Zpět na » Premier League » O co se ještě hraje v Premier League? Kdo může dosáhnout na Ligu mistrů, Evropskou ligu a záchranu?

Premier League - O co se ještě hraje v Premier League? Kdo může dosáhnout na Ligu mistrů, Evropskou ligu a záchranu?

O co se ještě hraje v Premier League? Kdo může dosáhnout na Ligu mistrů, Evropskou ligu a záchranu? © mirror.co.uk, zimbio.com, fotbalportal.cz - Jeden z těchto tří svůj tým do TOP4 nedovede

2

Líbilo se

09.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Je jasné, že letošním mistrem je Leicester. Ligu mistrů si jistě zahraje i Tottenham. O patro níž poputuje Aston Villa. Vše ostatní je otevřené. O TOP4 bojují Arsenal, Manchester City a Manchester United. Na jednoho z této trojice zbyde černý Petr. O poháry hrají také Saints, Hammers a Reds. Z tria Norwich, Newcastle a Sunderland se udrží jen jeden. Chelsea jistě poháry hrát nebude. Pojďme se na vše podívat podrobněji.

Mistr

Tady už není o ničem pochyb. Leicester svůj pohádkový příběh dotáhl až do konce. Titul získal dvě kola před koncem. Stačila mu k tomu remíza na Old Trafford. Tottenham, jeho jediný sok v boji o mistrovskou trofej, uhrál na Stamford Bridge také pouze remízu a Lišky mohly začít slavit. O víkendu jim byl po domácím duelu s Evertonem předán pohár pro mistra.

lkn(zdroj: zimbio.com)


TOP4

Jisté místo v TOP4 a také v základní skupině příštího ročníku Ligy mistrů má Tottenham. Spurs jsou momentálně druzí a hůře než třetí se stoprocentní jistotou neskončí. Do konce soutěže odehrají už pouze závěrečné kolo na půdě Newcastlu. K zajištění druhého místa by jim měl stačit jeden bod. Arsenal má o dva body méně, ale výrazně horší skóre.

kbTottenham by měl druhé místo udržet (zdroj: zimbio.com)

Arsenal by měl minimálně udržet třetí pozici. Gunners mají o tři body více než Manchester City a výrazně horší skóre. Navíc je ale doma čeká beznadějně poslední Aston Villa, která už se chystá na druhou ligu. Ve hře o třetí místo je ještě i Manchester United, který má o 5 bodů méně než Kanonýři, ale odehraje ještě dvě utkání. Musel by obě vyhrát a Arsenal prohrát. Při remíze Gunners s Villans by museli Rudí ďáblové vyhrát oba zbývající duely obrovským rozdílem. Tudy cesta nepovede.

klnArsenal by si měl dojít pro třetí místo (zdroj: zimbio.com)

Manchester City bude chtít udržet místo v TOP4, ale po remíze s Kanonýry už to nemá ve svých rukou. Na třetí příčku se může posunout jen v případě prohry Arsenalu s Aston Villou, své výhry nad Swansea a ztrátě Manchesteru United. Pokud pomineme to, že na třetí místo se Citizens s největší pravděpodobností neposunou, o čtvrté místo také mohou přijít, i když vyhrají se Swans. Jestliže United vyhrají na půdě West Hamu a pak doma s Bournemouthem, budou nejhůře čtvrtí oni bez ohledu na výsledek City. Pep Guardiola by tak přišel o Ligu mistrů.

klnCitizens mohou přijít o Ligu mistrů (zdroj: zimbio.com)

Pátý je aktuálně Manchester United. Ten chce ještě proniknout do TOP4, aby nepřišel o Ligu mistrů. Pokud ovšem prohrál oba zápasy, mohl by klidně skončit až osmý. I když to je velmi málo pravděpodobné. Rozhodující pro United bude už zítřejší duel proti West Hamu. Jestliže jej zvládnou, pak bude šance na TOP4 obrovská, protože pak by zbývalo doma porazit nováčka z Bournemouthu. O čtvrté místo může teoreticky zabojovat i West Ham. Ten má o 5 bodů méně než čtvrtí Citizens a hraje ještě dva zápasy. Musel by ale obě utkání vyhrát, a to hodně výrazným rozdílem, a navíc doufat v prohru Manchesteru City.

lknUnited ještě mají šanci na TOP4 (zdroj: zimbio.com)

Možnosti a šance:

Tottenham: Liga mistrů - 100 %, TOP3 - 100 %, 2. místo - 80 %
Zbývající los: Newcastle (venku)

Arsenal: Liga mistrů - 99 %, TOP3 - 99 %, 2. místo - 20 %
Zbývající los: Aston Villa (doma)

Manchester City: Liga mistrů - 75 %, TOP3 - 1 %, 2. místo - 0 %
Zbývající los: Swansea (venku)

Manchester United: Liga mistrů - 25 %, TOP3 - 1 %, 2. místo - 0 %
Zbývající los: West Ham (venku), Bournemouth (doma)

West Ham: Liga mistrů - 0,1 %
Zbývající los: Manchester United (doma), Stoke (venku)

lkn

Tip FotbalPortal.cz: 2. místo - Tottenham, 3. místo - Arsenal, 4. místo - Manchester City


Místa pro Evropskou ligu

Do základní skupiny Evropské ligy přímo postoupí vítěz FA Cupu, Capital One Cupu a tým z pátého místa. Mužstvo z šestého místa si pak zahraje kvalifikaci. Capital One Cup vyhrál Manchester City. Jestliže City neskončí hůře než páté, pak i šesté mužstvo ligové tabulky postoupí přímo do základní skupiny Evropské ligy.

