reuters.

"Tohle fiasko způsobilo rozsáhlé potíže fanouškům, kteří na zápas přijeli, vyplýtvalo čas velkého množství policistů a armádních pyrotechniků a zbytečně ohrozilo lidi," uvedl dnes v prohlášení manchesterský policejní šéf.

Policie začala stadion Old Trafford kvůli podezřelému balíčku umístěnému na toaletách evakuovat jen asi dvacet minut před začátkem utkání. Balíček specialisté kontrolovaně odstřelili a nakonec zjistili, že šlo o cvičné zařízení, které na místě omylem nechala soukromá společnost po cvičení, při němž se trénovalo hledání výbušnin.

Podle britských médií se společnost Security Search Management and Solutions zatím k případu nevyjádřila. Není také jasné, proč se její zařízení, které bylo na první pohled nerozeznatelné od skutečné bomby, nenašlo dříve.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články