Zpět na » Premier League » Leicester City ztratil body s West Hamem, Arsenal po remíze s Crystal Palace spadl na čtvrté místo

Premier League - Leicester City ztratil body s West Hamem, Arsenal po remíze s Crystal Palace spadl na čtvrté místo

Leicester City ztratil body s West Hamem, Arsenal po remíze s Crystal Palace spadl na čtvrté místo © sportinglife.com - Yannick Bolasie

2

17.04. - REVIEW Dva body v boji o titul ztratil vedoucí tým tabulky Leicester City, jenž dohrával zápas bez vyloučeného Jamieho Vardyho a s West Hamem po několika kontroverzních momentech remizoval 2:2. Nerozhodným výsledkem 1:1 skončilo i utkání Arsenalu proti Crystal Palace, po kterém se tým Arséna Wengera propadl na čtvrtou příčku tabulky.

Leicester CityLeicester City 2:2 West Ham UnitedWest Ham United

Branky: 18. Vardy, 90+4. z penalty Ulloa - 83. z penalty Carroll, 86. Cresswell

Leonardo Ulloa zachránil pro Leicester City alespoň bod za remízu 2:2 s West Hamem United, když v páté minutě nastaveného času proměnil pokutový kop. Jamie Vardy sice v utkání poslal Lišky do vedení, ve druhé půli byl však po druhé žluté kartě za filmování vyloučen, načež West Ham díky brankám Andyho Carrolla a Aarona Cresswella otočil, než se Ulloovi podařilo srovnat na konečných 2:2.

Nebylo překvapením, že manažer Leicesteru Claudio Ranieri už po šesté za sebou jmenoval stejnou základní sestavu svého týmu, naopak Slaven Bilič po prohře s Manchesterem United v FA Cupu vyrukoval s pěti změnami, přičemž pouze mezi náhradníky překvapivě zůstal i autor hattricku z utkání proti Arsenalu Andy Carroll. Hosté však do utkání vkročili lépe a během pouhých dvou minut byli blízko vedení, když Kasper Schmeichel vytáhl hlavičku Cheikhoua Kouyatého na tyč, načež se míč odrazil i od protější tyče a skončil v náručí Schmeichela.

VardyJamie Vardy svým vyloučením pomohl West Hamu otočit stav. (zdroj: zimbio.com)

Leicester se štěstím unikl inkasované brance a naopak v 18. minutě šel do vedení po svém typickém protiútoku, který zahájil dlouhým výhozem Schmeichel a umožnil N´Golovi Kantému uvolnit na hranici pokutového území Vardyho, jenž vstřelil svůj 22. gól sezóny. To ve druhé půli už domácím štěstí tolik nepřálo, v 56. minutě totiž přišel první sporný moment, když Jamie Vardy upadl po souboji s Angelem Ogbonnou v pokutovém území, místo penalty mu ale rozhodčí Jon Moss udělil druhou žlutou kartu za simulování, jelikož Vardy svůj pád poněkud přihrál.

West Ham povzbuzený hrou v přesile nejprve šest minut před koncem srovnal poté, co byl Wes Morgan sporně potrestán za držení Winstona Reida a Carroll proměnil následnou penaltu, načež jen o dvě minuty později otočil stav dramatického zápasu parádní střelou z okraje vápna Cresswell. Nicméně další drama přišlo v nastaveném čase, když Jeffrey Schlupp upadl v pokutovém území po minimálním kontaktu s Carrollem a Ulloa z penalty srovnal na 2:2.

Leicester City: Kasper Schmeichel, Robert Huth, Christian Fuchs, Danny Simpson, Wes Morgan, Mark Albrighton (54. Jeffrey Schlupp), Daniel Drinkwater, N´Golo Kante, Shinji Okazaki (59. Leonardo Ulloa), Riyad Mahrez (78. Daniel Amartey), Jamie Vardy

West Ham United: Adrián, Angelo Ogbonna, Winston Reid, Aaron Cresswell, Dimitri Payet, Mark Noble (63. Manuel Lanzini), Victor Moses (72. Enner Valencia), Cheikhou Kouyaté, Michail Antonio, Pedro Obiang (46. Andrew Carroll), Emmanuel Emenike

Arsenal FCArsenal 1:1 Crystal PalaceCrystal Palace

Branky: 45. Sánchez - 81. Bolasie

Arsenal nevyužil šance vrátit se na třetí příčku tabulky Premier League, v nedělním utkání na Emirates Stadium totiž jen remizoval s Crystal Palace 1:1. Alexis Sánchez svým třetím gólem ve třetím utkání v řadě sice poslal domácí tým do vedení, o které ale svěřenci Arséna Wengera přišli krátce před koncem zápasu, kdy Petr Čech nedokázal vyrazit střelu Yannicka Bolasieho z hranice pokutového území.

Arséne Wenger pro utkání s Crystal Palace vrátil do brány uzdraveného Petra Čecha a český gólman si na první zákrok nevýrazného prvního poločasu musel počkat až do 28. minuty, kdy ho prověřil Bolasie. Hra se výrazně zlepšila až krátce před přestávkou, kdy nejprve zahrozil hlavičkou Connor Wickham, načež na druhé straně už v nastavení Danny Welbeck parádním padáčkem našel nabíhajícího Sáncheze, jenž hlavou překonal Waynea Hennesseyho.

ArsenalArsenalu hrozí, že ještě přijde o příčku zajišťující Ligu mistrů. (zdroj: zimbio.com)

Arsenal měl sice i během druhé půle více ze hry, nedařilo se mu však pojistit své vedení, když v zajímavých šancích selhali Alex Iwobi a Welbeck. Řada proto přišla na Crystal Palace, kdy Čecha nejprve donutil k zákroku Bakary Sako, jehož hlavičku gólman Arsenalu ještě vytěsnil nad břevno, v 81. minutě ale už český gólman tak úspěšný nebyl a za svá záda na pustil poměrně lehkou střelu Bolasieho k bližší tyči.

Crystal Palace mohl v nastaveném čase navíc okrást Arsenal o všechny body, když se po špatném zákroku Laurenta Koscielného řítil do pokutového území Wilfried Zaha, Gabriel Paulista ale včasným zásahem ukopl útočníkovi hostů míč. Arsenal tak po další remíze ztratil svoji třetí příčku tabulky a v závěru sezóny si naopak ještě bude muset dávat pozor na pátý Manchester United, což domácí příznivci odměnili pískotem.

Arsenal FC: Petr Čech, Nacho Monreal, Laurent Koscielny, Gabriel Paulista, Héctor Bellerín, Mesut Özil, Francis Coquelin, Mohamed Elneny (84. Theo Walcott), Alexis Sánchez, Danny Welbeck (75. Olivier Giroud), Alex Iwobi (75. Aaron Ramsey)

Crystal Palace: Wayne Hennessey, Damien Delaney, Scott Dann, Joel Ward, Pape Souaré, Yohan Cabaye, Mile Jedinak (46. Bakary Sako), Joe Ledley, Jason Puncheon (75. Wilfried Zaha), Yannick Bolasie, Connor Wickham (64. Emmanuel Adebayor)

Výsledky nedělních utkání 34. kola PL:

Bournemouth 1:2 Liverpool (41. Firmino, 45+2. Sturridge)
Leicester 2:2 West Ham (18. Vardy, 90+4. z penalty Ulloa - 83. z penalty Carroll, 86. Cresswell)
Arsenal 1:1 Crystal Palace (45. Sánchez - 81. Bolasie)

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.