Finále FA Cupu se teprve odehraje. Budou v něm soupeřit Manchester United a Crystal Palace. Pokud zvítězí Rudí ďáblové a v lize neskončí hůře než šestí, pak bude mít tým na sedmém místě nárok na účast ve třetím předkole Evropské ligy.

Na pátém místě je nyní již zmíněný Manchester United. Za ním je na šesté pozici Southampton, který vyhrál poslední tři kola v řadě a poslední kolo odehraje doma proti Crystal Palace. Eagles už se budou nejspíš soustředit na finále FA Cupu. Saints nemohou skončit lépe než pátí. Ovšem mohou také spadnout až na osmé místo, tedy mimo poháry. Sedmý je totiž West Ham. Ten má jen o bod méně, a čekají jej navíc ještě dva souboje. Osmý je Liverpool, který má o dva body méně než Southampton, ale také odehraje ještě dva zápasy. Reds však budou upínat veškeré své síly k finále Evropské ligy proti Seville. Pokud se jim podaří zvítězit, zahrají si skupinu Ligy mistrů. Devátá Chelsea už žádnou šanci na poháry nemá.

Možnosti a šance:

Southampton: 5. místo - 0,1 %, 6. místo - 60 %, do 7. místa - 80 %
Zbývající los: Crystal Palace (doma)

West Ham: 5. místo - 5 %, 6. místo - 40 %, do 7. místa - 60 %

Liverpool: 5. místo - 0,1 %, 6. místo - 20 %, do 7. místa - 40 %
Zbývající los: Chelsea (doma), West Bromwich (venku)

knb

Tip FotbalPortal.cz: 5. místo - Manchester United, 6. místo - West Ham, 7. místo - Southampton


Boj o záchranu

Do druhé ligy zamíří Aston Villa. To už je známo delší dobu. Kdo ji doplní, jisté není. Zatím ovšem stoprocentně víme, že to budou dva týmy z trojice Norwich, Newcastle a Sunderland.

Nejlepší pozici z těchto tří má sedmnáctý Sunderland. Ten má 35 bodů, hraje ještě dva zápasy, a navíc poslední čtyři kola neprohrál. Doma přivítá Everton a končí na půdě Watfordu. Oběma celkům už prakticky o nic nejde. K zajištění prvoligové příslušnosti stačí Černým kočkám 2 body.

Osmnáctý je Newcastle. Ten má o bod méně než Sunderland, ale hraje už jen jedno utkání. Ke všemu ještě přivítá druhý Tottenham, který k zajištění druhého místa potřebuje bodovat. Magpies udrží naději pouze výhra. I pokud ale Straky vyhrají, záchranu zdaleka nemají. Sunderland by musel získat pouhý bod ze dvou duelů. Jestliže by Black Cats vyhořeli, pak by ještě nesměl Norwich dvakrát zvítězit.

Devatenáctý je Norwich. Kanárci jsou předposlední, ale ještě mají malou šanci na záchranu. Mají ovšem o 4 body méně než Sunderland a o 3 body méně než Newcastle. Odehrají ještě dvě utkání. Nejprve doma s Watfordem a pak venku s Evertonem. Takže se stejnými soupeři, se kterými se utká i Sunderland. Norwich má výrazně horší skóre než Sunderland, lépe je na tom v tomto ohledu i Newcastle. Jediná cesta tak vede skrze dvě vítězství a zároveň by musel Sunderland získat maximálně bod, stejně tak tým Rafaela Beníteze.

Možnosti a šance:

Sunderland: záchrana - 90 %
Zbývající los: Everton (doma), Watford (venku)

Newcastle: záchrana - 8 %
Zbývající los: Tottenham (doma)

Norwich: záchrana - 2 %
Zbývající los: Watford (doma), Everton (venku)

l

Tip FotbalPortal.cz: 17. místo - Sunderland, 18. místo - Newcastle

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / espnfc.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Dnes se na ten United pdivam a budu mu fandit i přesto, že má zde neuvěřitelně kriploidní fandy, ne všechny teda, ale většina je doslova smetánka imbecilů.

zdendapr

Gunners o 3 body méně než City a lepší skóre? Ať se autor podívá na tabulku ještě jednou...

SWAT0013

Nauc se cist ty kaspare pise tam vyrazne horsi....

tvojemama

Zkus přemýšlet, asi tě nenapadlo, že už to autor opravil, že...
http://postimg.org/image/b3ur2c029/full/

SWAT0013
WyQinac - 10.05. Odpovědět

ale no tak, mame se neodmlouva.. :D

WyQinac
Reklama
Reklama
Nejnovější články