Zpět na » Premier League » Louis van Gaal: Promarnili jsme příležitost na TOP4, ale naše šance ještě žije

Premier League - Louis van Gaal: Promarnili jsme příležitost na TOP4, ale naše šance ještě žije

Louis van Gaal: Promarnili jsme příležitost na TOP4, ale naše šance ještě žije © zimbio.com, fotbalportal.cz - Louis van Gaal

1

11.05. - Manchester United už opět nemá svůj osud ve svých rukou. Pokud se chce ještě protlačit do TOP4, musí porazit v posledním kole doma Bournemouth, ale také doufat v prohru Manchesteru City, který hraje ve Swansea. Red Devils včera prohráli na půdě West Hamu, jenž se loučil se svým stadionem, 3:2. Louis van Gaal po utkání hovořil o promarněné příležitosti, ale stále věří v dobrý konec.

Včera se na Boleyn Ground odehrál opravdu výjimečný zápas. West Ham se loučil se svým legendárním stadionem. Od příští sezóny bude hrát na olympijském stadionu. Před samotným utkáním napadli domácí fanoušci autobus Manchesteru United. Výkop se tak o pár minut zpozdil.

West Ham vedl zásluhou Sakha od 10. minuty 1:0. Ovšem ve druhém poločase otočil skóre dvěma góly Martial. Domácí se nevzdali. Nejprve vyrovnal Antonio a v 81. minutě dokonal obrat Reid. Hammers tak vyhráli 3:2.

lnsdStatistiky ze včerejšího duelu (zdroj: WhoScored.com)

Manchester United se mohl posunout na čtvrté místo a mít svůj osud ve svých rukou. To se nepovedlo. Proto musí v posledním kole doma porazit Bournemouth, ale zároveň potřebuje prohru Manchesteru City ve Swansea. Citizens mají o dva body více než Rudí ďáblové a také daleko lepší skóre. Proto City stačí i remíza.

Louis van Gaal po prohraném duelu mluvil o promarněné příležitosti, ale poslední šance se stále nevzdává.

„Je to ten stejný příběh. Nemáme to ve svých rukou, ale stále je to možné. Ještě můžeme Manchester City předstihnout, protože oni musí porazit Swansea a to nikdy není jednoduché.“

„Bournemouth, který nás čeká v neděli, také není snadným soupeřem. To i proto, že se musíme vyrovnat s tímto zklamáním. Když prohráváte 1:0, pak to otočíte na 1:2, ale nakonec prohrajete 3:2, je to pro vás velká psychická rána.“

„Samozřejmě je to promarněná příležitost. Dokážu si představit, jak by byli hráči i fanoušci nadšení, kdybychom to zvládli. Musíme se s tím vyrovnat, ale kvůli této prohře 3:2 jsme skutečně svou šanci promarnili.“

„Věděli jsme, že pokud inkasujeme jako první, bude to problém. Ale nám se podařilo otočit skóre. Jenomže potom jsme dělali až příliš mnoho faulů v blízkosti naší brány.“

„To je vždy těžké. Mají dobré standardní situace. My nemáme tak vysoké hráče. Je to pro nás vždy problém.“

„Když vedete 1:2, musíte lépe držet míč. To se nám nepodařilo.“

„Hráči West Hamu dělali vše proto, aby vyhráli. Bylo to na nich vidět od první minuty. Byl to zvláštní zápas. Ovšem jako profesionálové se s tím musíme popasovat. Musíme se umět vypořádat se všemi faktory.“

Více informací o Manchester United naleznete zde.