Zpět na » Premier League » Manchester City díky kontroverzní brance Agüera remizoval na hřišti Newcastlu United

Premier League - Manchester City díky kontroverzní brance Agüera remizoval na hřišti Newcastlu United

Manchester City díky kontroverzní brance Agüera remizoval na hřišti Newcastlu United © sportinglife.com - Sergio Aguero

1

19.04. - REVIEW Manchester City nedokázal využít šance pojistit si svoji třetí příčku před Arsenalem a po remíze 1:1 na hřišti Newcastlu United musí doufat v další zaváhání Kanonýrů. Přestože Citizens v utkání vedli díky brance Sergia Agüera z ofsajdu, ještě během první půle dokázal srovnat Vurnon Anita a zajistil Newcastlu důležitý bod v boji o udržení.

V utkání mohl jít do rychlého vedení domácí Newcastle, když po centru Androse Townsenda zahrozil hlavičkující Papiss Cissé, ale své šance nevyužil, naopak Citizens už ve 14. minutě potvrdili roli favorita a po volném kopu Aleksandara Kolarova vstřelil Sergio Agüero hlavou svůj stý gól v Premier League. Jeho jubilejní branka přitom vůbec neměla platit, protože Agüero v momentě přihrávky stál v jasném ofsajdu, čehož si však rozhodčí nevšimli.

Po půlhodině hry však začali vystrkovat růžky i domácí a přestože střelu Moussy Sissoka po hrubce Kolarova ještě Joe Hart dokázal vyrazit, jen o dvě minuty později Kolarov neubránil Vurnona Anitu, jenž z okraje pokutového území s pomocí tyče dostal míč za Hartova záda. Hosté se krátce po přestávce mohli vrátit do vedení, když Chancel Mbemba v pokutovém území podkopl nohy Agüerovi, rozhodčí Friend ale pokutový kop neodpískal.

Manchester City měl i během druhé půle více ze hry, ale proti byl gólman Newcastlu Karl Darlow, jenž lapil střely Jesuse Navase i Agüera. Naopak v závěrečných minutách bylo Citizens ještě hodně horko, protože Kolarov nedokázal uhlídat Georginia Wijnalduma, jenž se dostal ke střele z úhlu, Hart ale reflexním zákrokem míč vyrazil a pomohl svému týmu k zisku alespoň jednoho bodu.

Newcastle United 1:1 Manchester City

Branky: 31. Anita - 14. Agüero

Newcastle United: Darlow - Anita, Mbemba, Lascelles, P. Dummett - Tioté, Colback - Townsend (81. Wijnaldum), Moussa Sissoko, Ayoze Pérez (90+2. Aarons) - P. Cissé (55. A. Mitrović)

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Mangala, Kolarov - Fernando, Delph (68. Sterling) - Navas (84. Bony), Y. Touré (73. Fernandinho), De Bruyne - Agüero